Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.3.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Ömer SOYER

8 NİSAN-TUYAP OTOMOTİV YAN SANAYİ FUARI

13.4.2018 - 09:28:29

8 Nisan’da kapılarını açan uluslararası otomotiv yan sanayi fuarını ziyarette bulunduk. Fuarda hemen hemen tüm markaların sergilendiği, geniş çaplı çok katılımlı Teknoloji Yan Sanayi Fuarını gezmiş olduk.

 

Fuarda birçok marka araçla ilgili, oto yedek parça, aksesuar, ekipman, el aletleri ile test makinaları ve cihazlarının yazılım teknolojisi ön plana alınmış, hepsini bir arada görme imkanımız olmuştur.

 

Türkiye geneli esnaf ve ustaların yoğun katılımı olduğumu gözlemledim. Değişik dallarda ustalık yapan esnaf arkadaşlar gibi bizde kendi dalımız olan Dizel Püskürtme sistemi Pompa Enjektörlerle ilgili yeni gelişen teknolojiyi görme imkanına sahip olduk. Soylu Pompa Dizel Servis adına katıldığımız fuardaki Pompa Enjektör reyonundaki eğitmenlerden geniş ve faydalı bilgiler elde ettik. Otomotiv Sanayinin yönü nereye doğru yöneldiğini, gelecekte hangi teknolojilerle karşılaşacağını sizlerle paylaşmak istedim.

 

Dikkatimi çeken iki konudan biri, geleceğin otomobili elektrikli otomobiller. Her markanın yer aldığı sergide Toyota firmasının otomobilinde cam tavan için kumaş inceliğinde GÜNEŞ PANELİ camın içine koyarak güneşli günlerde şarj yapmakta, sıvı yakıt koymadan sürekli yakıt derdi olmadan yol kat edebilmektedir. Yine gece karanlığında Güneşin olmadığı zamanda da şarj şarj istasyonlarında bataryasını şarj ettirebilmesi de büyük bir avantaj.

 

Bir ikinci önemli husus ise, sıvı yakıtlı dizel araçlarda elektronik enjektör püskürtme sisteminde, araç üstündeki enjektörler, bakım ve onarıma alındığında beyinle enjektör arasındaki okuma kodu uygulandığından işlem sonunda kod devre dışı kaldığından 20 haneli kod uygulama sistemi getirilmiş, Bosch, Denso, Delphi ve Siemens grup enjektörler test tezgahına bağlandığında20 haneli şifre çıkıntısını, yeni geliştirilen test tezgahlarında test edilen enjektörler için yeni 20 haneli kod çıktısı vermekte ve bu yeni kod beyine tanımlandıktan sonra beyin enjektör püskürtmeyi tanımaya başlamaktadır.

 

Biz de Soyla Pompa Dizel Servis olarak yeni kod üreten test tezgahı siparişimizi vermiş bulunmaktayız. Mayıs ayı başında servisimizde hizmet verecektir. Hem müşterilerimize, her servisimize hayırlı olsun.

Saygılarımla.

 
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive