Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
26.06.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR MİYİM?

14.5.2018 - 09:13:39

Düzcespor, Play-off müsabakası içinFutbol Fedarasyonu Disiplin Kurulunun apar- topar toplanarak Cuma günü oynayacağı maçı seyircisisiz oynama kararıyla sahaya çıktı.

 

Bir gün içinde çıkan bu karar çok tartışılmaya açık. Ancak, şehirdeki Düzcelilerin ortak konuşması çok manidar:’Düzce sahipsiz. Şimdi merhum Bakanımız Avni Akyol olsaydı, Milletvekilimiz Necmi Hoşver olsaydı böyle mi olurdu?’

 

YENİ SEZONA NİYE DEYİL?

 

Son lig maçında olduğu iddia edilen kötü tezaruhatın cezası, 2018-2019 Futbol Sezonun ilk maçında çekilebilirdi. Play- off müsabakaları için statü başka bir uygulama olmalıydı. En azından bu cezanın  bir sonraki sezonunda çektirilmesi için Ankara’da bir hamle yapılmalıydı.   Ne yazık ki, bunu çözecek bir güç yok, Düzce’nin elinde.

 

Bunu ben demiyorum. Düzceli söylüyor. Düzceli söylüyor, ben yazıyorum.Sen yazmazsan, ben yazmazsam kim yazacak? Yazmazsak Düzceli olmamızın bir anlamı mı kalır?

 

İÇİMİZİ SIZLATTI.

 

Her deplasmana can siparene giden  vefakar Düzceli taraftar, adeta bardaktan boşalırcasına yağan yağmur altında en az, 1 saat 30 dakika takımına sahip çıktı. Rakibin taraftarı ise maçı, rahat rahat  en kralından tezahuratla izledi. Hatta rakip Bayburt  taraftarı  ‘Özel İdare’ ismine  yakışan bir bir şekilde  kale arkasından  maraton tribününe alındılar. Yani, Bayburt seyircisi yağmur yemeden keka bir vaziyette maçı  izledi. Aldığımız bilgiye göre de, misafir taraftar maçı biletsiz, beleş izlediler. Oysa Düzceli taraftar için adam başı para ödenmektedir deplasmanda.

 

Oldu mu ya şimdi? Hem 2’nci Lige çıkılacak maça apar topar, bir gün içinde ceza yemeye müdahele yok, hem de rakip seyirciyi kral gibi ağırla. Misafir başımız üstüne. Ancak, gidin bakalım sizi orada nasıl karşılayacaklar?

 

BİZE BUYURUN DİYEN YOK.

 

Düzce taraftarına deplasmanlarda, en ücra tribünlerde maç izletildiğini yöneticiler de, basın mensupları da görüp bilmektedir. Niye bizim taraftarımıza deplasmanda, buyrun hava soğuk, hava yağışlı, hava çok sıcak,gelin boş olan kapalı tribünlerler izleyin dedirtecek bir arkamız yok?

 

Maçı 1 Lira yapmışın, isterse 20 Lira yap yine bu seyirci maça gelirdi. Mühim olan, bu cezayı en azından bir sonraki lig maçına ertelemeye gücü yetecek muktedir olmaktı.

 

Galip gelince, hemen saha içine gir, boy göstermek hoştur.Kameralara zafer açıklamaları yapmak çok güzeldir. Güzeli, kolayı herkez ister. Mesele, bu takımı bir üst lige çıkaracak kader günlerindeki karşısına çokan  zorluğu ortadan kaldırmaktır.

 

DÜZCE RUHU- TUZ RUHU.

 

Düzceli olmanın haklı gururunu taşıyanlar olarak, son yıllarda yaşananlara bakarsak etrafta bu ruh, tuz ruhu olmuş vaziyette.

 

50 yıllık Çınar, daha ne kadar 3’ncü  Ligte oynamaya mahkum olacak?

 

Bayburt deplasmanında işimiz zor.  İmkansız deyil.  Düzcespor takımının futbolcuları bunu başarır. Ancak, birilerinin  fena halde işleri masa başında halletmeye çalıştığı hissine kapılmaktayız.

 

Bence birileri, Bayburt   Özel İdare takımını şampiyon yapmak istiyor.Yine bence, biz de bu senaryoya katkı veriyoruz.

 

Kısacası, rövanş maçında göreceğiz sonuçları. Bakalım, kim ne kadar sahip çıkacak, kim haklı, kim haksız?

 
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Düzce ruhu tuzhu diyorsunuzya tam konuya parmak basmışsınız düzceye büyük satad yapılacaktı neden kimse ortaya çıkıpta bu olayın seyrini anlatmıyor ne zaman yapılacak veya yapılmıyorsa nedenini sorulmuyor düzcede muhalefet partileri yokmu Düzce'yi düşünen siviltoplum düzceliler yokmu düzce sahipsizmi doğru düzce ruhu tuzhu bolu yapa düzce baka lafı dillere destan olur
Fatih Çelik - 15.5.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%53,33

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8