Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.10.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Prof.Dr.Celal Erbay

BUNLAR KURTLA KUZUYU YER, SAHİBİYLE OTURUR AĞLAR

23.11.2017 - 09:14:48

 SEVGİLİ dostlar, her fırsatta dost olduğunu ifade eden karşımızdaki blokun ikiyüzlülüğünü ifade eden bu halk deyiminden daha güzel bir cümle olamaz. ABD, AB, NATO… Fark etmez… “Yoktur aslında birbirimizden farkımız biz Osmanlı Bankasıyız” ifadesinin tam tıpa tıp bir örneğini geçtiğimiz günlerde Danimarka’da NATO tatbikatında yaşadık… İşte o zihniyet, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Devletimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün posterlerini, düşman güçleri olarak belledikleri liderler ve imha edilmesi gereken hedefler arasında sergilediler. “Tavşana kaç, tazıya tut” dercesine NATO tatbikatı organizatörlerinden bir-ikisinin işine son vererek de bu adi skandalı kapatmaya kalktılar.

 
İşin garip tarafı bunlar daha düne kadar, Türkiye Cumhuriyeti dâhilinde kendilerini “KEMALİST” olarak tanımlayan kesimi pohpohlamış, onların hamisi ve destekçisi olarak rol üstlenmiş, Osmanlı sonrası dönüşüm döneminde Türk Milletini özünden-esasından, kültür ve inancından uzaklaştırıp Batının beklentileri doğrultusunda arzu ettikleri kalıba sokmak için hep Kemalist kesimden yana görünmüş, yapmak istediklerini onlara yaptırabilmek için Kemalizmi kutsamış, Kemalistleri hep aydın olarak tanımlamış; kendilerine karşı bellediklerini de geri kafalı, yobazlar olarak damgalamışlardı.
 
 
Batılı bu hain ittifakın ve onların yerli işbirlikçilerinin en son uygulamalarına 28 Şubat sürecinden sonra hep birlikte şahit olduk. Yerli işbirlikçi çetenin yeni adı “Batı Çalışma Grubu” idi. Fakat hem dış mihraklı şer ittifakı hem de yerli işbirlikçileri milletin iradesini ve Yaradan’ın kudretini hiç hesaba katmadan açıklama yapmışlardı… Hem de milletin ordusunun üniformasını sırtında taşıyan bir rütbelinin ağzından, “Batı Çalışma Grubu 1000 yıl devam edecek” diye.
 
 
Bizim yerli işbirlikçiler, dış güçlere taşeronluk yaparken kendilerini “Kemalist” olarak tanımlıyor, bu yüce milleti özünden-esasından, milli değerlerinden uzaklaştırmayı da “Kemalizm” adına görev sayıyorlardı. “Vefa” bizim medeniyetimizin ve inancımıza dayalı karakterimizin üstün sıfatlarından biridir. Batı medeniyetinden ve insanlık anlayışından “vefa” beklenir mi hiç? Elbette ki beklenmez! Bunu biz biliyorduk da, bizim Kemalistler(!) taşeronluk yaptıkları şer ittifaka çok güvendikleri için böyle bir “vefa”sızlıkla karşılaşacaklarını hiç beklemiyorlardı.
 
 
YERLİ İŞBİRLİKÇİLER İNŞALLAH TAŞERONLUĞUNU YAPTIKLARI ŞER İTTİFAKIN ASIL GAYESİNİ ANLAMIŞLARDIR!
 
 
SEVGİLİ dostlar, zaman silkelenip titreyip,“kalk yiğidim, kalk” dercesine kendimize gelme zamanıdır. Aslan payını aslan olmayan kapıp hedefine doğru giderken, bizim birbirimizle uğraşmamız, didişip birbirimizle dalaşmamız haramdır haram. Herkes şunu iyi bilsin! Artık Türkiye Fatih’ini aramaktadır. Bütün yamyamların yırtıcı sırtlanların etrafını sardığı, dost görünenlerin güzergahına tuzaklar kurduğu bir ortamda Türkiye, ya kendisine bir yol bulacak, ya da sil baştan yeni bir yol yapacaktır. Bu milletin azmi, şecaati, tarihî tecrübesi ve imanı onun en büyük güç kaynağıdır. Bu imana, bu azme sahip, kendisini Hak davaya adamış, İla-i Kelimatullah’a memur kılmış,yeryüzünde başka bir millet, organize olmuş başka bir devlet yoktur. 
 
Hedefimiz, Türkiye’yi dünyanın 10 ekonomisinden biri durumuna getirip, ister içeride, isterse dışarıda, dünyanın neresinde olursa olsun mazlumun ahını dindirmek ve zalime dur demektir. Bu bizim “kızıl elma”mızdır. İşte bunun son örneği Fırat Kalkanı Harekâtı’dır. Fırat Kalkanı Harekatı güneyimizdeki DEAŞ balonunu söndüren ilk ve en etkin müdahaledir. Gel gör ki ABD’nin başını çektiği ittifak ve taşeron olarak istihdam ettiği terör örgütü PYD, DEAŞ’la anlaşarak bütün mühimmatı ile birlikte DEAŞ’ın Rakka’yı tahliyesini sağlamıştır. Buna rağmen silah yüklü TIR’lar hala ABD tarafından Kuzey Irak’a sevk edilmekte. Niçin? DEAŞ’ın Kuzey Irak’ta da Suriye’de de bittiğini söyledikleri halde bu silah sevkiyatı niçin hala devam ediyor!...
 
Bunların hedefi iddia ettikleri gibi ne terör, ne de bölgeye demokrasi getirmek. Bu iddialar birer maske… Ama hiç merak etmesinler, biz neyin ne olduğunu gayet iyi biliyoruz. Bilmek mecburiyetindeyiz, zira Irak’a olan sınırımız 350 km, Suriye’ye olan sınırımız ise 900 km. Dolayısıyla etrafımızda olanları bilmek ve gerekeni zamanında yapmak mecburiyetindeyiz. Ama onlar da şunu iyi bilsinler; ne yaparlarsa yapsınlar tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devletten oluşan temel yapımıza ve aslî ilkelerimize asla zarar veremeyeceklerdir. Zira bu millet bütün etnik unsurlarıyla Allah’ın birliğinde, Sevgililer Sevgilisinin rehberliğinde erimiş, Kıblesi bir, Kitabı bir, birbirinin gönül ve iman kardeşidir. 
 
Bayrağımız, rengini Şühedanın al kanıdan alan, inancımızın simgesi hilali ve milli karakterimizin parlayan yıldızını kucaklayan haliyle bağımsızlığımızın sembolüdür. Vatan, şairin dediği gibi “Bayrakları bayrak yapan üzerindeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır” misali, ecdadımızın kanlarıyla sulayıp bizlere emanet ettiği KUTSAL diyardır. Devlet ise her birimizin, irademizin, şahsiyetimizin, bir-bir ecdad kanıyla sulanan ve vatana dönüşen diyarda bir araya gelip imanı doğrultusunda bütünleşmesinden meydana gelen, yekvücut varlığımız, şahsiyetimiz, şerefimiz, namusumuz. İşte biz bu RABİA için, bir doğar, bin ölürüz. Karşımıza çıkan cehennemler dahi olsa göğsümüzde söndürürüz. Zira bu yol Hakk yoludur, durmak bilmeyiz, yürürüz.
 
 
MUHTAR CEMALETTİN, YOLUN AÇIK OLSUN
 
 
SEVGİLİ dostlar, Vekilliğim esnasında muhtarlarımızla olan irtibatımız biraz daha sık ve gönülden idi. Zira onlar bizzat halkın doğrudan seçtiği, bulunmuş olduğu mahalle veya köyün takdir ve tensibini kazanmış, ismiyle müsemma SEÇKİN kişileriydi. Biz de halka yönelik hizmeti bu seçkin kişilerle daha rahat bir şekilde mahalline ulaştırma imkânına kavuşmuş oluyorduk.
İşte bu muhtarlardan biri de Kaynaşlı Darıyeri Hasanbey Köyü Muhtarı Cemalettin Ufluoğlu idi. Muhtar Cemalettin nefes darlığı, astım hastalığına tutulmuştu. Yıllarca yatağa ve makineye bağlı olarak yattı. Bu süre içerisinde kendisini ziyaret eder, hal ve hatırını sorardım. Hiç şikayet etmez, haline hep şükrederdi. Son günlerde durumu ağırlaşmıştı ve iki gün önce de muhtarımız Hakk’ın rahmetine kavuştu. Allah rahmet eylesin, ailesine ve dostlarına rabbim sabırlar versin. Muhtar Cemalettin dört dönem 20 yıl süreyle muhtarlık yapmıştı. Halka, garip gurabaya hasbî olarak çok hizmet etmişti. Görev süresince devletin ciddiyetinden hiç ödün vermemiş, otorite ile merhameti çok dengeli bir şekilde birlikte görev anlayışına yansıtmış ve uygulamalarını bu doğrultuda yürütmüş örnek bir muhtardı. Allah rahmet eylesin. Köy halkına, bütün muhtar arkadaşlarına baş sağlığı diliyorum. Allah sabırlar versin.
 
Kalın sağlıcakla sevgili dostlar. Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive