Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
İlhami ATASEVER

Düzce İlme ve Hayra Hizmet Vakfı Ne İş Yapar?

03.03.2014 - 10:17:27

VAKIFLARINve diğer sivil toplum kuruluşlarının isimlerini hep duyarız. “Düzce İlme ve Hayra Hizmet Vakfı”nın Başkanı Sayın Eyüp SÖNMEZOĞLU ile tanışırım. Merak ettim ve kendisine bu vakfın ne zaman ve kimler tarafından kurulduğunu ve hali hazırda kimlerin sorumlu olduğunu sordum?

 

Vakıf Başkanı Sayın Eyüp SÖNMEZOĞLU; “Bu vakıf Düzce’de 27.07.1981 yılında 65 hayırsever vatandaş tarafından kurulduğunu ve yönetim kurulu olarak Başkan merhum Zekeriya ALTAN, Başkan vekili merhum Fikri YILMAZER, Sekreter Vefa AYDIN, Muhasip Alaettin İMAMOĞLU, veznedar Mustafa GÖSTERİŞLİ, Üye Satılmış GÖNDEMİR, Üye merhum Veysel GÜNER, Üye Abdurrahman YILDIZ, Üye Celal FİLET, Üye İsmail KORKMAZ  ve Üye Hayrullah ÜNSAL görev yapmışlardır.

 

Bugünkü mütevelli heyeti ise Eyüp SÖNMEZOĞLU, Hüdaver GÖSTERİŞLİ, Hüseyin ÇİÇEK, Paşa DÜZOĞLU, Fikri CEBECİ, Abdulkadir ALBAYRAKOĞL ve İbrahim KURTULUŞ”  ile hizmet vermeye devam ettiklerini söyledi.

 

Vakıf ne iş yapar ve hangi tür hizmetlerle uğraşır diye sordum?

 

SÖNMEZOĞLU görevlerinin; “Gayrimenkul bağış kabul etmek, şartlı bağışları amacına uygun kullanılmasını sağlamak, her türlü eğitim ve öğretim kurum ve kuruluşları kurmak ve işletmek, öğrencilerin barınma ve ekonomik giderlerine yardımcı olmak, yurt içi ve yurt dışında lisans ve lisansüstü eğitim yapanlara yardım etmek.” olduğunu söyledi.

 

Bu güne kadar ne yaptınız ve hangi tür hizmetlerde bulundunuz diye sordum?

 

SÖNMEZOĞLU “Vakıf bugüne kadar Düzce Merkezde, Cedidiye mahallesi, Haydar GÖRDEBİL caddesi üzerinde, (Ticaret Meslek Lisesinin doğu arkasında) bu caddeye adını veren Haydar GÖRDEBİL amcamızın (merhum) bağışladığı 787 metrekare arsa üzerinde 125 yataklı ‘Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’ yaptırmıştır. Yurt 2013-2014 eğitim-öğretim yılında ilk defa hizmete açılmış ve bünyesinde 116 erkek öğrenci barındırmakta olduğu,

 

Düzce Merkez Metek mahallesinde, Durmuş DURMAZ (merhum) ve eşi Rukiye DURMAZ (merhum) tarafından bağışlanan 4140 metre kare arsası mevcuttur. Milli Eğitim Bakanlığına İmam Hatip Orta Okulu veya Lisesi yapılması için şartlı devir tahsis işlemlerinin halen devam etmekte olduğu,

 

Gümüşova ilçesinde, müteahhit Fazlı GÜNDOĞDU (merhum) tarafından hibe edilen 225 metrekare arsa üzerinde 5 daireli binanın mevcut olduğu,

 

Düzce - Konuralp merkezde Yüksek Öğrenim Kız Öğrencilerinin barınması için 4 adet daire satın alındığını ve 2014-2015 eğitim öğretim yılında faaliyete geçirileceği”şeklinde cevap verdi.

 

Konuralp merkezde yapılmakta olan bir binadan satın alınan 4 adet dairenin yanında bitişik 2 daire daha olup onları da almak istediklerini söyledi!Nasıl yapacaksınız bunu diye sordum? “Yine Düzceli hayırseverlerin yardımlarına ihtiyacımız var” dedi. Zor olmuyor mu bu işler diye sordum? “Maalesef çok zor oluyor dedi, ama bazen çok da enteresan şeyler oluyor dedi!” Mesela dedim? “Bir bakıyorsunuz bir kişi geliyor o sözünü ettiğiniz daireyi ben alıyorum diyebilir! Alıyor ve vakfa bağış yapıyor!”

 

SÖNMEZOĞLU “Halis KIRCA (emekli öğretmen) ve Üzeyir VELİ (eğitimci-esnaf) vakfın fahri üyeleri olarak görev yapmakta olduklarını dile getirdi. Vakıf kurucularından ölenlere Allah’tan rahmet, hayatta olanlara ise hayırlı uzun ömürler versin” dedi. 

 

SÖNMEZOĞLU “Vakfımızın devamı, hizmetlerin sağlıklı ve vakıf tüzüğüne uygun yürütülebilmesi için hayırsever vatandaşlarımızın bağışlarını bekliyoruz.” diyerek irtibat telefonlarının “0 505 403 3115 - 0 532 653 0862 - 0 532 682 5166 - 0 533 343 9723” olduğu bilgisini verdi.

 

Vakfın kurucularına ve geçmişte hizmeti olanlara bizler de teşekkür ediyoruz. Vefat edenlere Allahtan rahmet, hayatta olanlara hayırlı uzun ömürler diyoruz. Halen vakıfta hizmet edenlere teşekkür eder ve kolay gelsin diyoruz. Hayırseverlerin de yapılan hizmetlere katkıda bulunmalarının devamını diliyoruz!

 

Esen kalın.
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
SAYGIDEĞER İLHAMI ATASEVER HOCAMIZA. DÜZCE İLME VE HAYRA HİZMET VAKFI ADINA DÜZCE POSTASINDA YAYIMLADIĞINIZ TANITICI HABER KONUSUNDA TEŞEKKÜRLERİMİ ARZETMEK İSTİYORUM. VAKIFLAR TOPLUMUN ORTAK MALI OLUP AYAKTA KALMASI VE HAYIRLI HİZMETLER SUNABİLMESİ İÇİN HAYIRSEVERLERİN YARDIMINA İHTİYAÇ DUYMAKTADIR. ÖLÜM SONRASI AMEL DEFTERİNİN KAPANMAMASI İÇİN HAYIRLI İŞLERDE KULLANILACAK BİR ESERİN BİRAKILMASI İÇİN GAZETE YAYIMLANAN YAZINIZIN ÇOK ÖNEMLİ OLDUĞUNU VE SİZLERE BU HAYIRLI HABERDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM. KONURALPTE 4 DAİREDEN OLUŞAN 24 ÖĞRENCİDEN OLUŞAN MİNİ YURT AÇACAĞIZ DOSTLARA VE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE DUYURULUR. TEL: O505 4033115 0533 0404312 EYÜP SÖNMEZOĞLU
EYÜP SÖNMEZOĞLU - 27.06.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,94

Hayır işlerini anladıkta,İLİM işi açıklanmalı.Hangi ilim?... Kaç tane fiziksel,kimyasal,farmakolojik çalışmaya bu vakıf imza atmış?bunlar da açıklanmalı.
Fırat TOPDEMİR - 06.03.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%54,85

Tüm çalışanlarından,emeği geçenlerden,Bağış yapanlardan,faaliyetlerini bize ileten ve vesile olan herkesten Allah razı olsun.
İshak AK - 03.03.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%56,25

SAYGIDEĞER İLHAMI ATASEVER HOCAMIZA. DÜZCE İLME VE HAYRA HİZMET VAKFI ADINA DÜZCE POSTASINDA YAYIMLADIĞINIZ TANITICI HABER KONUSUNDA TEŞEKKÜRLERİMİ ARZETMEK İSTİYORUM. VAKIFLAR TOPLUMUN ORTAK MALI OLUP AYAKTA KALMASI VE HAYIRLI HİZMETLER SUNABİLMESİ İÇİN HAYIRSEVERLERİN YARDIMINA İHTİYAÇ DUYMAKTADIR. ÖLÜM SONRASI AMEL DEFTERİNİN KAPANMAMASI İÇİN HAYIRLI İŞLERDE KULLANILACAK BİR ESERİN BİRAKILMASI İÇİN GAZETE YAYIMLANAN YAZINIZIN ÇOK ÖNEMLİ OLDUĞUNU VE SİZLERE BU HAYIRLI HABERDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.
EYÜP SÖNMEZOĞLU - 03.03.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%53,13

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8