Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
21.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

Esnaf ve Vatandaşın Mesajları….

16.04.2014 - 08:08:34

DÜZCE Belediyesi’nin yeni yönetimi oluşmaya başlarken bir yandan da şehir içinde bazı müdahaleler de yapılmaya başlandı.

 

Örneğin,  yeni ekibe bir göz atalım önce: daha1.  Mehmet Keleş başkanlığı döneminde başkan yardımcılığını yapan Şemsettin Yenersoy tekrar bu göreve atandı.

 

Daha önce TRT Genel Müdür Vekilliği yapan Ali Güney’de bu dönem başkan yardımcılığına atandı.

 

Yine Mehmet Keleş’in bir önceki dönem belediye başkanlığını sırasına YEY-PAŞ Genel Müdürü olan Kenan Gökmen, bu göreve ikinci kez getirilirken eski Zabıta Müdürü İlyas Danış Temizlik İşleri Müdürlüğüne, Fen İşleri Müdürlüğüne de Kenan Özen’in atandığı öğrenildi.

 

Düzce Belediyesi’nde bundan sonra eski ekipten kimlerin getirileceği merak ediliyor. Düzce’de şimdi bu dönem daha belediye meclise giren Kadir Badur, eski başkan yardımcılarından Saffet Pehlivan ve bu dönem belediye meclisi üyesi olan Gönül Asuk’un da bir göreve verilmesinin mümkün olduğu konuşulmakta.

 

Vatandaş, “Keleş yine eski kadroyu kuruyor. 5 yıl süresince bu günleri bekledikleri görülmektedir” yorumu yapıyor. 

 

Buraya kadar her şey anlaşıldı umarız. Şimdi devam ediyoruz:

 

“BAŞKA ŞEYLERİ DE GÖRÜN”…

 

Şimdi Düzce Zabıta Müdürlüğü ekipleri yine harekete geçerek esnafın tezgâhına mağaza önüne müdahale etmeye başladı. Zabıta ekipleri böylece bir ileri- bir geri yaptırarak esnafı sözde hizaya getirmeye başladı.

 

Bu arada daha önce seyyar gözleme, pilav, kokoreç gibi ürünler satanlara da tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’de tezgâh açma yasağı geldi.

 

Bunlar böyle cereyan ederken Düzce Merkezdeki esnaflardan da yorumlar gelmeye başladı. Buyurun yorumlara:  

 

“KİME GÖRE MUAMELE?”

 

“Bizim gibi Düzce’nin yükünü çekenlere her yönetim bir rampa gösterip lastik çektiriyor. Büyük mağazalara Düzce güzel. Onlara gık yok. Kaldırımlarda park eden araçlara çıt yok.  Yollara masa- sandalye döşeyen, yemek artıklarını yağlı- pisli ağaç altına bırakan, kamuya ait park ve bahçeleri gecekonduya çevirenlere, bankamatiklerini kaldırım kenarına, otobüs duraklarına koyanlara, cami avlusundan başlayıp belediye önüne kadar sandalye- masa sandalye yerleştirenlere, iş hanı girişlerine çay ocağı ruhsatı aldıktan sonra önlerine sandalye- masa koyup kaldırımı ve girişleri kapayıp aileler ile kadınların geçeceği yer bırakmayanlara, saçlı –sakallı önlüksüz, ellerinde tespihle simit satanlara bu belediyenin bıçağı kesmez mi?”

 

Buraya kadar da anlaşılmayan bir şey yok değil mi?

 

Yoksa daha da var:

 

“ZABITA DUR DESİN. HALK RAHAT GEZEMİYOR…”

 

“Spor Sokak ve Gaziantep Caddesi Düzce insanın rahat etmesi için trafiğe kapatılmasına rağmen, motosikletle vatandaşın arasına son sürat gidenleri, bisikletle yarış yapıp insanları huzursuz edenlere hiç zabıta müdahalesi yapılmayıp, biz ceza kesemeyiz suç diyenlere ne buyrulur beyler?”

 

Buraya kadar yazdıklarımız umarım anlaşılmıştır ve devam edelim o zaman:

 

BELEDİYE ÖNÜ TRAFİĞE AÇILSIN!

 

Düzce Belediye meydanıyla Cedidiye Cami arasında her yer masa her yer sandalye durumu devam ederken, bir başka dertte İstanbul caddesi veya Atatürk bulvarını yönündeki mermer bloklar kaldırılıp burası başta motosikletlilerin kestirmeden gitme arteri haline gelmiş. Vatandaş, buradan geçerken korktuğunu ve burada trafik ve zabıta ekiplerinin olmasına rağmen duruma müdahale etmediğini ifade etmektedir.

 

Bizden buraya kadar. Gerisini siz değerli belediyemize kalmıştır.   
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Kimsenin şikayet etmete hakkı yok. Kendimiz ettik kendimiz bulduk.Bunun böyle olacağı belliydi.
davut - 16.04.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%47,76

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8