Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
İlhami ATASEVER

DÜZCE’YE ADLİ TIP MERKEZİ KURULAMAZ MI?

06.02.2013 - 09:55:01

 

DÜZCE’YE ADLİ TIP MERKEZİ KURULAMAZ MI?

 

Allah geçinden versin, Allah herkese hayırlı uzun ömürler versin ama, o veya bu sebepten dolayı hepimizin başına bir ölüm geliyor. Ya annesi, ya babası, ya kardeşi veya herhangi bir yakını ölebiliyor. Bu ölümlerin bir çoğu için adli tıp incelemesi gerekiyor. Bu nedenle Düzce’ye bir Adli Tıp Merkezi yapılamaz mı? Bu güne kadar ilgililer bu konuda herhangi bir proje yapmışlar mıdır. Yapılmamışsa bu konu bir an önce gündeme alınmalıdır.

 

Düzce’ye yapılacak olan Adli Tıp Merkezi Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Bolu illeri olmak üzere beş ile hitap eder ve İstanbul Adli Tıp Merkezinin de yükünü azaltabilir. Konu ile ilgili bir an önce gereği yapılmalıdır! Adi Tıp Merkezi binası inşaatı için boşa çıkacak olan cezaevinin yeri uygun olmaz mı?

 

HASTANELERDE YOĞUN BAKIMDA YATAN HASTA SAHİPLERİNE BEKLEME YERİ YAPILAMAZ MI?

 

Hastanelerin yoğun bakım ünitelerinin olduğu bölümde hasta sahipleri, hastasını beklerken sandalye tepelerinde uyukluyor ve sabahlıyorlar. Hastanın hastanede kaç gün kalacağı belli değil. Aç, sefil, yorgun bir şekilde hastaları bekleyen refakatçılar düşünülerek yoğun bakım ünitelerine yakın bir yerde, hasta sahiplerinin de kalabileceği bir yer yapılamaz mı? Oturma yeri olarak rahat koltuklar konulamaz mı?Hiç kimse düşünmesin ki yoğun bakımda yatan hastanın, hastanede bekleyen refakatçısı neden olsun! Böyle bir soru akla gelirse, ben de sorarım, hangi hasta sahibi hastasını hastanede bırakıp evine gidip rahat bir şekilde uyuyabiliyor? Bu durumları kimin düşünmesi gerekir!

 

ATICILIK VE AVCILIK DÜZCE TEMSİLCİSİ KİM, BİLİYOR MUSUNUZ?

 

Düzce ili, Gümüşova ilçesine bağlı Elmacık köyünde, 2004 yılında kurulmuş olan “Atış Poligonu” Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermektedir. Bu poligonda Türkiye şampiyonaları düzenlenmekte, çeşitli özel turnuvalar yapılmaktadır. Düzce Atıcılık ve Avcılık’ın yeni temsilcisi Muzaffer BALKANCI olmuş. Hayırlı olsun!

 

Modern bir Atış Poligonu için şartlara uygun yaklaşık 80 dönümlük bir yer aranıyormuş! Böyle bir poligon çok da iyi olur. Atışlarla ilgili olimpiyat yarışmalarının Düzce’de yapılacağını düşünebiliyor musunuz. Ne müthiş bir şey!

 

KAYAK BİR SPOR MUDUR? SPORSA…

 

1980 li yıllardan bu yana Kardüz yaylası, kış sporlarının merkezi olması için çalışılıyor. Bir türlü becerilemedi! Bu nedenle 29 Ocak 2013 de Kardüz yaylasını kış turizminin merkezi haline getirebilmek ve yurt dışındaki örnekleri incelemek amacıyla Avusturya’nın Salzburg kentine bir gezi düzenlendi. Bu geziye Gölyaka Kaymakamı Mehmet Ali Özkan,İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan BUDAK, İl Genel Meclis üyeleri Nemci KAP ve Muhterem PARLAK katıldı.

 

Kış Turizmi denilince akla kayak sporu gelmez mi? Kayak eğer bir sporsa, bu geziye Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü adına da bir kişinin gitmesi doğru olmaz mıydı?

 

“ZAHİT EL KEVSERİ BULVARI” İÇİN DÜZCE BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR!

 

Düzce Belediye Meclisi 14 Ocak 2013 tarihinde yaptığı toplantıda aldığı karar gereği, Düzce Kalıcı konutlar bağlantı yolunun ismi ZAHİT KEVSERİ BULVARI oldu. Dünyanın tanıdığı önemli bir şahsiyet olan ZAHİT El KEVSERİ’nin isminin unutulmaması için alınan böyle bir karar için Düzce Belediye meclis üyelerine ve Belediye başkanına teşekkür ederiz. Esen kalın.
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Adli tıp merkezi nüfusun yoğun olduğu ve merkez sayılabilecek yerelere yapılır düşüncesi kural koyucunun temel fikri düşüncesinden hareketle sakarya yada kocaeli şanslı iller.Düzce'ye olmaz mı? olur da nasıl olur bilemeyiz.Yoğun bakımdaki hastanın dışarıdaki ile tedavi bazında ilgi vs. olmaz.Tabipler ve yardımcıları gereğini yapıyor.Ancak biz millet olarak yoğun bakım kapılarında beklemek alışkanlığı dolayısı ile oralarda uyukluyoruz.Uyuklarken de hastaya katkımız diye birşey olmuyor.ama rahat etmek adına yapıyoruz.Yurt dışına gidecekler konusunda bütün ziyaretlerde durum aynı.Mesela bir meslek alanı ile ilgili ne olursa olsun yurt dışına kafadan o kurumun lideri kendini liste başına yazar.Doğrusu ise o kurumda o alanla ilgili ast veya üst olsun eğitim alacak veya döndüğünde diğer personele bu aldıklarını seminerle aktaracak herkimse o olmalı.Ancak bu malesef böyle olmuyor.Eğer yapılanlar doğru ise ilin en büyük üst amiri vali.Bütün birimler adına vali gitmeli mi dir.Yanlış.Ama birim amirleri her nedense kendilerine yapıldı mı eleştirdikjleri şeyi bizzat kendileri astlarına yapıyor.Anlşamak zor.Saygılarımla
İshak Ak - 07.02.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,26

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8