Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

YOLUN ORTASINA PARK ET, ALIŞVERİŞ YAP

11.10.2012 - 17:24:41

Düzceli sürücüler kabadayılığı kimseye bırakmıyor. Araçlarını istedikleri yerde park edebiliyor. Bu yetmiyor, yolun ortasına park ederek alışveriş bile yapabiliyorlar.
Bu nasıl bir zihniyet, bu nasıl bir davranış, bu nasıl bir hareket, olur da bu kadar egoistlik, bu kadar düşüncesizce davranmak olmaz. Olmadığı gibi hiç bir sürücüye yakışmaz.
Araç kullanmanın bir kuralı vardır. Aracınızı muayene ettiriyorsunuz, sigorta yaptırıyorsunuz, iç ve dış temizliğini yapıyorsunuz. Yani aracınıza gereken tüm özeni gösteriyorsunuz.
Peki trafik kurallarına niye bu kadar uymuyorsunuz? Neden sokaklar, caddeler kendinizin zannediyorsunuz? Sizden başka araç kullanan yok mu?
Yaşadığım ve şahit olduğum bir kaç olay benim canımı çok sıktı. Hatta sinir oldum. Olur da bu kadarı olmaz dedim.
Eski Akçakoca caddesi üzerinde bir araç geldi. Tek şeritli bu yolda durdu. Üstelik durduğu yer yolun tam ortasıydı. Dörtlü lambaları yaktı beklemeye başladı. Arabanın içinden inen bayan, bir dükkana girdi ve alışveriş yapmaya başladı.
Bu arada, araba yolun ortasında beklemeye devam etti. Arkasından gelen araçlar bir iki derken, beş altı tane oldu. Arkadaki araçlar korna çalmaya başladı.
Bizimki hiç istifini bozmadan eliyle arkadaki araçlara bir dakika dercesine, parmakla işaret etti. Bayan ise hala dükkandan çıkmadı.
Arabadaki sürücü bayana çabuk ol diyeceğine, hatta trafik ihlali yaptım kusura bakmayın diyeceğine, hala arkada biriken araçlara el işaret yapıyor.  
Siz olsanız ne yaparsınız?
Sinirlenmemek elde değil. Böyle bir sürücü ancak ve ancak Düzce'de olur.  Bu sürücü ya kuralları bilmiyor ya da araç parkına girmek istemiyor.  Ya da kimseyi tınlamıyor. Yani Düzce'nin sahibi benim gibi bir tavır takınıyor.
Bayan alışverişini bitirdi, arabaya bindi gittiler. Tembellik buna denir. İleriye park edip yürümüyorlar. Yolu kapatıp alışveriş yapıyorlar.   Demek ki koskoca Düzce'de araba sadece bunlarda varmış.
Yine bazı yollarda otobüslere denk geliyorum. Yollarda, kavşaklarda gelişigüzel yolcu indirip bindiriyorlar.
Özellikle eski lise okulunun bulunduğu kavşakta, her gün yüzlerce minübüs, istediği gibi yolcu alıyor, yolcu indiriyor. Bu minübüsler trafiği tehlikeye sokmuşlar, sokmamışlar, umurlarında bile değiller.
Sanki bomboş köy yolunda gidiyorlar. Buranın Düzce olduğunu bilmiyorlar. Trafiğin yoğun olduğunu görmüyorlar.
Bu sürücüler nasıl ehliyet alıyor. Bu sürücüler trafik ekiplerine nasıl denk gelmiyor anlamış değilim. Bu kadar şanslı olmaları doğuştan olması gerekir.
Sanatçı Mustafa Sandal ne diyor. Onun arabası var, güzel mi güzel. Şoförü de var, özel mi özel. Bastı mı gaza gider mi gider.
Allah böyle sürücüleri ıslah etsin. Sondan görmeleri de ıslah etsin.
Esenkalın...
 
 

 
 Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
sayın köseer ortada polis yokki büyük caminin orada gölgede mekan kurmuşlar
ismail hakkı - 12.10.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,93

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8