Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
21.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Gaziantep ismi değişsin

8.2.2016 - 08:21:47

Düzce'de olur olmadık bir çok cadde ve sokak isimleri var. Hani bizi ilgilendiren sokak ve cadde isimlerine bir sözümüz yok. Ama bizle alakası olmayan isimlerin Düzce'de ne işi var.

 

Mesela,  Gaziantep caddesi adı altında bir yer var. Şehir merkezinin tam göbeğinde olan ve en işlek yer olarak gösterilen bu yerin adı neden Gaziantep caddesi olmuş?

 

Bu ismi buraya kim vermiş? Düzce'nin ortasında bulunan bu yerin adı neden Gaziantep caddesi olarak geçiyor? Bizim Gaziantep ile ne alakamız var?

 

Gaziantep Türkiye'nin bir ucunda bulunuyor. Bizim Gaziantep ile ne göbek bağımız var? Bu isim nereden geldi? Neden geldi? Bu ismi kim koydu?

 

Yetkililerden bu konu hakkında bir açıklama bekliyorum. Düzce Belediyesi bu konuda bir açıklama yapsın. Arşivleri karıştırsın, Gaziantep caddesi ismi nereden gelmiş ve kimler vermiş?

 

Gaziantep'e gidiniz, orada Düzce ile ilgili hiç bir şey bulamazsınız. Ne cadde, ne sokak, ne mahalle bulamazsınız. Belki de Gaziantep yaşayanlar Düzce'nin adını bile duymamışlardır. Belki de Düzce2nin nerede olduğunu bilmiyorlardır.

 

O halde biz niye Gaziantep'in reklamını yapıyoruz. O halde Düzce'nin göbeğinde bulunan bu yere neden  Gaziantep caddesi diyoruz?

 

Arkadaşlar, bu ismi değiştirelim.  Düzceli bir sürü şehidimiz var. Düzceli bir çok işadamımız var. Düzceli bir çok siyasilerimiz var. Düzceli bir çok emektarlar var. Düzce'ye hizmeti geçmiş bir çok insanlar var. Var da var.

 

Bakınız, Bolu'da hizmeti geçen İzzet Baysal'ın ismi her yere verildi. İzzet Baysal nereye el attıysa, oraya onun adı verildi. Bolu'nun yetkilileri onu yaşatmak için, onu unutmamak için her yere ismini vermeye çalışmışlar. Niye?

 

Çünkü İzzet Baysal, Bolu'yu Bolu yaptı.

 

Peki, Gaziantep şehri Düzce'ye ne yaptı da biz bu şehrin reklamını yapıyoruz? Biz acilen bu sokağın ismini değiştirelim.

 

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve meclis üyelerinden bu işe el atmalarını istiyorum. Acilen bu sokağın, bu caddenin ismi değiştirilsin. Bu Gaziantep işi ortadan kalksın. Bana ne ya Gaziantep'ten...

 

Bakınız, Metek Köyü derken, Koçyazı ismini koyduk, Eski Akçakoca caddesi derken, Süleyman Kuyumcu caddesi ismini koyduk.

 

Yani bir çok cadde ve sokakların ismini değiştirdik. Düzce şehir stadı derken, 18 Temmuz adını verdik. Daha saymak istemiyorum. Saymaya kalkarsak bu köşeye sığmaz.

 

Bakınız, Düzce'nin göbeğinde İstanbul caddesi var. Buna bir şey demiyoruz. Çünkü, eskiden bu yoldan İstanbul'a gidiliyormuş, bu normal isim.

 

Yine spor sokak ismi var. Bu da normal. Çünkü, spor dünyanın her yerinde yapılıyor. Atatürk bulvarı var. Ulu önder Atatürk'ü hepimiz anıyoruz.  Bu isim de normal.

 

Mesela Bolu caddesi var. Bu isim de doğru, çünkü bu yol Bolu tarafına gidiyor. Bolu bize yakın bir şehir. Bolu yolumuzun üstünde bulunuyor.

 

O halde Düzce ile alakası olmayan, Düzce'ye yüzlerce kilometre uzakta olan Gaziantep ismi niye Düzce'de yaşatılsın? Gaziantep niireee... Düzce niiiireeee....

 

Bize ne ya Gaziantep'ten, bize ne faydası var. Bize ne yapmış? Bunu açıklayın. Gaziantep'te Düzce ismi var mı? Biz niye oranın reklamını yapıyoruz.

 

Arkadaşlar... Bu sokağın isminin değiştirilmesini rica ediyorum... Destek verirseniz sevinirim.

 

Esenkalın...
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Sayın Köseer çok doğru bir tesbit bu ismin değiştirilip şehrimize uygun bir isim verilmesi yerinde olur.
DÜZCELİ - 8.2.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%53,94

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8