Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

Devede kulak kalır…

08.09.2014 - 08:21:39

GEÇEN ay bir lise yüzünden iki vekil bir sendikacı arasında çıkan tartışmaya bu defa dana bile eklendi.

 

Vekil İbrahim Korkmaz, “Öyle bir yere gidince kuzu kesilir. Hatta dana bile kesilir” diyerek eskimeye yüz tutmuş bir tartışmaya çomak sokmakla kalmadı, hatta kesilip yenebilinen canlı mahlûkatın boyutunu artırdı.

 

Fakir fukaranın kurbandan kurbana gördüğü etin kahramanının bu defa dana olduğu bu tartışmada bana göre Sayın Korkmaz doğru söylüyor.

 

Yani, bir mesire yerine gitmişiniz Allah bereketini artırsın,  cepte para da var, almışlar bir kuzu kesmişler bunda ne var yani?

 

Soğan ekmek yenir mi piknikte? Hatta o temiz yayla havasında. Yenmez vallahi. Dana kesilir yenir. Hatta deve bile kesilip yenir.

 

DEVE BİLE FEDA OLSUN SİZE…

 

Ancak, bir lise için bir birine düşmek ve yediğini içtiğini söylemek çok ayıp çok.

 

Bir kuzu için anlaşamayan, bir lise için bir biriyle darılan vekil ve sendikacı başka illerde yoktur bence.

 

Yoksa bir kuzunun, bir dananın lafı mı olur?  Bu garip hayvanlar devede kulak bile kalmaz.

 

Yeter ki hizmet gelsin. Düzce halkı size kendisi bizzat aralarında para toplayıp deve bile keser. Turizm mevsimi çer çöp içinde, bozuk yollarla, kapalı tesislerle biter, 4 milyon geldi diye “kına yakma” misali laf ederler. Türk Hava Kurumu kaçar, sanki onların işi değilmiş gibi topu İl Genel Meclisine atarlar.  Vay babam vay.

 

Siz bilmez misiniz Düzce Üniversitesi ve Tıp Fakültesi nasıl kuruldu, kim kurdu. İşleri takip ediyoruz diyorlar, işler birer birer Düzce’den firar ediyor.

 

Aha da Çilimli organize sanayinin başına gelenler. Halen kuzu ve dana muhabbeti. Sizin yaptığınız gaflar devede kulak kalır bence.

 

ELİNİN TERSİYLE İTMİŞ…

 

Duyduğuma göre, iki vekil Akçakoca ilçesinde bir programda bir araya gelmek zorunda kalmışlar. Sayın Osman Çakır, sayın İbrahim Korkmaz’a tokalaşmak için elini uzatmış. Sayın Korkmaz, sayın Çakır’ın uzattığı eli, elinin tersiyle geri itmiş.

 

Olsun sonra yine barışlar. Eski vekillerde öyle yapıyordu. Liste dışı kalınca anladılar aynayı- konyayı.  Sonra sivil hayatta kanka oldular.

 

DOKUZ AY DEDİĞİN BİR GÜNE GELMEZ..

 

Bunlarında dokuz ay kadar siyasi ömürleri kaldı. Siyasi hayat bitince bakarlar geçen yıllara biz ne yaptık, Düzce’ye ne kattık diye.

 

Biri bir köprüye vesile oldu. Diğeri, bir liseyi ilçesine getirdi. Bakın bakalım başka ne var yapılan.

 

Ötekinin işleri daha yoğunmuş.  Organize Sanayi İşleriyle uğraşıyormuş diye duyduk. Köy yatırımlarıyla- hizmetleriyle uğraşıyormuş. İl Genel Meclis Üyesinin biriyle.

 

Çalışmak lazım. Genel seçime dokuz ay kaldı.

 

Düzce hizmet bekliyor.

 

BİRİLERİ FENA HALDE ÖLÜ TAKLİDİ YAPIYOR…

 

Düzce’de Ak Parti de 10- 0’lık skorun rehavetini yaşıyor. Düzce’de alınan sonuçlar bu partinin tüm organlarını rahatlattı.

 

Hatta fena halde ölü numarası yapıyorlar.

 

Bir laf var, bir şeyleri görmez ve duymazdan gelenlere ölü fareye yattı diye.

 

Düzce’de işler böyle gidiyor şu yerel seçim ve daha sonra Çankaya seçiminden sonra.

 

Hiç iş kalmadı, kuzu, dana muhabbeti bir süredir devam ediyor.

 

Hatta bu tartışmaya önceki günden itibaren yurt sorunu, ve dolayısıyla İl Özel İdaresi- İl Genel Meclisi dahil oldu.

 

CAMİ DERNEĞİ SAYISI ÜÇE ÇIKMIŞ…

 

Yine, duyduğumuza göre, Düzce Üniversitesinde cami derneği sayısı üçe çıkmış. Son kurulanın başına da iş adamı Sadık Dik getirilmiş.  Bu durum hasıl olunca diğer iki dermek birleşmek için zemin yokluyorlarmış.

 

Neymişsin be Düzce Üniversitesi! Senin kıymetini anlayamamışız bunca yıl.

 

Dedik ya, takıldık kaldık, bir kuzuya- bir danaya. Düzce’de o kadar çok iş varken bunlar devede kulak bile kalmaz bence.
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Sayın Şerbetçi yaşım icabı ve DÜZCELİ olmam hasebiyle 40 yıldır ülke siyaseti yanında Düzce milletvekilleri ile irtibatım oldu.Eski vekillerimiz yaptıkları icraatlarla kalıcı hizmetlere vesile olmuşlardır.Sizinde yazınızda belirttiğiniz gibi son seçilen vekillerimiz bir zaman sonra unutulacaklardır.Çünkü Düzcede herhangi hatırlanacak bir icraatları olmadı.
ismail hakkı gürbüz - 08.09.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,26

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8