Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.10.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

RESMİ TAŞITLAR DA DENETLENİYOR

23.11.2017 - 08:56:44

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri yeni bir uygulama başlattılar. Ankara’dan gelen emirle yeni bir düzenleme daha başladı.

 

İçişleri  Bakanlığı’nın 81 İl Valiliği’ne ‘’Resmi Taşıt Denetimleri’’  konulu genelgesi ile üzerinde görevli yazısı bulunan ve siyah plaka taşıyan resmi araç ve sürücüleri ayrıcalık tanımadan kontrol edilecek, ‘’Resmi Taşıt Denetleme Formu’’ düzenlenecek emri verilmişti.

 

Genelge sonrasında Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ekipleri şehir merkezinde resmi araç denetimi yaptı.

 

Üzerinde Düzce Valiliği Görevli ibaresi bulunan ve siyah plakalı araçlar durdurularak kontrol edildi.

 

İçişleri Bakanlığı’nı tebrik ederim. Çifte standarta, ayrımcılığa, torpilciliğe, kayırmacılığa, özel plakacılığa, şımarıklığa dur dedi.

 

Bu işler sadece denetleme ile sınırlı kalmasın. Bu özel plakalı araçların kaldırım parklarına, gelişigüzel parklarına, yol kapmalarına, devletin yolunu zaptetmelerine, kırmızı ışıkta geçmelerine vs. vs. son verilsin.

 

Bu kontroller sadece Düzce Valiliği’ne bağlı araçlarda yapılmasın. Belediye araçları, diğer resmi araçlar, Karayolları, DSİ, Köy Hizmetleri, Adliye, Hastane, Jandarma, Emniyet, vs. vs.  hepsi olsun.

 

Peki denetimleri yapanları kim denetleyecek? 

 

Öyle ya, siyah plakalı resmi araçlara dur dedik. Dur diyenler ne olacak? Onlar istedikleri yere park edecekler mi? Onlar kırmızı ışıkta geçecekler mi? Onlar EDS cihazlarına takılacak mı? Onların fotoğraflarını kim çekecek? Onlara cezayı kim yazacak?

 

Neden böyle diyorsunuz diye bana sorarsanız söyleyeyim.

 

Geçenlerde bir şahıs arabasını 5 dakikalığına park etmiş. Olay yerine gelen trafik polisi çekici çağırmış. Araç tam çekiciye yükleneceği zaman, araç sahibi gelmiş.  

 

Aracımı çekemezsiniz. Çünkü ben geldim. Cezam neyse yazarsın ama aracımı çekemezsin. Şu şu maddeye göre aracımı çekemezsin.

 

Trafik polisi ısrarla aracın çekileceğini söylemiş. Araç yediemin parkına çekilmiş.

 

Ne olmuş biliyor musunuz?

 

O aracın sahibi hem avukat hem de trafik uzmanıymış. Yasalara göre araç sahibi olay yerine  gelirse, o araç çekilemezmiş. Kanunda bunu yeri varmış.

 

Avukat şöyle diyor: Yasalar, araç sahibi aracının başına gelirse, o araç çekilemez diyor. Ben bunu trafik polisi arkadaşıma anlattım. Herhalde yasaları bilmiyor. O ısrarla çektirmeyi tercih etti. Ben de yasal hakkımı kullandım.

 

Avukat ne yapmış biliyor musunuz? Uzmanlık dalı olduğu için, yasaları çok iyi bildiği için, arabasını çeken çekiciyi yediemine çektirmiş. Yani çekicinin evrakları noksanmış, çekiciyi bağlatmış. Yazılan trafik cezasını da geri almış.

 

Daha sonra anlaşma sağlanmış, çekici tekrar göreve çıkmış.

 

Diyeceğim o ki, polis arkadaşlar, yasaları, kanunları çok iyi bilmeleri gerekir. Kendi teşkilatında bulunan araçları da denetlemelidir.

 

Bu yüzden diyorum,bizi denetleyenleri kim denetleyecek? Hiç unutmuyorum, zamanın emniyet amiri,  kırmızı ışıkta geçtim  diye, kendisine ceza yazmıştı.

 

Haydi hayırlısı bakalım. Zaman ne gösterecek?

 

Esenkalın…
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive