Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
15.12.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Prof.Dr.Celal Erbay

ŞAHSİYET ve İMAN ABİDESİ ŞEHİT BABASI İBRAHİM TAŞDEMİR

9.11.2017 - 09:18:54

SEVGİLİ dostlar, hatırlayacağınız gibi geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’da terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda şehit düşen Polis Memuru Ahmet Alp Taşdemir, memleketi Manisa’nın Salihli İlçesi’nde son yolculuğuna uğurlanmıştı.

 

Şimdiye kadar her birimiz birçok şehit cenazesine ve bir hilal uğruna nice güneşlerin batışına,her bir şehidimizin, yakın aile çevresi başta olmak üzere hüzne gark olan nice dostların varlığına şahit olmuşuzdur. Ama hiçbir şehit yakınının dik duruşu ve metaneti bu kadar dikkatimizi çekmiştir.

 

Benim bu hususta hafızamda hala izleri capcanlı duran ilk olay 16 yaşında bir trafik kazasında Hakk’ın rahmetine kavuşan rahmetli kardeşim Halil İbrahim’in veda merasiminde rahmetli babamın göstermiş olduğu metanet ve ciğerparesini her hatırladığında hep tekrarladığı “ah oğul, oğul” şeklindeki hasret dolu hüzün cümlecikleriydi.

 

Ama bu seferki çok daha farklıydı. ŞehitAhmet Taşdemir Manisa Salihli’liydi. Babası İbrahim Taşdemir ise İzmir’in Selçuk İlçesi’nde İsa Bey Camii İmam-Hatip’i idi. İbrahim Taşdemir oğlunun şehadet haberini Cuma namazı öncesi almıştı. Aile karar vermiş, Ahmet memleketleri olan Manisa Salihli’ye defnedilecek ve taa mahşere dek kendi öz diyarlarını şereflendirecekti. Ay-yıldızlı al bayrağa sarılı şehidimizin naaşı önce İzmir-Selçuk’a baba ocağına, oradan Manisa Salihli’deki doğup büyüdüğü mahalleye anneannesinin hanesine uğrayıp komşulardan helallik alındıktan sonra vedalaşma merasimi için al bayraklara sarılı sanduka Salihli Hamidiye Camii’ndeki son ayrılış noktası olan musalla taşına yerleştirilmişti.

 

Şehidimizin namazını İmam-Hatip olan Babasıİbrahim Taşdemirhocamız kıldıracaktı. Bir babanın oğlunun cenaze namazını kıldırması, hele hayatının baharında satılmış vatan düşmanı terörist hainlerin kahpe kurşunu ile şehadet şerbetini içmiş bir yiğit evladının namazını kıldırması hem hiç kolay değildir, hem de herkese nasip olmayacak kadar şerefli bir iştir.

 

Sevgili dostlar kaç gündüz, arkadaşlarla aramızda şehir babası İbrahim hocamızın metanetini ve imanının yüceliğini, Emr-i Hakk’a olan teslimiyetini, ezanın, hilalin, bayrağın yüceliğine kendisini adamışlığını konuşuyor ve Rabbim’e yalvarıyoruz, “Ey Allah’ım bizleri de İbrahim Hocamızın imam ve teslimiyet derecesine yücelt” diye… Bir haftadır yakın çevremizle tekrar tekrar aramızda yaptığımız bu değerlendirmeyi ve bizleri etkileyen şehit babasının sözlerini siz dostlarımla köşemde paylaşmak istedim.

 

İbrahim Hocamız oğlu Şehit Polis Ahmet Taşdemir’in namazını kıldırdıktan sonra şu açıklamayı yapmıştı: “Bizim ecdadımız yüzyıllar boyunca, ezanı, hilali, bayrağımızı yücelttiler. Bu ezan, bu bayrak ve bu hilal inşallah bu necip milletin omuzlarında yücelmeye devam edecek. Benim oğlum Elhamdülillah Peygamberlerin yanındaki en yüce makam olan şehadet makamına ulaştı. Doğmasıyla bizi şereflendirmişti Rabbim… Şimdi de evladım şehit oldu. Bu sefer bizi yavrumuzun şehadetiyle şereflendirdi.

 

Onun için ben Rabbim’in hükmüne boyun eğdim. Şikayetim yok. Rabbim’den gelen başım gözüm üstüne. Bizim ümmetimiz, milletimiz, vatanımız sağolsun. Allah bu millete zeval vermesin.

 

Siyonistlerle, kafirlerle, haçlılarla cihat ederken benim oğlum şehit oldu. Bundan şeref duyuyorum, Elhamdülillah. Rabbim bize böyle bir makam lütfetti. Şeref duyuyorum,  Elhamdülillah.”

 

Sevgili dostlar, bu sözlerde büyük bir teslimiyet ve imanın terennümü var. Ben şahsen çok etkilendim. Hocamızın açıklamasını tekrar tekrar dinledim. Sözdeki müessiriyet sahibinin samimiyetiyle doğru orantılıdır. Söz eğer gönülden geliyorsa onun tadına doyum olmaz.

 

Bu sözlerde yalnız teslimiyet ve imanın yüceliği yok. Aynı zamanda bu sözler sahibinin büyük bir kültür birikimine sahip olduğunu ortaya koyuyor. O kadar ki; aziz milletimizin tarih boyunca üstlenmiş olduğu misyonun ana ilkelerini o cümlelerde bulabiliyoruz. Ezan-bayrak-hilal…İbrahim Hocamız bir mahallenin aydını ve bilgi kaynağı. Yalnız camide imamet görevi ifa etmiyor… Milletin mefkuresini daha dünyaya yeni gözünü açmış olan bebeğin kulağına ezan okumak suretiyle milletin kutsal namesini onun beynine nakış nakış işlemesinden tutunuz da, hayatın her safhasında, bebek büyüyüp davul-zurna eşliğinde askere giderken, düğün dernek kurulduğunda, töre ve kutsal kabullenişler doğrultusunda genç taraflar arasında akdedeceği muhkem akdin icrasında hep bir eğitici toplum değerleri açısından yol gösterici bir büyük olarak hep devrede olduğu yapmış olduğu konuşmadan ayan beyan anlaşılıyor.

 

“Şehadet” bu kadar hoş bir cümle ile karşılanabilirdi; “Rabbim doğumuyla bizi şereflendirdi… Bu sefer bizi yavrumun şehadetiyle şereflendirdi…”

 

Ey Siyonist dünya, ey Haçlı zihniyeti, ey bizi yok etmeye yönelik ittifak eden yerli-yabancı işbirlikçiler… Duyduk-duymadık demeyin bu millet yiğit evladının şehadetini “MÜJDE” olarak kabul ediyor ve “Rabbim bizi ilk olarak evladımızın doğumuyla şereflendirdi, ikinci olarak da yavrumuzun şehadetiyle bizi şereflendirdi” diyorsa, bu sizin kulağınıza küpe olsun!

 

Bilesiniz ki, siz bütün namertler bir araya gelseniz, bütün güçlerinizi birleştirseniz, hatta bin bir tuzak kurup yedi düvel olarak hareket etseniz dahi bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz…

 

Milletimizi bölemeyeceksiniz…

 

Bayrağımızı indiremeyeceksiniz…

 

Vatanımızı parçalayamayacaksınız…

 

Ezanımızı susturamayacaksınız…

 

Bu halka boyunduruk vuramayacaksınız…

 

Bu milleti ezan-bayrak-hilal ile bin yıldan bu yana çıkmış olduğu bu kutlu yoldan geri döndüremeyeceksiniz…

 

Kalın sağlıcakla sevgili dostlar. 
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
sayın celal erbay hocam yine can alıcı bir konuya şehitlik vatan konusu deyince akan sular durur ama malesef yaşadıgımız şehir düzce daha mühüm sorunlarla boguşuyor keleş gitti ay geldi keleşin projelerini ay tamamlıyabilecekmi rekor oyları alıpta düzceye yatırım proje üretmeyen akp il başkanı hikmet keskinde istifa etmeli düzceye katkı saglayamıyor düzcede kalıplaşmış aşılamayan sorunları kim çözecek siyasiler becermiyor bürokratlar yeterince konuları takip etmiyor düzcede başı bozuk herkesin kendi başına iktidar oldugu bir düzen hakim düzceyi hizaya getirecek düzcenin sorunlarına nester vuracak yöneticilerin iş başına getirilip takibi saglanmalı yoksa düzce gelişemeyen iki metropol arasında kaybolmuş şehir görüntüsünde kalmaya devam ediyor bu sorunlara çözüm bulmak sizin gibi eski yönetici milletvekili büyügümüz yolgösterirse düzce belki düzene girer başarılar
ali sarı - 9.11.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%54,35

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive