Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
17.2.2019
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

KAYIP ARANIYOR...

14.2.2018 - 09:28:39

Bir zamanlar Düzce Kent Konseyi vardı.

 

Mehmet Keleş seçildikten sonra ilk toplantısını yaparak Komisyonlar oluşturulmuştu. Bunu şimdi niye hatırlattım? Kent Konseyi ne işe yarar bilmeyen kimse yok. Ne işe yarar bunu da biliyorsak, niye ortalıkta yok?

 

Sayın Belediye Başkanımız Dursun Ay’ın, yanlış anlamadıysam, bundan böyle yapılacak her hizmetin kararını, halkla, siyasi partiler, sivil kitle örgütleriyle ve muhtarlarla, yani ortak akılla alınacağı şeklinde açıklamaları vardı. Kent Konseyini toplantıya çağır efendim. Bakın, Mehmet Keleş, görevi sırasında hep yaptığı çalışmayı, kendi karar mekanizmalarıyla yaptı.

 

Olmadı usta işte bu. Düzce, kimseye miras değil, emanettir. Eğer Kent Konseyi bugün aktif halde olsaydı ve yapılan işler burada tartışılsaydı, danışılsaydı, belki bugün görevinin başında olurdu. Bir anda tramvay inşaatı başladı ve paldır- küldür yapıldı. Halk ister mi? Esnaf ne diyor? Hiç sorulmadı. Düzce hiç bir kimsenin babasının tapulu malı değil. Harcanan, harcanacak kaynaklar da kimseye miras kalmadı ve kendi parası değil. Düzce, herkese bir sonraki kuşaklara bırakılmak üzere emanettir. Yapılacak işler Ankara’ya şirin görünmek için, siyasi gelecek için yapılıyorsa ve halkı temsil eden Düzce’nin dinamik güçlerine danışılmıyorsa geri teper. Halka rağmen iş yapılmaz.

 

Avrupa’da halka rağmen yollara asfalt bile yapılamaz. Düzce Kent Konseyi aktif olsaydı, bence bazı şeylerde işler yolunda giderdi. Kent Konseyi Kadın Meclisi bakın bu güne kadar ne güzel işler yaptı. Düzce halkının tüm katmanlarına sorarak iş yapmak kimsenin makamını küçültemez, tersine saygı ve sevgi kazandırır. Düzce Belediye Meclisi bile çoğu zaman pasifize edilmiştir, geçmişte. Bizi seçmen göreve getirdi, ne istersek yaparız. Bu mudur yani? Ben artık oy verenin de belediyesiyim, vermeyenin de belediyesiyim düşüncesi ile hizmet yapmak lazım.

 

Kocaman- kocaman halk otobüsleri bu gün belediye binasının arkasından, daracık yoldan geçiyorsa burada bir düşünce arızası yok mudur sizce? Bugün halen İnönü Parkı tartışma konusu olmaya devam ediyorsa, düşünmek lazım. ‘İstişarede fayda var’ demezler mi sizce? Bunun bugünkü tarifine Kent Konseyi uymaktadır. Hizmette sınır yok. Ama önce en lazım olanlardan başlamak lazım.

 

Nereden başlamalı, nereden başlamalı? Kent Konseyini toplayarak başlamalı. Zararın neresinden dönersek oradan ötesi faydadır. Biz basın, eksiği, gediği, şikayetleri, istekleri yazıyoruz. Kimseye bir garezimiz yok. Bu Düzce bizim. Bizi dikkate alın. Halkı dinleyin. Kent Konseyini hayata geçirin. Sizin anlayacağınız; bir süredir ortalıkta görünmeyen, kayıp bulunsun. Daha da güzeli, el- ele, gönül- gönüle, ortak akılda buluşmak üzere,her şey Düzce halkının mutluluğu, huzuru için olsun.

 

 
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
    
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive