Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.1.2019
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

SEÇİMLER GELSE DE ŞU YÜZLER BİR DEĞİŞSE

23.4.2018 - 10:14:03

Düzce AKP İl Teşkilatı, İl Danışma Meclisi Nisan ayı toplantısını gerçekleştirdi. Bu toplantıya vatandaşların yanı sıra milletvekilleri, il başkanı, belediye başkanı derken, bir çok partili katıldı. Toplantının en ilgi çeken konuşmasını Milletvekili Fevai Arslan yaptı.

 

Düzce’ye ne yapılmadı diye bir açıklamayı duydum. Bunu diyen AKP Düzce Milletvekili Fevai Arslan… Kendi kendime güldüm, ne güzel anlatıyor, ne güzel söylüyor, ne güzel dalga geçiyor. 

 

Gücüme giden ne biliyor musunuz? Arslan bey bunları söylerken, şakşakçıların alkış tutması canımı sıktı. Bir insan partici olabilir, siyasetçi olabilir, tuttuğu partiye saygısı, sevgisi, sempatisi olabilir. Ne var ki, olur olmadık şeylere alkış tutulmaz.

 

Ne demek Düzce’ye ne yapılmadı? Ben de soruyorum: Ne yapıldı? Hadi beni de alkışlayın. Şimdi bana diyeceksiniz ki, sen bizimle dalga mı geçiyorsunuz. Hayır geçmiyorum, ama Fevai Arslan dalga geçiyor, buna ne diyeceksiniz?

 

Arkadaşlar… Ben basın mensubu olduğum için partizanlık yapmam. Kim çalışıyorsa, Düzce’nin hakkını kim veriyorsa, Düzce için kim çivi çakıyorsa, ben onu tutarım. Ali, Veli beni ilgilendirmez. A partisi B partisi beni ilgilendirmez. Ben Düzceliyim, Düzce’nin çocuğuyum, Düzce için mücadele veririm.

 

Yarın topluma, gelecek nesillere ne bırakabiliriz, onlar için ne yapabiliriz, nasıl bir eser, nasıl bir Düzce bırakabiliriz ona bakarım.

 

İki dönemdir milletvekilliği yapan Fevai Arslan’a soruyorum? Marmara bölgesinde otobana bağlantısı olmayan tek yer Düzce’dir. Bunu biliyor mu? Kalıcı konutlar inşa edildikten sonra bağlantı yolu 8 sene açıldı. O da dönemin valisi Halil Nimetoğlu’nun sayesinde oldu. Üniversite kurulduktan 6 sene sonra yolu açıldı. Neyse geçmişi bırakalım.

 

Bugüne gelelim.

 

Orta hasarlı binalar hayalet gibi şehir merkezinde duruyor. Deprem izleri hala silinemedi. Boş alanları gelir getirsin diye otopark’a çevirdik. Yollardan bahseden Arslan bey’in, Kuzey çevre yolu, Akçakoca Melenağzı yolu, Yığılca yolu, Samandere-Abant yolu, otoban bağlantı yolu gibi bekleyen ve yıllarca süren yollardan haberi var mı?

 

Ne demek Düzce için ne yapılmadı?  Küçük Melen’den Gümüşova’ya kadar aydınlatma varken, neden Soğancı ile Kaynaşlı arası karanlık önce onu soralım. Karayolları falan filan diyerek cevap gelebilir. Ben falan filana bakmam, sonuca bakarım.

 

Hani asar deresi Venedik gibi olacaktı? Hani Kardüz yaylası Davos gibi olacaktı? Hani tren yolu geçecekti? Hani tank fabrikası kurulacaktı? Hani Akçakoca Antalya gibi olacaktı? Hani Düzce’ye turistler akacaktı? Hani esnafların kredileri kurtarılacaktı? Hani çiftçilere çare bulunacaktı? Hani fındık fiyatları yükselecekti? Hani hava kirliliği temizlenecekti? Hani çöp dökme sorunu ortadan kalkacaktı? Hani Düzcespor’a veya Düzce’ye yeni stad yapılacaktı? Daha saymak istemiyorum.

 

Düzce’den bahsediyorum. Esnaf ve çiftçi rahatlasın diye ha bire kredi dağıtılıyor. Kimse borçlardan kafasını kaldıramıyor. İşsizlik aldı başını gidiyor. Pahalılığın önüne geçilemiyor. Kiralar yükseklerden uçuyor. Denetim yok, kontrol yok. Adam kayırma çok.

 

Trafik derseniz çilekeş içinde, park sorunu çözülemiyor, Düzce piyasası serbest piyasa olmuş. Herkes tutturabildiğine gidiyor. Kaçak yapılaşma almış başını gidiyor. Çıkmalar, caddeleri zaptetmeler, kaldırımları işgal etmelerin önüne geçilemiyor. Yine bir tuhaf oluyorum, bu yüzden saymayı bırakıyorum. Allah’ım sen gör.

 

Son olarak diyorum ki, aynı yüzleri görmekten, aynı açıklamaları dinlemekten bıktık. Şu koltuk sevdalılarınıbir değiştirelim. Yeni yüzler gelsin, yeni gençler gelsin, çalışanlar gelsin, çalışkan olanlar gelsin. Düzce sevdalısı olanlar gelsin. Farketmez hangi parti olursa olsun dinamik insanlar gelsin.

 

Bir Bakanımız var, onu da çıldırtmak üzereyiz. Her şey için Bakan’a gidilir mi? Hani Düzce için ne yapmadık diyen vekillere giden yok mu?

 

Düzce için kim ne yaparsa ben sülalece onun yanındayım. Düzce için bir şey yapmayanlar, boşuna o koltukları işgal etmesinler. Hatta boşuna konuşmasınlar, yaa arkadaşlar Düzce için ne yapıldı? Vallahi merak ettim. Ne yapıldı söyleyin.

 

Esenkalın…
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive