Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.06.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Düzce’de neler oluyor?

8.3.2016 - 08:10:37

 

Düzce'de neler oluyor adlı yazımızın ikinci bölümünü yayınlayacağım. Daha önceki yazımda belirtmiştim. Düzce'de neler oluyor adlı yazımızı aralıklarla yayınlamaya devam edeceğiz.

 

VARAN 1- Son zamanlarda asayiş olaylarında bir artış olmaya başladı. Çavuşlar Mahallesi'nde kahvehane tarandı. 1 kişi hayatını kaybetti. Kavga edenler değil, ortalığı yatıştırmak, araya girmek isteyen Mehmet Zengin adlı kişi öldü.

 

Yine Gaziantep Caddesi'nde 1 kişi hayatını kaybetti. Ortak oldukları iddia edilen 2 kişinin kavgası cinayetle sonuçlandı. İsmail G. isimli şahıs, ortağı olduğu söylenen Ümit'i öldürdü. Bu arada şahısların hepsi yakalandı.

 

Akçakoca'da bir kişi üvey babasını bıçaklayarak öldürdü.  Bu şahıs da yakalandı. Emniyet teşkilatını tebrik etmek lazım. 2004 yılında Serdar Şener'i öldürdüğü açıklanan ve firari olan şahsın da yakalandığı ifade edildi.

 

VARAN 2- Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in Audi marka arabası yine gündeme geldi. Kimileri başkan Keleş'e yağcılık yaparken, kimileri kınamaya devam etti. Hatta beni siz seçtiniz, ben Düzce'nin itibarını koruyorum, dedi. Neyse bu konuyu uzatmayalım.  Benim şaşırdığım konular bunlar değil. Keleş'in bir açıklaması vardı. Beni hayrete düşürdü.

 

Hani ben kaldırımlar kayıyor diye yazı yazmıştım. Başkan bu konuda şu cevabı vermiş: ''Kaldırımlar kaymıyor, kaldırımın üzerine yağan kar ve buzlar kayıyor '' demiş. Ben de  yürüyorum, ben niye kaymıyorum, demiş. Demek ki vatandaşlar yürümesini bilmiyor.

 

Bu arada kaldırımlarda kayarak sakatlanan ve hastanelere gidenlerin sayısı belli değil. Başkan bu arada şunu da söylüyor. ''Kaldırım taşları tırtıklanmaya devam ediyor.'' Sevgili başkanım, madem bu kaldırımlar kaymıyor, niye tırtık yapıyorsunuz.

 

VARAN 3- Bu sıra Düzce Valisi Ali Fidan hakkında yazılar yazılmaya başlandı. Efendim, valinin Düzce'den gitmesi için gizli gizli çalışanlar varmış.

 

Düzce ne zaman Düzce olacak diye uğraşmayanlar, Düzce Düzce olsun diye çalışanlarla uğraşıyorlar. Bu yüzden biz bir yerlere gelemiyoruz. Ali Fidan adam gibi adam. Üstelik Düzceliden daha fazla Düzcelilik yapıyor. Bu konuda dedikodu çıkaran ve uğraşanlar varsa Allah'a havale ediyorum. Zaten valileri kaçıra kaçıra 9.cuyu ettik ve Türkiye rekoru kırdık.

 

VARAN 4- Hecinler Köyü'nde yaşanan çöp kavgası devam ediyor. İşin boyutu uzamaya başladı. Muhalefet Partisi  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bile olaya el attı.

 

 Peki, Düzce'nin iktidarı, belediyesi, valiliği, sivil toplum örgütleri,  siyasileri,  milletvekilleri nerede? Bu mesele Düzce'nin ortak meselesi olmuştur. Bu meseleyi beraber çözmek gerekmez mi?

 

VARAN 5- Düzce'de kaldırım işgalleri ve yolların zaptedilmesi devam ediyor. Yani devletin  ana yollarını kiralayanlar, özel araçlarını çekmeye devam ediyor.

 

Esnaflar, neredeyse  mallarını yollara kadar çıkardılar. Önemli cadde ve sokaklarda masa ve sandalyeler yollara kadar konuldu.  Vatandaşlar  yol ortasında yemek yemeye başladılar.

 

VARAN 6- Fabrikalar o biçim işçi çıkarmaya başladılar. Tazminatını alan işçiler, başka iş bulamazlarsa, 2-3 ay sonra Düzce'de ekonomik kriz patlak verecek. Hazır para ve işsizlik maaşı bitince ne olacak?

 

VARAN 7- Düzce'nin her tarafını sokak köpekleri bastı. Vatandaşlar ne rahat yürüyüş yapabiliyor,  ne de evlerine rahat gidebiliyor. Bu konuda hiç bir çalışma yapılmıyor. Aksine sokak köpekleri daha çok besleniyor ve piyasada rahatça dolaşabiliyorlar.

 

VARAN 8- Hasarlı binalar tehlike saçmaya devam ediyor. Son olarak bir binanın sıvaları yola düşmeye başladı. Hemen geçici önlem alındı, kalıcı önlem alan yok. Efendim, Düzce'de neler oluyor adlı yazılarımıza aralıklarla devam edeceğiz.Bugünlük bu kadar yeter.

 

Esenkalın...
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8