Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.10.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Aydın F. MARADİT

Maalesef yine Keleş’i andık!

14.11.2017 - 09:08:33

ESKİ Belediye Başkanımız Mehmet Keleş, göreve gelir gelmez ilk işi şehir merkezinde katları dörde çıkartmak olmuştu..Konuralp’te ise 10-15 veya daha da fazlaya izin verdi.

 

Yükselen binalara oranla yeşil alanlar da azalmış oldu.

 

Daha önce yapılan 3 katların yanında şimdiki 4 katlar sırıtmaya başladı bile. 

 

Ve kat sayısına bağlı olarak çoğalan araç parkları, nefessiz, ucube bir şehircilik görüntüsü ortaya çıkardı.

 

Keleş bu eseri ile Düzce’ye damgasını vurdu zaten. Başka söze gerek yok.

 

***

 

Şehrini en çok düşünmesi gereken bir belediye başkanı, istisnasız bütün bilim adamlarının uyarılarına rağmen neden ısrarla yüksek bina ister?

 

Neden acaba?

 

Bunda bir menfaati söz konusu muydu?

 

Bilmiyorum.

 

Fakat kamu vicdanı, yani halkımız bu dört kata gerçekten karşı olsa idi hangi belediye başkanı ya da hangi belediye meclisi Düzce gibi depremin acısını tatmış bir şehirde yüksek binalara izin verebilirdi?

 

Arsalarının değer kazanmasını isteyen yer sahipleri ve müteahhitler ellerini ovuşturarak kat artışını onayladı.

 

Yani zaten halk istedi.. Keleş’e de bahane oldu.

 

Oysa şehrini ve gelecek nesilleri düşünen başkanlar asla böyle bahanelere boyun eğmez.   

 

Halkın kendi kişisel menfaatleri ile şehrin perişan edilmesine göz yummasını ve Düzce’nin kötü bir şekilde idare edilmesini her fırsatta eleştirdik.

 

Mehmet Keleş henüz görevdeyken, yapılan büyük hatalara basın olarak her zaman yüksek sesle itiraz ettik!  

 

Geçen gün tam da Düzce depreminin 19. yıldönümünde meydana gelen Süleymaniye’deki felaket belediyenin yanlış kararlarını bir kez daha hatırlattı.

 

İnşallah bölgemiz başka bir deprem acısı yaşamaz da Keleş’i ve ekibini bir kez daha anmak zorunda kalmayız!      
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
1-Konumuz Düzce Postası değil ancak,bir söz vardır ''Yiğidi öldür hakkını yeme.''yıllardır dernek,sendika,parti gibi örgütlerde çalışırım;bugüne kadar ''Düzce Postası kalemini sattı fikrine kapılmadım.''Eleştirdiğim yazılar oldu.Bizzat gazeteye kadar giderek eleştirilerimi de yaptım.Her gazetenin bir yayın çizgisi vardır,ona göre değerlendirmek gerekir. 2-Düzce ve Keleş konusuna gelince.Anlayana sivri sinek saz misali.Bunlar arsız ve anlamak istemiyor.Kişisel menfaatler yollarını belirliyor.Cehalet te kdv si.Ancak yapamadığımız,(zaman zaman denediğimiz) Düzceli'yi Düzce için bir araya getirmeyi tam başaramadık.O zaman sözler,yazılar karşılık bulacak diye düşünüyorum.Bu görev de bizlerin sırtında.
Fethi Sönmez - 18.12.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,78

Aydın Bey; Nerede isyan ettiyseniz, sıralı liste yapıp link atarsanız seviniriz. Yıllardır takip ediyorum gazetenizi, söylediğinizin aksine bahsettiğiniz tutumun tam tersini gazetenizden gördüm hep. Yayınlanmasa da olur bu gönderi, sorun değil. Ama bu ülkede doğruları konuşmadıkça hep beraber daha kötüye gidiyoruz. Geçte olsa yazdıklarınız güzel olmuş. Yayın politikanızı tam olarak tarafsız bulmasam da, severek okuyorum. Başarılarınızın devamını dilerim.
Düzceli - 20.11.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%61,33

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive