Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
26.3.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

BU TFF NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR?

13.3.2018 - 09:44:56

Türkiye Futbol Federasyonunu ikinci kez kaleme alıyorum. Sebebi bize göre ciddi, federasyonu göre basit görünüyor.

 

Dünyada böyle futbol federasyonu nasıl yönetilir vallahi görmedik, duymadık. Türkiye Futbol Federasyonunun sadece kendilerine gelen raporlara göre hareket ettiği iddia  ediliyor.

 

Bu raporları kim veya kimler yazıyor?

 

Bu raporları gözlemciler ve  hakemler hazırlıyor. Gözlemciler gördüklerini, hakemler de verdikleri kartları ve yönettikleri maçların raporlarını hazırlar.

 

Bu raporlar doğrultusunda, futbol federasyonu ceza yazar, tahkim kuruluna sevkeder, ceza kuruluna sevkeder, savunma ister, para cezası keser, seyircisiz oynamama cezası verir, sahanızı kapatır, uyarı verir vs. vs. işlemleri federasyon yapar.

 

Spor kulüpleri federasyon hakkında yazı yazamaz, şikayetçi olamaz. Spor kulüpleri gözlemci hakkında, hakem hakkında şikayetçi olamaz.

 

Yani federasyona gık diyemezler. İsterlerse  desinler, o haftadan itibaren kümede kalmak için uğraşırsınız, ceza yemekten, kırmızı kart görmekten sahaya futbolcu çıkaracak takım bulamazsınız. Bu yüzden kimse federasyona bulaşamaz ve federasyon hakkında şikayetçi olamaz derler.

 

Aynı Düzcespor’a verilen cezalar gibi…

 

Allah aşkına Düzcespor takımı ne yaptı? Allah aşkına taraftarımız abartılacak kadar ne yaptı? Allah aşkına sahaya bomba atıldı?

 

Bayrampaşa takımı, Bayrampaşa teknik direktörü, Bayrampaşa taraftarı neler yaptı neler. Bunları görmeyen, bunları duymayan bir hakem ve beraberinde gözlemci kişiler…

 

Sahaya patlayıcıları kim attı? Bayrampaşa Tek. Dir. denen kişi, çizgi alanını geçiyor, hakeme el kol yapıyor, yan hakemi baskı altına alıyor, dördüncü hakemi dövecek gibi davranıyor, Bayrampaşa taraftarı Düzcelilere küfür ediyor, oturakları söküp sahaya atıyor, tahrik ediyor. Cezayı Düzcespor yiyor. Bu sizce Adalet mi?

 

Peki bu hakemleri denetleyen yok mu? Var… Kimler? Gözlemciler… Peki bu gözlemcileri denetleyen yok mu? Yok… Yok… Yok…

 

Onlar ne derse o oluyor.

 

Aynı Düzcespor’a verilen cezalar gibi onların dediği oluyor. Düzcespor’a 1 maç seyircisiz oynamama cezası ne demek?   Para cezaları ne demek? Bizi kimler tahrik etti görmediniz mi?

 

Düzcespor’a 5 ceza verildi ise, Bayrampaşa’ya 1 ceza verildi. Bu adaletsizlik niye yapılıyor? Allah aşkına elinizi Düzcespor’dan çekiniz. Bizimle uğraşmayınız.

 

İlk defa sezonun en güzel futbolunu oynadık. Bizi hemen yıldırmaya kalktınız. Bu TFF Federasyonu Düzce’den Düzcespor’dan ne istiyor? Ne yapmaya çalışıyor?

 

Binlerce seyirciyi cezalandırmakla amacınız ne? Federasyon demek istemiyorum. Düzcespor’la uğraşan birileri var. Federasyonu doldur boşalt yapanlar var. Düzcespor’dan korkanlar var.

 

TFF Federasyonu kendine baksın. Milli Takım için verdiği yanlış kararlar yüzünden milyonlarca dolar zarar ediyoruz. 2 maçlığına Lucescu geliyor, milyonlarca doları alıp gidiyor. Fatih Terim geliyor, milyonlarca dolar alıyor.

 

Bizim bu federasyon ne zaman başa geldi, başarılar bitti. Türkiye’de futbolu başarıya değil, günü kurtarmaya gelen bir zihniyet yüzünden ne futbolcu yetişiyor, ne başarı geliyor.

 

Hocalara verilen milyonlarca dolar, işte Anadolu kulüplerine verilen cezalarla çıkartılmaya çalışılıyor. Gel keyfim gel diyen bu zihniyetler artık değişmelidir.

 

Milli takıma gelen vuruıyor, giden vuruyor. Dünyanın en küçük takımları bile bizi yeniyor. Çaycılık yapan, manav ve kahvecilik yapan, şoförlük yapan, antremanı bile ayda bir kez yapan İzlanda bile Milli Takımımızı yendi. Ben daha ne söyleyim?

 

Bu cezalar küçük kulüplere ağır geliyor. Lütfen yapmayın. Hiç olmasa bu konularda biraz insaflı olun. Bugünlük bu kadar yeter sayın TFF…

 

Esenkalın…

 
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive