Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
21.10.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

DÜZCE ÇIKMALARLA BÜYÜYOR

6.11.2017 - 09:26:50

Düzce’de başıboşluk var demiştim. Böyle bir yazı yazmıştım. Aldığım yorumlarla beraber, karşılaştığım insanların hepsi bana destek verdi, hak verdi.

 

Bana bir de çıkmalar ile ilgili yazı yazmamı istediler. Yani kaldırım kenarlarında dükkanları olanların, kaldırımlara çıkma yaptıklarını iddia ettiler. Daha doğrusu dükkanlarını kaldırımları işgal ederek, büyüttüklerini belirttiler.

 

Bana örnek verenler oldu. Rasim Betir Paşa Bulvarı’nda sağlı sollu, baştan sona bazı esnafların çıkma yaptıklarını söylediler. Kaldırımların daraldığını, dükkanların büyütüldüğünü iddia ettiler. Bir çok esnafın kaldırımlara bahçe şeklinde çıkma yaptıklarını belirttiler.

 

Yine kalıcı konutlar bağlantı yolunda çıkmaların olduğunu belirtenler, kervan ışıklarından sonra sağ tarafta bulunan cafelerin ve işyerlerinin yola doğru  çıkma yapıldığını iddia ettiler.

 

Aynı olayların Aydınpınar caddesi, sanayi çarşısı ve şehrin bazı bölgelerinde de olduğunu iddia eden vatandaşlar, bu çıkmaların hep eski belediye başkanları döneminde yaşandığını vurguladılar.

 

Düzce’nin büyüdüğünü zannedenler yanılmasınlar. Bu çıkmalarla Düzce büyümez, esnaflar büyür. Belediye büyür, Düzce büyümez.

 

Yıllardan beri yazıyorum, bağırıyorum, dile getiriyorum. Düzce’nin nüfusu artıyor, nüfus arttıkça araç sayısı da artıyor. Bunu hep söyledim.

 

Bu caddeler, bu sokaklar, Düzce trafiğini kaldırmaz dedim. Biz yolları küçülttük, kaldırımları geniş bıraktık. Geniş bırakılan kaldırımlar ne oldu?

 

Esnaflara yaradı, onlar da boş duracak değil ya, hemen çıkma yapmaya başladılar. Ne arabalar yollarda rahat, ne de vatandaşlar kaldırımlarda rahat gidebiliyor.

 

Esnaflara sorsan, çıkmanın bedelini ödüyoruz derler. (ne derece doğruysa bilemiyoruz) yani belediyeye işgaliye parası ödüyoruz derler. O zaman bütün esnaflar işgaliye parası ödesinler ve kaldırımları kapatsınlar.

 

Bu zamanda, bu devirde nasıl bir mantık yürütüyoruz. Para için, gelir için, kaldırımlara çıkma yapılır mı? Yollarımız dar bırakılır mı?

 

Peki oy veren vatandaşların hali ne olacak? Sözler, vaadler verdiğiniz vatandaşların hali ne olacak? Bu çarpık yapılaşma ne olacak?

 

Geçenlerde bir yazı daha yazmıştım. Hakkımı helal etmiyorum demiştim. Kaçak yapılaşmanın yaygın olduğunu, çarpık yapılaşmanın olduğunu, dile getirmiştim. Bunlara aracılık edenlere, görüp de görmemezlikten gelenlere, bilip de sessiz kalanlara, hakkımı helal etmiyorum demiştim.

 

Şimdi yine aynı sözümdeyim. Çıkma yapanlar varsa, bunlara göz yuman varsa, vatandaşa eziyet çektirenler varsa, onlara da hakkımı helal etmiyorum.

 

Bu ne ya… Böyle şey olur mu? Bu millete yazık değil mi? Biz hiç doğru şeyler yapmayacak mıyız? İlla ki zengin mi olmamız gerekir? İlla ki makam sahibi, koltuk sahibi, siyasetçi, müdür, başkan, üye mi olmamız gerekir?

 

Bu nasıl iştir arkadaşlar? Çarşının göbeğinde çıkma yapılır mı? Parasını ödeseniz bile, kaldırımlar kapanır mı? Yolları niye daraltıyoruz? O zaman bütün esnaflar ödeme yapsın, kaldırımlara çıkma yapsınlar.

 

Böyle saçmalık olur mu? Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ne diyor? Belediyelerde değişiklik olacak. Çarpık yapılaşmalar sona erecek. Aksi takdirde bize bildirin.

 

Vallahi düşünmüyor değilim. Düzce’de çifte standart işine son verelim. Allah için, adalet için, kul hakkı için çalışalım… Beddua değil, dua alalım.

 

Bu yazının devamı olacak. Şimdilik esenkalın…
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
gazetecilik araştırmacılık ve gerçek olan şeyleri yazmaktır,vatandaşın aklını bulandirmak değil bahsettiğin çıkma yapılan alanlara örülen bordür taşının bedelini tapu sahiplerininin ödediğini bilmediğin gibi burda atıp tutmalara devam ediyorsun
bilgin olsun - 14.11.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,16

vatandaşın kendi tapulu arazilerine belediye ne zamandan beri bordür taşı döşüyor, çok merak ettim. Çıkma yapılan yerlere niye bordür taşı döşemişler. Benimde dükkanım var, o zaman bizim oraya da taş döşesinler.
köseer - 10.11.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%43,48

sayın koseer yazılarınızı ilgiyle takip ediyor düzceye katkı vermek eksiklikleri gidermek için devamlı işliyorsunuz ama röportaj yaparak sayın dursun ayla trafik sorununu nasıl çözülür fuar alanı kongre merkezi atı atık merkezi asar park melen park kardüz eftenia otel kentsel dönüşüm tranvay metröbüs hattı düzceye büyük stad osb terminal baglantı yolu gibi bunun gibi sorunları yetkililere sorup yayınlarsanız düzce kamuoyunu daha etkili bilgilendirmiş olursunuz muhalefetide siviltoplum kuruluşları vali milletvekillerini raportaj yapabilirseniz düzce hakkında haberleri etkili izleriz başarılar
kemal hızel - 6.11.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%54,76

sen çok atıp tutuyorsun fakat ilk önce rasim bedir 'deki çıkma yapılan alanlar kaldırım değil vatandaşın kendi tapulu arazisidir önce olayı iyi öğren sonra yaz
bilgin olsun - 6.11.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,65

Sayın Cunhurbaşkanımıza nasıl ulaşacaız.
köylü - 6.11.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%40,00

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive