Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
İlhami ATASEVER

İBRAHİM KORKMAZ - ŞEHİTLER - SAYGI DURUŞU - FATİHA!

13.10.2012 - 14:47:00

Düzce Milletvekili sayın İbrahim KORKMAZ, biz şehitlerimizi hiçbir zaman Amerikan marşı çalarak anmayız dedi!
07 Ekim 2012 Pazar günü ilimizde yapılan Ak Parti il divan toplantısı, gündem gereği saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı.


Milletvekili İbrahim KORKMAZ gündem gereği yaptığı konuşmasına, il divan toplantısında şehitlerimiz için yapılan saygı duruşu esnasında çalınan müzik ile alakalı görüşlerini ifade ederek başladı.


Sayın KORKMAZ öncelikle sivilleşmek zorundayız. Biz siviller olarak askeri yönetimden kalan alışkanlıklara uymak zorunda değiliz. Onların koymuş olduğu kuralları kaldıracak olan bizleriz. Biz şehitlerimizi hiçbir zaman Amerikan marşı çalarak anmayız. Fatiha okuyarak anarız. Şehitlerimizi marşlarla anmak bize ait bir şey değildir. Şehitlerimiz kalkıp da bize, siz sizin ecdadınıza boru sesleri ile saldıranların adetleri ile mi bizi anıyorsunuz derlerse onlara nasıl cevap veririz! Şehit deyin, gazi deyin içine bütün hizmet edenleri koyun. Onları bizim değerlerimizle anmamız lazım! Buna ne CHP, ne MHP hayır demez. Biz hiç demeyiz. Bunu kabul etmemek suç değil. Adet örf hiç değil. Bunlar sadece Kuzey Kore’de var. Çin’de bile kalmadı. Askeri zihniyeti bırakalım. AK Parti sivil zihniyeti yerleştirmeye çalışıyor.” Dedi.


Kocaeli Milletvekili ve il koordinatörü sayın Mehmet Ali Okur, sayın İbrahim KORKMAZ’ın önemli konulara temas ettiğini söylerken, saygı duruşu ile ilgili olarak söylediklerinin ise genel merkez bazında çözüleceğini” ifade etti.


“2429 Sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanun”un;


1. maddesinde; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının Ulusal bayram,


2. maddesinde ise resmi bayram günlerinin; 23 Nisan Günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Günü Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, 30 Ağustos Günü Zafer Bayramı,


Dini bayram günlerinin ise: Ramazan Bayramı; 3,5 gün, Kurban Bayramı; 4,5 gün olduğu açık bir şekilde ifade edilmektedir.


Öncelikli olarak bayramlar kanunun öngördüğü sayıya indirilmeli ve törenlerin yapılış şekli yeniden gözden geçirilmelidir.


“Ulusal Bayram ve Genel Tatiller” hakkında kanun’un dışında yapılan tüm törenler bu kanun dayanak gösterilerek çıkarılan yönetmelik gereği, birçoğu da herhangi bir yönetmeliğe dayandırılmasına gerek duyulmadan yapılan törenlerdir!


Kanaatime göre milletvekili İbrahim KORKMAZ, törenlere veya şehitlerin anılmasına karşı olmayıp, törenlerin içeriğinin yeniden gözden geçirilmesi gereğine vurgu yapmaktadır? Saygı duruşu, önceleri sessiz vaziyette ve ayakta durarak yapılıyordu! Acaba o daha mı doğruydu?


Sayın KORKMAZ kanuni olmayan bu tür alışkanlıklardan, bir an önce kurtulmamız gerektiğini söylüyor. Bu tür saygı duruşu adet değil, örf hiç değil diyor. Çin’de bile kalmayan, sadece kuzey Kore’de var olan bu adetlerden artık kurtulmamız gerektiğini söylüyor. Ne dersiniz? Esen kalın.
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Ne alışkanlığı bu. Boru sesi mi. Boru sesi ile saygı duruşu ne zamandan beri alışkanlık olmuş. Boru sesiini kaldırırsın. Yazarın da dediği gibi saygı duruşunu önce sessize alırsın. Ağacı diker, dibini sularsın ne zaman büyürse büyüsün. Öyle her aklına esenin saygı duruşu yapmasını engellersin olur biter.
ersin - 15.10.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%55,06

Bazı alışkanlıklardan kurtulmak öyle pat deyince olmuyor.Herşey zamanla ilintili bir durum.Zamansız hiç bişey olmuyor.Ağaç bile dikince hemen meyve vermiyor.Herşey zamanla yerine oturur.Eskiden öküzle çift sürülürdü diye traktörü inkar etmenin anlamı olmasa gerek.
İshak AK - 15.10.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%53,86

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8