Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
17.2.2019
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

ORMAN BAKANLIĞI’NDAN ŞAHSIMA CEVAP

14.2.2018 - 09:31:03

5 Şubat 2018 tarihinde Düzce Postası Gazetesi’nde yazdığım bir yazıdan dolayı Orman ve Su İşleri Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından şahsıma bir faks gönderildi.

 

Yukarıda belirttiğim tarihte ‘’BOLU GERÇEK, DÜZCE HİKAYE’’ adlı köşe yazıma verilen cevabı sizlerle paylaşacağım.

 

Önce bir iki konuyu aktarayım.

 

Birincisi: Gazetemizin ve köşe yazılarımızın Ankara’dan beri takip edildiğine sevindim. Üstelik sıkı bir takip olduğuna şahit oluyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ne demişti:

 

‘’Gazetelerde hep aynı haber ve konular var. Köşe yazarların yazdığı yazılar bizim için daha önemli.’’ Yani uyarıyor, çözüm buluyor, eleştiri yapıyor, hataları yazıyor, bize eksiklikleri gösteriyor gibi uyarılarda bulunuyor. Vallahi doğru… Bütün gazetelerde aynı haberler var. Ama köşe yazarların konuları aynı değil.

 

İkincisi: Köşe yazarlarına ne kadar önem verildiğini gördük. Ve anında cevap verildiğine şahit oluyoruz.  Bu da bizim için gurur kaynağı oluyor.

 

Şimdi gelen cevabı sizlere noktasına virgülüne dokunmadan veriyorum.

 

‘’Sayın Metin Köseer (Düzce Postası Gazetesi Yazarı)

 

Gazetenizin 5.2.2018 tarihli nüshasında yer alan ‘’BOLU GERÇEK, DÜZCE HİKAYE’’ başlıklı yazınızla alakalı aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

 

Söz konusu yazınızda Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun Düzce ziyaretinde Düzce’ye övgüler yağdırdığı yatırımların ise Bolu’ya yapıldığı şeklinde iddialarınız yer almaktadır.

 

Öncelikle belirtmemiz gerekirse, gerek hükümet yetkililerimiz gerekse de Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu için her şehrimiz değerli ve her şehrimiz önemlidir. İl, ilçe ve belde ayırt etmeksizin bütün yerleşim yerlerinde yaşayan vatandaşlarımızda eşit hizmeti hak etmektedir. Yatırım planlaması yapılırken ve hizmet görülürken hangi şehrin öncelikli olarak neye ihtiyacı varsa bu karşılanmaya çalışılmaktadır.

 

Yazınızda Bolu ile kıyasladığınız Düzce’ye son 15 yılda hükümetimiz tarafından 8 milyar TL tutarında yatırım yapılmış olup bu yatırımların 660 milyon TL’si Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilmiştir. Bakanlığımızca bir adet baraj, 27 adet dere ıslahı, bir adet şehir ormanı, 7 adet bal ormanı ve 22 adet mesire yeri tesis edilen Düzce’de, 8,1 milyon adet fidan toprakla buluşturulmuş ve 9 adet otomatik meteoroloji gözlem istasyonu hizmete açılmıştır.

 

Diğer bakanlıklarımızın da çok önemli yatırımlara imza attığı Düzce’de, devlet hastanesi, ilçe entegre hastaneleri, ağız ve diş sağlığı merkezi vatandaşlarımızın hizmetine açılmıştır. Yine burada yeni derslikler, bölünmüş yollar, toplu konutlar inşa edilmiş ve çiftçilerimize ziraat ve hayvancılık desteği verilmiştir.

 

Netice itibariyle kamu kurum ve kuruluşlarımız açısından 81 ilimizde bizler için ziyadesiyle önemli ve değerlidir. Gerek hükümet, gerekse Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak ülke genelinde vatandaşlarımıza hizmet götürmek, ihtiyaç duyulan yatırımları tesis etmek ve bunları yaparken de herhangi bir ayrım içine girmemek en temel vazifemizdir. Sizin ve kamuoyunun bilgisine sunulur.’’

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

 

Bu yazıyı 5 Şubat’ta yazdım. 6 Şubat’ta cevap geldi. Bu kadar hızlı cevap vermeleri, Orman ve Su İşleri Bakanlığı camiasının ne kadar hassas, ne kadar hızlı çalıştıklarının bir ispatı olarak görüyorum.

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bizleri aydınlattığı ve bu değerli bilgileri paylaştığı için şahsım ve Düzceliler adına teşekkür ediyorum.

 

Ne var ki, Düzce milletvekillerinin Düzce ile ne kadar yakından ilgilendiklerini  görmüş olduk. Ankara Düzce’nin her şeyini biliyor ve tek tek açıklıyor.

 

Ne yazık ki, Düzceli siyasiler, mülki amirler, müdürler, başkanlar, vs. vs. yerler  açıklama gereği duymuyor. Bu da Düzce’yi ne kadar sevdiğimizi gösteriyor güya…

 

Esenkalın…
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
devletimiz sizin düzcenizede bak ne güzel yatırımlar yapmış bizle kendinizi kıyaslamaktan lütfen vazgeçermisiniz artık
BOLULU - 5.3.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%40,91

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
    
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive