Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

Ben yazınca kızanlara sevgilerle…

7.1.2016 - 08:38:50

Düzce’nin şehir içi trafiğine  bir nebze de  olsa  yeni yılın ilk günü itibariyle neşter vurulması  geçte olsa kaçınılmaz bir gerçekti ve sonunda oldu.

 

Geçen yıl uzun zaman şehir içi trafiğinin dayanılmaz  sorunlarını sık- sık değişik ve dikkat çekici başlıklarla dile getirmiştim.

 

Mesela, “Sihirbaz Mandrake gel bizi kurtar” başlığıyla yazdığım yazıda bu sorunu detaylı bir şekilde dile getirmişim. Bu yazıyı yazdığım Düzce Postası Gazetemiz  yüksek ihtimalle Valilik Basın Bürosunun, İl Emniyet Müdürlüğümüzün Basın Bürosunda , ve Belediyemizin Basın ve Halkla İlişkiler Birimin arşivlerinde mevcuttur.

 

Diğer bir yazım ise, “Herkese paralı, ağaya beleş” başlığıyla yazıp sorunu bir kez daha dile getirmiştim. Hani, çok klasik bir söz var. “Ben demiştim, ben yazmıştım” diye. Böyle şeylerle kendimi avutmayı ve böbürlenmeyi hiç sevmem.  Ancak, ben halk adamıyım. Masa başına ancak yazı veya haber yazarken otururum. Ondan sonra beni herkes ya sokakta, ya da her hangi bir yerde halkın arasında veya halk otobüsünde görür. 

 

“Yürüyen Adam Sıcak klimanın ve klimanı araçlarla gezenden iyi bilir” dersem ayıp etmiş olmam umarım. Şimdi ne oldu? İl Trafik Komisyonu İstanbul Caddesini  araç parkına tekrar kapattı. Çünkü daha önce kapalıydı. Ben köşemde ” 3 Lira için bu insanlara eziyet etmeyin” diye yazarak İstanbul Caddesinin Celal Kasapoğlu Caddesinin perişanlığını yazmıştım. Bu yazılarıma en çok YEY-PAŞ Genel Müdürümüz  kızmıştı.   Kim belediyesinin para kazanmaz istemez ki? Ben İsterim. Hizmet için gelir lazım elbet. Ama ortada bir gerçek var. Bu da trafik ve araç parkı sorunu. O zaman önce yayaya hizmet gelir ağabey.

 

Şimdi  artık Atatürk Bulvarı Ağaya beleş değil, paralı oldu. Fena mı oldu? Ancak Atatürk bulvarı iki şeritte park olması yine sorun. Mesela Düzce merkeze gelişi en dert olan yer. Burası indir- bindire saatli olmalı.Çoban istikameti sürekli park olabilir.

 

Celal Kasapoğlu Caddesi halen kördüğüm. Ben olsam orayı da paralı hale getirirdim.

 

Sayın Valimiz Ali Fidan ve İl Emniyet Müdürümüz İsmail Akyüz  tam benim istediğim  düzeyde yöneticiler. Yani benim gibi halkı tipi iki değerli insan Burada sayın Belediye Başkanımız Mehmet Keleşinde hakkını teslim edelim. Kendisi de bizle çok şeyi paylaşır ve biz basın mensuplarını dinler dikkate alır.İl Emniyet Müdürümüz ile yolda, sokakta hep rastlaşırız, hep kendisiyle selamlaşırız ve sorunları paylaşırız.

 

Bence bizi dinlemelerinde, yazdıklarımızı  okumalarında fayda var. Yazmak  bizim işimiz ama  her şeye muhalefet değil. Dert varsa bildirmek için. Düzce bizim Düzce’miz.  Her şey iyi olsun.Düzce  Valisi  bizim Valimiz. İl Emniyet Müdürü bizim Müdürümüz. Belediye Başkanı bizim Başkanımız.   Öyleyse her şey Düzce için.

 

1985 yılından bu yana Düzce Postası Gazetemizin bünyesinde Düzce için bir şeyler kazandırmaya çalışmaktayım. Hiç kişisel bir işim ve hesabım olmadı. Zaten Düzce Postası Gazetesi de 60 yılI aşkın böyle bir anlayışla Düzce halkının yanında oldu, olmaya da devam edecektir.

 

Düzce’nin  trafik sorunun büyük çoğunluğu  çözülmedi. İstanbul Caddesiyle, Celal Kasapoğlu Caddesiyle ve Atatürk Bulvarıyla bu işler bitmez.  Daha çok iş var yapılacak.  Mesela,  Aydın Pınar Caddesi, Rıhtım Caddesi ve Mimar Sinan Caddesi de büyük sorun ve kör noktalar.  Hele, Mimar Sinan Caddesi ile Rıhtım Caddesinde Allah yayalara yardım etsin.  Buralarda yaya köprüleri ve de otobüs durakları var. Gelin klimalı araçlardan bin inin bir yaya olarak  karşıdan karşıya geçin, vallahi ecel teri dökersiniz. Bir de böyle yağışlı havalarda karşıdan karşıya geçerken içiniz donar, içiniz.

 

Gelin siz beni   kızmadan, darılmadan bir dinleyin buralara çare bulun. Hız kesici mi koyarsınız, radar mı,  hız tahdit tabelası mı koyarsınız onu siz düşünün.

 

Bence halka hizmet de, maaşını hak etmek de  bir ibadettir. Yani, rahat bir vicdan en rahat yastıktan iyidir.

 

Kısacası, Düzce’yi seviyoruz. Düzce’yi seveni de severiz.  Düzce’ye ve Düzceliye hizmet edene  minnet duyarız.

 

Sonuçta;ben yazınca kızanlara  elimi uzatıyor ve sevgilerle diyorum. 
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
malesef öyle
harun can şerbetci - 8.2.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,30

dogruyu söyleyince düzcedeki sıkıntıları dile getirince bazılarının işlerini tam anlamıyla layıkıyla yapmasdıkları içindirki bazıları bu yazılarınıza kızıyor olabilir sayın şerbetçi başarılarınızın devamını dilerim
ali ihsan çelik - 8.1.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,95

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8