Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

Denizaltındaki uçağın sırrı su üstüne çıktı…

07.11.2014 - 08:30:15

 

Düzce’nin üç uçağından bahsettiğim yazımın ardından denize bırakılanla  ilgili bu güne kadar ben dahil bir çok kişinin bilmediği ayrıntılar su üstüne çıkmış oldu.

 

Bilindiği gibi eski Düzce Valisi Bülent Kılınç döneminde bir eski uçak Akçakoca’ya getirilmiş ve su altı  dalma sporları için denize bırakılmıştı.

 

Bu uçağa para ödendiği yönünde yaygın olan söylentilerin doğru olmadığı yıllar sonra Düzce Kültür ve Turizm İl Müdürü Özcan Budak tarafından ifade edildi. Oysa bu güne kadar çok kişi bu uçağın parayla alındığını ifade eder bilgiye sahipti.  Sayın Özcan Budak’ın  verdiği bilgiye göre uçak hibe alınmış ve 11 bin lira gibi bir takım nakliye vesaire harcamalar yapılarak denize bırakılmış.

 

Yine uçak,  sayın Budak’ın bana aktardığı üzere bırakıldığı yerde sağ salim duruyormuş ve burada halen sualtı sporcuları tarafından dalış yapılmak için değerlendiriliyormuş.

 

Bu bilgiler ışığından yola çıkarsak  demek ki bu dalış sporu aktiviteleri  ve bu uçakla ilgili basına yansıyan pek fazla bir bilgi bize ulaşmadığı böylece ortaya çıkmış oluyor.  

 

Ancak bu köşe yazıma birde yorum gelmiş.  Adını duyduğumuz fakat çok fazla faaliyetlerinden bilgi sahibi olmadığımız Türkiye Su altı Federasyonu Düzce İl Temsilcisi Necdet Balaban yaptığı yorumda şu bilgileri paylaşmış:”Uçağın niye geldiğini ve batırıldığını anladığınızı hiç düşünmüyorum. Ve bu yorumumu bile yayınlar mısınız onu da bilmiyorum. Adım Necdet Balaban Türkiye Su Altı Sporları Federasyonu İlimiz Temsilcisiyim. Sorun söyleyeyim. Cevaben; Uçak yerindedir. Tüm bilgiler bendedir. Bu büyük bir hizmettir. Harcanan parayı bilememem ama cebimden harcadım. DÜZCE'YE HİZMET İÇİN. Yayınlayın ve sorun  sizi alnınızdan öpeyim. Zira anlaşılmak gerek.”

 

Şimdi yorumu okuduk. Biz her şeye açığız ve her yoruma da, her bilgiye de burada yer veririz. Görüldüğü gibi hem internet sitemizden bu yorum yayınlanmıştır, hem de ben köşemde yer veriyorum.  

 

Şimdi var mı bunda olmadı dediğiniz bir şey sayın Balaban?

 

Şimdi sayın Balaban’ın yorumunda ifade ettiği bazı noktalara da açıklık getirmeye devam edelim bir mahsuru yoksa? Sayın Balaban, yorumunda “hibe edildiği” sayın İl Müdürü  Budak tarafından bildirilen   uçağın parasını kendinin verdiğini  yazmış.   Doğru mu anladık.?  Öyleyse kendini kutlarız.

 

Uçağın niye batırıldığını hangi sportif amacıyla  batırıldığına gelince,  gayet iyi biliyoruz. Ancak yıllardır ne gibi bir sportif faaliyet yapıldığı konusunda bir bilgi ve haberin  hiçbir basında yer almadığı kanısındayım.  Ayrıca bu su altı dalışı için Akçakoca açıklarına bırakılan uçağın son aylarda çekilmiş, ya da sportif amaçla kullanılmış son fotoğraflarını da görmek gibi bir arzumuz var. Acaba bu mümkün mü? Mümkünse ve  bana ulaştırılırsa buradan yayınlayarak hem daha iyi bilgi sahibi oluruz hem kamuoyu ile paylaşırız.  Yine son yıllarda bu uçağımız  kaç su altı sporcusu tarafından ziyaret edilmiş? Bu güne kadar bu uçak sayesinde turizm ve sportif amaçlı olarak  kaç dalış aktivitesi düzenlenmiş bunu da bizlere bildirirlerse seve- seve yayınlar ve kamuoyunu bilgilendiririz diye düşünüyorum. 

 

Umarım, “Düzce’ye hizmet “adına yapılan bu çalışma için getirilerek denize bırakılan uçağımız ile ilgili daha detaylı bilgi hem Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünce, hem de Türkiye Su Altı Sporları Düzce İl Temsilciliği bizlerle paylaşılarak herkesin öğrenmesi sağlanır.

 

 Böylece, Düzce’de neler yapılıyor muş da bizim haberimiz yokmuş diye samimi bir öz eleştiri yapma imkanı da buluruz. 
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
deli yorumcu ne saçmalıdığının farkındamısın? senin ipinle kimse kuyuya inmez deli olduğun belli hurdacılar denize girdi öyle ya :)
deliye - 08.11.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,22

HARUN BEY MALESEF UCAK YERİNDE YOK HURDACILAR DENIZDEN O UCAĞIN PARLAÇALYIP ÇIKARDILAR ESER YOK ZATEN NERDE OLDUĞUNU KIMSE BİLMIYOR ÖZCAN BUDAK HERŞEYI ÇOK IYI BILIR ÇUNKU 14 YILDIR DUZCE DE
DELİ - 07.11.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,20

O zamanları akçakoca da bir işletmeci olarak biliyorum bülent valimizin ve turizm müdürümüzün gayretli çalışmalarıyla akçakocamızda düzcemizde su altı sporları gelişsin yaygınlaşsın amatör veya profosyonel dalgıçlarlar faydalansın diye kayseriden gelen kullanılmayan nakliye askeri bir uçak denize batırıldı hatta müdür bey sağolsun bizzat kayseriden düzceye tırla kendisi getirdi ama maalesef akçakocalılar bunun kıymetini bilemedik belediye, kaymakamlık, dernekler, spor temsilcilikleri dalış için etkinlikler yapabilirdi her yıl kutlanan kabotaj bayramında bu uçak değerlendirilebilirdi ama olmadı her şeyi kamudan valilikten beklemek doğru değil diye düşünüyorum dalış için tüm insanlar egeye ve akdenize gidiyorlar akçakocaya uçak batırılması dalış ve su altı sporları için çok önemli bu sporu yapanlar akçakocayı tercih ederler.. bu olay ulusal basınında dikkatini çekmişti oysa ki internetten 'akçakocaya uçak batırıldı' diye aratırsanız bununla ilgili birçok haberi görürsünüz
akçakocalı - 07.11.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,16

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8