Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

DÜZCE’YE GELEN GÖÇMENLERE DİKKAT!

1.5.2017 - 12:15:43

DÜZCE’Yİ tehlikeli yıllar bekliyor. Düzce göç aldıkça, kendi örf ve adetlerinden uzaklaşmaya başladı. Düzce’ye yabancı uyruklu kişiler gelmeye başladıkça, Düzceliler yok olmaya başladı.

Düzce’ye gelen yabancı uyruklu kişiler, ilerleyen yıllarda tehlikeli olmaya başlayacak. Sebebi ise çok basit ve herkesin tahmin ettiği sonuç ortaya çıkacak.

Düzce’yi Suriyeli ve Iraklı göçmenler mesken tutmaya başladı. Bunların bir diğer ismi ise Araplar olarak biliniyor.

Şimdi sizlere izah etmek istediğim bazı olayları aktarmak istiyorum.

Bu olayları sizlere aktarınca, yarın bir gün Düzce’de olmayacağı ne malum diyorum. Anlatmak istediğim konu Suriyeli ve Iraklı göçmenler ile ilgili olduğu için şaşırmanıza gerek yok. Ama ciddi olaylar olduğu için şimdiden yazma gereği duydum.

Aralarında rahat durmayanlar var. Ulusal basında göçmenler ile ilgili haberleri okudukça, ben rahatsız olmaya başladım.

Avrupa’nın bile kabul etmediği bu göçmenlere, Türkiye sahip çıkmıştır. Allah kimseyi vatanından, toprağından, evinden, çoluk çocuğundan ayırmasın.

Düzce’ye gelen göçmenleri görünce şaşırmamak elde değil. İçlerinde havalısı ve garibanı var. Şimdi ulusal basında yer alan, göçmenlerin yaptıkları olaylardan bazılarını kısaca sizlere aktaralım.

Ş.Urfa’da 3 Suriyeli, 9 yaşındaki Türk çocuğuna, çalıştıkları inşaatta korku dolu anlar yaşattılar. Çocuğun psikolojisi bozuldu, çocuğun ağlaması, yalvarışları gözümün önünden gitmiyor. Sopa ve kürekle korku verdikleri çocuğu, kaldırıp camdan atarız diye verdikleri korku inşaatın 9. katında yaşandı. Şahıslar kaçtı, ama Türk polisi yakaladı.

Düzce’de bir Iraklı eşini fena dövdü. Ardından 2. eşi aldı. İlk eş şikayetçi oldu. Iraklı 3 katlı binanın üstüne çıkarak intihar etmeye kalkıştı. Daha sonra şehir dışına çıkarıldı.

İstanbul Okmeydanı’nda Suriyeli bir genç, alt geçitte Türk kızının ağzını kapatıp tecavüz etmeye kalkıştı. Genç kız kendini kurtarırken, Suriyeli cep telefonunu alıp kaçtı. Şahıs Türk polisleri tarafından yakalandı.

Gaziantep’te bir grup Suriyeli, Türk marketine girerek, market sahibini dövdüler. Suriyeliler’in kaçarken, birçok tehditlerde bulundukları iddia edilmişti.

Türkiye’ye sığınan ve kamplara yerleştirilen Suriyeli göçmenler olay çıkardılar. Yemeklerin iyi olmasını, şartların düzeltilmesini istediler.

Denizli’de Suriyeliler 3 kişiyi dövdü. Ş.Urfa’da Suriyeliler yine olay çıkardı. Suriyeliler Beyşehir’de olay çıkarttılar. Gaziantep’te 4 Suriyeli genç, Türk çocuğuna cami avlusunda tecavüze kalkıştı. Suriyeliler, Halep’te yaşananları protesto etmeye kalktılar. Daha fazla saymak istemiyorum.

Türk polisinin işi gücü yok, göçmenlerle uğraşıyor. Vatanını, evini bırakıp kaçanlar, Türkiye için bir tehdit mi?  Ya da Suriyeliler bir suç makinesi mi?

Düzce’de deprem oldu. Hatta iki deprem yaşadık. Düzce bizimdir dedik ve terketmedik. Düzce’de yer yerinden oynadı. Çadırda kaldık, sokakta kaldık, Düzce’yi terketmedik.

Düzce’ye gelen göçmenlere dikkat etmemiz gerekir. Biz onlara kucak açtık, inşallah Düzce’ye ayak uydururlar, inşallah gül gibi geçinip giderler.

Kendi toprağımda yabancı olmak istemiyorum.

Esenkalın…
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
çok doğru bi gözlem yapmışsınız bir düzceli olarak benim ve çevremdeki hemen herkez bu konuda hem fikir ve tedirginiz Allah sonumuzu hayır etsin.belediye veya valiliğin bu konuda birdüzenleme yapması lazım
ali - 2.5.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,69

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8