Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
13.12.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

ANKARA VALİSİ ERCAN TOPACA

8.11.2017 - 09:29:15

Ankara Valisi Ercan Topaca’yı tanımayan yoktur. Bir dönem  Düzce’de de görev yapan Topaca’yı unutamadım.

 

Unutamadım diyorum, çünkü çok disiplinli ve işi bilen bir kişiliğe sahipti. Düzce’den ayrıldıktan sonra arkasından bir kaç yazı yazmıştım. Tabii o kadar çok işinin arasında benim yazıyı okuyacak ya da takip edecek durumu yoktu.

 

Çünkü Düzce’den ayrılmıştı. Geride kalanları unutmasa bile arkasından yazılan yazıları, yorumları bilemezdi. Bilemezdi, çünkü kendisine iletecek kişiler yoktu.

 

Şimdi nereden çıktı böyle bir yazı yazma işi diyeceksiniz. Düzce’ye gelen valiler arasında görev yapan bir kişiliğe sahipti. Onu azmi, hevesi, istekli oluşu, disiplini her haliyle belli oluyordu.  Kişiler arasında ayrım yapmazdı. Zengini de, fakiri de, köylüsü de, şehirlisi de onun için aynı idi. Çünkü karşısındaki insanlara insan gözüyle bakıyordu.

 

Ercan Topaca 14 Mayıs 2007 tarihinde Düzce Valiliği’ne atandı. Topaca’nın ilk geldiği günü çok iyi biliyorum. Aklımdan geçen yaşadık oldu.

 

Topaca’nın disiplinli olduğunu farketmiştim. İlk etapta tüm devlet memurlarına talimat verdi. Herkes saatinde işinin başında olacak dedi. Kimse işyerinde kahvaltı yapmayacak dedi. Tüm memurlar vatandaşların işini çabuklaştıracak ve yardımcı olacak dedi. Doktorlara da çağrı yapan Topaca, kolay kolay rapor vermeyin dedi.

 

Bu yüzlerce memurun işine gelmedi. Öyle ya bazı memurlar çalıştıkları işyerlerini  çiftlik gibi görüyordu. Vallahi niye yalan söyleyeyim, benim çok hoşuma gitmişti.

 

Topaca, depremden kalan Düzce için eğitime önem verdi. Prefabrik yapıların kalkması için tebligatlar çıkardı. İşsizliği azaltmak için mücadele verdi. Yatırımcıları Düzce’ye kazandırmak için çalışmaya başladı. Başladı derken tayini çıktı.

 

Böylesine disiplinli başarılı bir valinin Düzce’den alınmasına çok üzüldüm. Hatta çok kızdım. Demek ki çalışmayacaksın dedim. Aklıma şu geldi. Topaca’nın disiplini, sert duruşu karşısında kimsenin işine gelmedi ve kuyusunu kazdılar dedim.Düzce’de böyle düşünceler, böyle kafalar olduğu müddetçe Düzce’den bir şey olmaz dedim.

 

Topaca, 12 Kasım 1999 depreminde kısa bir süre Bolu Vali Yardımcılığı görevinde de bulunmuştu. Topaca’yı 2008 yılında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü görevine getirdiler. 2010 yılında tekrar Kocaeli Valisi olarak atadılar.

 

Kocaeli’nde çok başarılı olan Topaca, Türkiye’de seyahat özgürlüğü olduğunu belirtmiş, ‘’Nereye gidiyorsun, niye gidiyorsun diye soramayız’’ demişti. Topaca’nın bu sözlerinin ardından IŞİD’in etkili olduğu iddia edilen bir sınır il’i olan Hatay’a vali olarak atanması oldukça dikkat çekici olduğu söylentiler arasında yer almıştı.

 

Hatay’da da başarılı olan Ercan Topaca, Fetö’nün 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde, Hatay Havalimanını kapatıp darbeci askerlerin uçuşunu engellemişti.

 

Daha sonra Ankara Valiliği’ne atanan Ercan Topaca, buradaki görevini de başarılı bir şekilde sürdürüyor. Topaca’nın kuyusunu kazan Düzceliler, şimdi Ankara Valisi olunca Topaca hakkında ne düşünüyorlardır?

 

Topaca’yı anlayan bir gazeteciyim. Aynı duyguları yaşıyoruz. Haksızlığa tahammülümüz yok. Kurnazlarla, iki yüzlülerle, çalışmayanlarla, çene yapanlarla, kendilerini çalışıyor gibi gösterip öne çıkmaya çalışanlarla işimiz yok.

 

Topaca’yı bu yüzden sevdim. Bu yüzden böyle bir yazı yazdım. Kendisini unutmadım, son görüşmemizde nikah şahitliği yapmıştı.

 

İlk valilik görevine Düzce’de başlayan ve şimdi Ankara Valisi olarak görev yapan Topaca’ya helal olsun. Emeklerinin karşılığını alıyor. Onu Bakan olarak görmek istiyorum. İnşallah o günleri de görürüz. Yolun açık olsun, Allah senin ve ailenin yanında olsun.

 

İnşallah bir gün yine görüşürüz. Bu yazılarımın devamı gelir.

 

Esenkalın…
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
düzceye gelmiş ender valilerden birisi birde halil nimetoglu oda halkla içiçe olan düzceyi geliştirmeye çalışan valiydi vasif şahinde düzceden geçti şimdi istanbul valisi ama düzceye hizmeti olmadı düzceye emegi geçen bütün valilere teşekkürü borç bilir düzce hizmet hakka hikmet düstürü edinen yetkililerin çalıştıgı valiler görev yapar
ali yılmaz - 8.11.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%59,18

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive