Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Prof.Dr.Celal ERBAY

MİLLETİMİZ İÇİN HAYIRLI OLSUN

24.4.2017 - 09:32:09

SEVGİLİ dostlar, demokrasi tarihimiz dahil olmak üzere, tarih boyunca milletimizin geleceğine yönelik hükümet etme sistem ve tarzını belirlemek üzere, bugüne kadar seçmene soru yöneltilmemiş, “bilirkişi” edasıyla onun görüşüne baş vurulmamıştı. Her ne kadar bu güne dek bir takım referandumlar yapıldı ise de, Anayasa Hukuku açısından devletin temel fonksiyonlarının kim tarafından ve ne şekilde kullanılacağına, her bir fonksiyonu elinde bulunduran kuvvet ve güç erkinin yetki ve sorumluluk sınırlarının belirlenmesine yönelik bu kadar ciddi ve hayati bir soru seçmene yöneltilmemiş, onun ortaya koyduğu “KARAR” doğrultusunda sonuç belirlenmemişti.

16 Nisan Pazar günü gerçekleşen referandumun en önemli yönü işte elde edilen bu fiili durum ve seçmenin bilge kişi olarak iradesinin her hususta karar belirlemedeki etkinliğinin ve nihai olarak en üst merci oluşunun ispata kavuşmuş olmasıdır.

Şimdiye kadar hep slogan olarak “yeter artık söz de, karar da milletindir” diyorduk. Şimdi artık fiilen göz göre göre ve göğsümüzü gere gere “KARAR bilge seçmenindir, nihai söz, SANDIĞINDIR” diyoruz ve dedik de…

İşte bunun için kazanan ne “HAYIR”dır, ne “EVET”dir… Kazanan MİLLETTİR MİLLET… Bu sonuçla milletimiz demokrasinin ne demek olduğunu, halkın güç ve kudretin nelere muktedir olduğunu bir kere daha anladı ve gördü… Hele hele %50+1’in ne kadar değerli olduğunu bıçak gibi bütün tartışmaları nasıl kestiğini bizzat gözleriyle gördü, kulaklarıyla işitti. Kısaca olayın canlı şahidi oldu ve tabir caiz ise “ben neymişim be abi” deyip, aynı zamanda kendi gücünü de keşfetti ve “artık bende varım” diyerek sanki uzaklardan gelen merhum Arif Nihat Asya’nın Bayrak şiirindeki nakaratları duyar oldu;

“Delikanlım ne diye hala oyunda oynaştasın.

Fatihin İstanbul’u fethettiği yaştasın”

İşte ben, bu etkinliğin sahibi ve bilge kişi vasfıyla irade beyanına başvurulan ve ortaya koymuş olduğu KARAR ile bütün nizaları sona erdirip toplumsal barış ve huzurun düğmesine basan Milletimi tebrik ediyorum.

Ey aziz Milletim! Sen ne yücesin. Senin irfanın mana deryasından gıdasını alan engin bir hazinedir. O irfanın ve imanın sayesinde sen bugüne kadar hiç yanılmadın, olumsuzluklar üzerinde asla ittifak etmedin… “Hayır” dediğini belli bir oranda tuttun. Ama onu ümitsizlik çıkmazına sokmadın. Ona “Milletin değerleri doğrultusunda çalış senin de olsun” dedin. “Evet” dediğini de belli bir seviyede tuttun. Ona da kendini gözden geçirmesini ve bu aziz milletin temel ilkeleri doğrultusunda titreyip özüne dönmesini ima ettin. Boşuna dememişler “Bu milletin irfanından korkulur” diye. Hayır korkmak yok. Bu milletin  irfanından ortaya koyduğu sonuçtan herkes dersini alacak ve o yüce irfanın ilkeleri doğrultusunda kendisini gözden geçirip, dev adımlarla “durmak yok, yola devam” diyerek istikbale doğru yürüyecektir.

Ben aziz Milletimi bir daha tebrikle siz değerli Düzceli hemşehrilerimi de büyük bir olgunluk içinde karşılıklı saygı ve sevginin en belirgin örneğini vererek, üstün bir başarı ibresi sergilemek sureti ile geçirmiş olduğunuz demokrasi sınavından dolayı kutluyorum. Artık demokrasi yarışına yönelik her şey bitti, sandıklar açıldı ve millet sözünü söyledi… Bize düşen büyüklerimizden tevarüs ettiğimiz komşuluk hukuku ve o klasik Düzce örf ve adetleri doğrultusunda, dostluğumuzu ve kardeşliğimizi daha da pekiştirerek yolumuza devam etmektir. Bu doğrultuda her birinize can sağlığı ve başarılar diliyorum aziz hemşehrilerim.


KUTLU DOĞUM HAFTASI

SEVGİLİ dostlar bildiğiniz gibi bu hafta, kutlu doğum haftası. Birazcık 16 Nisan’ın gölgesinde kaldı. Olsun, ama bu millet o kutlu doğumun dünyaya armağan ettiği mümtaz şahsiyetin ilke ve ahlakıyla bezenmiş olduğu için ve o sevgililer sevgilisinin bu aziz Milletin olumsuzluklar üzerinde birleşmeyeceğine yönelik teminatı doğrultusunda bir kere daha olgunluğunu gösterdi ve 16 Nisan’da aydınlık ufuklara yönelik kendi yolunu bizzat kendisi açtı.

Taa yıllar önce, O’nun doğumunu bütün fizik alem hissetmiş ve kuru vadilerin dolup akması, ağaçların yere kapanıp doğrulması, inkarcıların tutuşturdukları ateşlerin sönmesi, kendilerini kainatın hakimi sananların saraylarındaki sütunların devrilmesi ile bütün kainat O’na “Hoş geldin” demişti.

Aradan geçen yıllara rağmen ne O’na olan sevgimiz azaldı, ne de O’na olan ihtiyacımız eksildi. Zaman zaman “Yaradan, askerim Orduma gazi dedi Peygamberim” deyip cephelerde coştuk. Niğbolu’da, Kosova’da, Çaldıran’da, Çanakkale’de nice yiğitlerin güneş gibi parlayan alınlarıyla bir hilal uğruna batarak kahramanlaştığına şahit olduk.

Yine en son, O’nun sevgisiyle dolu bir şekilde, O’nun bize bellettiği “Vatan sevgisi imandandır” ilkesi doğrultusunda bu millet, istiklal ve bağımsızlığına sahip çıkarak Ezan-ı Muhammedîlerin selatu selamların, oluşturduğu hoş nağmeler ve cennet çağrıları arasında 2016, 15 Temmuz gecesi canı pahasına, hain saktın darbecilerin karşısına dikilerek devletimizin bekasına, vatanının bölünmezliğine, bayrağına, ezanına sahip çıkmış, kadın çocuk yaşlı demeden 241 şehidini Muhammedî sedalar eşliğinde cennete uğurlamışlardı.

Kısaca insanlık bütün güzellikleri ve kemâlî, O’nun şahsında en açık ve berrak bir şekilde müşahede etmişti. Dünya neye sahipse hep O’dur vasıta… Bütün güzellikleri, aydınlıkları örnekleyen yansıtan hep O’dur, O!

O, şairin dediği gibi;

Medyundur O masuma bütün bir beşeriyet,

 Ya Rab, bizi mahşerde bu ikrar ile haşret,

Livau’l-Hamd isimli sancağı altında buluşmak niyazıyla hoşçakalın sevgili dostlar…

 

Not:Siz değerli hemşehrilerimin Miraç Kandili’ni kutlarım. 
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Helal olsun Sayın Vekilim Türk Milletinin söylemek istediklerini haykırdınız işte milletin vekili sağolun varolun.
Valeh Nazarov - 29.4.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%55,56

Muhterem hocam. Miraç geçmiş kandilinizi Ahıskalı öğrenciler olarak yürekten kutluyoruz. Referandum sonucunu çok iyi değerlendirmişsiniz. İlavelerde Agzina bulunamayız yazınızın üstüne ama şunu belki tashih etmekte yarar var: Kazanan halk oldu orası öyle AMA HALKIN İÇİNDE DOĞRUNUN YANINDA OLAN KAZANDI. Eğer Allah korusun Hayır oyu daha fazla çıksaydı yine KAZANAN MİLLET OLDU diyebilecek mıydık? Hayır, diyemeyecektik. O yüzden ben diyorum ki halkın içinden bir çok gizli ve açık FETÖ'cüler HAYIR oyu verdi. Ben o teröristleri halktan, milletimden sayıyorum. Saygısızlık gibi anlaşılmasın ama ben böyle düşünüyorum. Elinize, dilinize,gönlünüze saglik! Yazilarinizi heyacanla okuyoruz biz sizden raziyiz Allah da razi olsun. Sizin gibi yiğit insanlara, yiğit kalemlere tesekkur eder ALLAH sizden ve bu site yöneticileri ve kadrosundan razı olsun. Allaha emanet olunuz. Selamlar.
Ahıskalılar - 29.4.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%45,45

Hakk ve batıl mücadelesi kıyamete kadar devam edecek. HAKK YOL İSLAM davasında Allah için mücadele edenlere ne mutlu!
İhsan Ayhan - 29.4.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,33

Saygıdeğer hocam, Yüce Mevlam aklına kalemine yüreğine güç versin.Kazanan, göğsünü tanklara tüfeklere siper eden milyonlar oldu. Almanya'dan, Amerika'dan, Asya'dan, Afrika'dan gönlü Hak ile olanlar kazandı. Kazanan millet oldu, müslümanlar oldu. Kaybeden zalim batı emperyalizmi oldu. Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle kutluyorum sizi yürekten.
Diyarbakırlı Hasan - 29.4.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,53

Fetö hainleri intikam alacaklarmış. Kimden mi? Senden, benden, ondan. Bu halkın %52 ni temizleyeceklermiş. O günü bekliyorlarmış. 20 yıllık otuz yıllık emekleri zayi olmuş hırsızların. Allahım bu vatana millete içinde hainlik besleyenlere fırsat verme. Bu milleti al bayraktaki yıldız yap.
Kutsal Dava - 29.4.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,54

Elinize sağlık sayın Celal Bey. HAKKIN YANINDA OLANLAR KAZANANLARIN TA KENDİLERİDİR. BUGÜN ALLAHIN İZNİ İLE EBED BİZİM OLDU.
Halil Öğretmen - 29.4.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,11

EVET....EVET... Elhamdülillah. Ama MÜTEYAKKIZ OLMAK LAZIM.. ANCAK ABD VE -ABD'NİN ve BATI'NIN ASIL SİNSİ OYUN KURUCUSU *patronu * BİRLEŞİK KRALLIK'IN , LIBYA'DA VE MISIR'DAKİ GİBI TÜRKİYE'DE 15 TEMMUZ'DA KURDUĞU DERİN TUZAK VE KUMPASI ALLAH BOZUVERDİ.
Nedim Saylan - 29.4.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%62,39

Öncelikle Sevgililer Sevgilisinin Kutlu Doğum haftası münasebetiyle sizi ve değerli yazı takipçilerimizi gönülden tebrik ediyor, ahirette şefaat-ı uzmâya nail olmayı Yüce Allah'tan niyaz ediyorum. Gelelim referandum sonucuna. Evet yüzdesini daha fazla bekliyorduk ama milletin kararına da saygı duymak gerekir. Belirtmiş olduğunuz gibi bu oylamanın tek galibi millet oldu. Burada en büyük mücadele olan FETÖ ile mücadeleden asla vazgeçilmemeli. Zaten FET֒nün önünde iki seçenek vardır. Ya mağlubiyeti kabul edip, her türlü siyasi atışmalardan vazgeçmek ya da elindeki mevcut bütün imkanları seferber edip yıkıcı, tahrip edici hamlelerle sahne almak. Akıl ve sağduyu birinci seçeneğin onların hayrına olacağını söylüyor. Fakat görünen o ki, şeytan onlara ikinci yolu telkin ediyor. Milletçe agah olunmalı, onlara bu konuda en küçük bir hareket alanı bırakılmamalıdır. Millete kurşun sıkana af yolu açılmamalı. Bundan sonraki referandum konusunun İDAM, AB ve AYASOFYA'nın açılması olmasını istiyoruz.
Ruşen Alioğlu - 29.4.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,00

Anayasa değişikliği teklifi %52 dahi olsa böylesi bir oranla kabul edildi. Elhamdülillah, diyoruz, Allah utandırmasın, dileğinde bulunuyoruz, Rabbimizden lütuflarının devamını talep ediyoruz.
Raşit Alioğlu - 29.4.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,11

REİS şu anda 7 düvele karşı İSLAM'IN SON KALESİNİN SAVUNMASINDA ölüm-Kalım savaşı veriyor. Bu arada mutlaka yaşın yanında kurulardan da giden oluyor..Ama Kader adalet eder.
Hasret binici - 29.4.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%54,08

Hocam az farkla da olsa millet EVET dedi. Niye Evet dedik. Şunun için: Devlet, terörle ve özellikle de FETÖ ile mücadelede takdire şayan hamleler gerçekleştiriyor. Son operasyonda Emniyet yapılanması içinde başlatılan tutuklamalar ve tasfiyeler, devletin bu habis yapının kılcallarına kadar girdiğinin bir göstergesi. Aynı başarılı operasyonların yargı, asker ve diğer devlet birimlerinde de an be an tahakkuk edeceğini umuyoruz.
Kaan Doğramacı - 29.4.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,88

Hocam milletimiz vatanımız için hayırlı olsun
Hasan Halil - 29.4.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%56,14

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8