Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
17.7.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Aydın F. MARADİT

GÜLEN ADAM!

31.1.2018 - 09:01:47

İLK olarak Ankara’da bir daireyi kiralayıp büro açtı.

 

Kimse “Bu kurumun orada ne işi var da bürosunu açıyorsun?” demeyince belki de ilk kez o zaman gülümsemesi gelmiştir.

 

Sonra milletin parasından büyük masraflarla turistik yurt dışı gezileri düzenler oldu.

 

Makamında hiç oturmuyordu.

 

“Arkadaş bu gezilerden toplumun kazancı nedir? Bizim cebimizden gezip tozuyorsun ama biz bu güne kadar ne elde etik? Hiçbir faydasını göremedik?” diye soran yoktu ya,  bu da oldukça trajikomikti aslında.

 

Sonra da her nedense (?) gittiği Amerika’dan, on binlerce dolar ödediği mimari projelerle döndü.  Şehrin ortasından geçen küçük dere içindi güya bu çizimler. Ve zaten hiçbirini kullanmadan çöpe attı.     

 

“Yahu memlekette mimar mı kalmadı? Mühendis mi yok?.. Neden taa Amerika’da proje çizdiriyorsun ki?” dememişti yine kimse.

 

Pes artık, kara mizahtı toplumun bu hali. 

 

Sonra borç batağına soktuğu kurumunun önüne bir apartman fiyatına uydurma bir havuz yaptı. Ama kimseden “gık” çıkmadı. O gülmesin de ne yapsın dı!

 

Derken hakkında, üstelik de kendi partisinden bir milletvekili şikayet dosyası hazırladı. Ve yeni seçimde aday yapılmadı.

 

Ama bir dönem sonra, bunca yanlışına rağmen yine başa getirilince artık kahkahalar tutulamazdı.

 

O hızla ilk işi, deprem nedeniyle kat sayısına sınır getiren kuralları yıkmak oldu.

 

Üstelik zamanın başbakanının ve Cumhurbaşkanımız’ın uyarılarına rağmen.

 

Eş dost akrabalarını da maaşa bağlamıştı. Diğer yandan istediği kişilere gereksiz işler yaptırıp milletin kesesinden para dağıtıyordu.

 

Kimse onu durduramıyordu.

 

Artık alenen gülünebilirdi, her şeye kayıtsız kalanlara karşı.

 

Esnafa borçlarını ödemeyip zulüm çektirmesine karşın üstüne üstlük lüks bir makam aracı alabiliyordu.

 

Gülüşen fotoğrafları adeta artık onun her yerde simgesi olmuştu. 

 

3 apartman fiyatına 3 basit saat kulesini yaptırdı.

 

Bir çeşme ve üç beş ucuz fiyatlı heykel için milyon lirayı aşkın bedel ödettirdi kurumuna.

 

Yeri gelirse diğerlerini de yazarız da; hemen her işinin altından bir şaibe çıkar olmuştu. Fakat toplumda yine “çıt” yoktu ya, bu acı acı gülünesi bir durumdu.

 

Ama nihayet malum nedenlerle bir gün Cumhurbaşkanımız aldı onu görevden.

 

Ne diyebilirdi ki? Hiç itirazsız “Tak “ diye istifasını sundu tabi.. Çünkü yaptıklarını kendisi çok ama çok iyi biliyordu.

 

Ve hemen söz dinleyip istifa ederse daha iyi bir göreve geleceğini sandığı için gülümsemeye devam etti o.

 

“Yahu ADAMI tüm Türkiye’de tanımayan kalmadı.. Herkes onu ayıpladı.. Kötü şöhretiyle yılın ADAMI oldu… Kendi partisince görevden bile alındı da nasıl oluyor hala sosyal medyada gülen fotoğraflarını paylaşabiliyor? Başkası olsa saklanacak yer arardı!” diye merak edenler için bunları yazalım dedik.

 

Bir de yalakalarına“adamlık” dersi veriyor ya!

 

Demek “adam” böyle olunuyormuş! 

...
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Düzcemize icraat yapacak siyasiler ceplerini doldurma hevesinden vazgeçmezlerse yatırımları başka iller kapar Ardahan'a kayak merkezi yapan iktidar Düzce'ye gelince neden harekete geçmiyor Düzce'ye neden yatırım getirmiyor
Ali İhsan Çelik - 3.2.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%58,33

Sayın editöre tavsiyem, bir kez de Düzce kurulduğundan bu yana Düzce'ye icraatlarıyla en büyük kötülüğü yapan idareci kimdir, şeklinde bir anket yapması. Bakalım kim çıkacak?
selim - 31.1.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%57,14

Kaleminize saglik
Canan Altintaş - 31.1.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%46,81

Ar damarı çatlamış deyimine uygun bir anlayış yeni Türkiye modeli böyle saça böyle tarak gibi gibi
Ahmet Turgut - 31.1.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%74,14

Aslında hep beraber çürümüş bu siyasi ilişkileri masaya yatırmalı.Beyefendi yaptığı hizmetleri sıralamış.Rabia heykelini bile yazmış.Tam pişkinlik.Bu rezillikleri demek yeterince millete anlatamadık.Eksik kalmışız.Ali gitti veli geldi.Devran sürüyor.
Fethi Sönmez - 31.1.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%66,67

Niye şaşırıyorsunuz ki, kendi gazetenizde yılın adam seçmediniz mi? diyen Mehmet rumuzlu okuyucuya EDİTÖRÜN CEVABI: Sayın okuyucumuz onlarca yıldır devam eden bu geleneksel YILIN KİŞİSİ anketiyle ilgili kıstasları her zaman açıklıyoruz ama bir kez daha yineleyelim; Neymiş; başarıyla olduğu gibi şaşırtıcı ya da şok eden işlerle de, iyi ya da kötü şöhretle de yılın adamı olunuyor muş demek! Zira iyi ya da kötü tanımlaması, kişiden kişiye değiştiği gibi coğrafi koşullarla, ya da yaşanan zamana bağlı olarak çok fazla değişiklik gösteren bir olgudur. Kimine göre iyi bir iş, kimine göre kötüdür. Kimi zamanlar iyi gibi görünen işler, kimi zamanlar kötü olarak algılanır. Ve de kimi yörelerde hoş görünen işleri de kimi yöreler ayıplamaktadır. Geçmiş zamanlarda yılın kişisine aday gösterdiğimiz kişilere baktığınızda, hiçbir başarısı olmadığı halde topumun gündeminde bir numaralı yeri işgal etmiş şaşırtıcı bazı şahsiyetlerin de bulunduğunu ve hatta bunlardan bazılarının yılın kişisi seçildiğini görebilirsiniz..Dünya basınında da köklü gazetelerin yılın kişilerini seçerken bu yöntemi kullandığını görebilirsiniz. Saygılarımızla
Mehmet - 31.1.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,78

Cehaletin ve eğitimsizliğin (eğitim ve öğretim farklı konulardır. Okulda bir konuda bir meslek öğretilir. Okul bitirmek, diploma almak eğitimli olmak değildir olsa olsa insana bir kuruma iş için müracaat edildiğinde öncelik elde etmesini sağlar. Eğitim doğduğumuz andan itibaren ailede ve sosyal çevrede başlar ve devam eder...Hırsızlık yapmamak, rüşvet almamak, yakınlarına konumunu-makamını kullanarak menfaat sağlamamak, kamu parasını ve malını kılı kırk yararak ısraf etmek her ne kadar yasalarla ve etik kurallarla düzenleniyor gibi görünse de asıl bu konuların eğitimi ailede ve yakın sosyal çevrede verilir) prim yaptığı toplumlarda, kurnazlar iş başına geçer...Kurnazın tek sermayesi, halkın dikkatini tel üstünde yürüyen canbaza çevirip, halkın cebini boşaltmaktır. Hırsızlık sadece gece eve balkon penceresinden girip evdeki yükte hafif pahada kıymeti eşyaları alıp gitmekle olmuyor...Günümüzde kravatlı, makam-mevki sahibi...Gülerek, gülümseyerek bize hizmet ediyormuş.... gibi yaparak bugünümüzü, geleceğimizi çalıyorlar ama...şimdilik yakalarına yapışan yok...Acaba hiç mi bu hesaplar sorulmayacak ? Düzce şehir merkezini gören bir yabancı... bu merkezin İl Merkezi olduğunu anlayamaz...Düzceyi bu duruma getırenler de belli...Deprem sonrası yeniden yapılanma döneminde şehri çağdaş mimarlık ve şehircilik prensiplerine göre yeni baştan planlama imkanını pas geçip bu duruma sokanlar; ufku olmayan, konuyla ilgili eğitimi ve tecrübesi bulunmayan ama buna rağmen çevrelerinde konuyu bilenleri de israrla barındırmayan, bilimsel-kollektif düşünme yeteneğinden habersiz, kendilerinin, yakın aile ve siyasi çevrelerinin şahsi çıkarlarını Düzce nin ve Düzce linin çıkarlarından üstün tutanlardır...Audi A8 e binmiş, yurtdışı seyahat etmiş vs bunlar ... belki unutulur gider fakat şehre ve şehirde yaşayanlara verilen kısa ve uzun vadeli zararlardan Allaha karşı hesabını öteki tarafta nasıl verecekler ? Veya Allah korkuları var mı ? ......Hz.Ömer ile ilgili bir hikayedir. Hz. Ömer devlet işleri ile ilgili bir konuda çalışırken devletin mumunu kullandığı, işini bitirince de devletin mumunu söndürüp, kendi parası ile aldığı mumu yaktığı rivayet edilir...Bilmem bu kısa hikaye konuya bir özet olabildi mi ?
Mahşerde Hesap... - 31.1.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%74,03

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
izmir sex shop    izmir sex shop
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Künye
İletişim
Yukarı
Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2016 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Bize Ulaşın Düzce Postası Kurumsal