Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.3.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Aydın F. MARADİT

ÖZLÜ DÜZCE’Yİ İLK BEŞE YÜKSELTTİ

22.5.2018 - 12:25:01

       Hemşehrimiz Faruk Özlü’nün milletvekili aday listesinde yer almaması, seçim sonucuna göre AK Parti’nin kuracağı muhtemel hükümette yeniden bakan olacağı anlamı taşıyor.

 

       Daha önemlisi Özlü, milletvekili listesine konulmayan 5 bakandan biri. Yani 25 üyesi olan kabinede geri kalan 20 isim milletvekili aday listesine alındı. Özlü ile birlikte sadece Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AB Bakanı Ömer Çelik ayrı tutuldu.

 

       Bu isimlere Tayyip Erdoğan’ın ilk beş yıldız bakanıdır diyebiliriz. 

 

       Özlü’nün kısa sürede icraatçılığı ile kabul görmesi Türkiye adına olduğu kadar Düzce adına da özel anlam taşımaktadır..    

 

                                 ***

 

       Öte yandan milletvekili adayları arsına alınan isimler arasında Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak da var.

 

       Mesela seçimin sonucu AK Parti tek başına hükümet kurarsa ne olur:

 

       Milletvekili seçilenler istifa etmeden bakan olamayacak. O halde Albayrak ya vekillikten istifa eder ve yeniden bakan yapılır. Ya da vekil olarak kalır.

 

       AK Parti’nin Meclisteki koltuk sayısı yeterince fazla ise istifasında parti açısından bir sakınca olmaz.

 

       Ama öte yandan, AK Parti hükümet kurmasa dahi hiç olmazsa milletvekilliği garantidir.

 

       Yani Sayın Tayyip Erdoğanın damadı olduğu halde Berat Albayrak’ın da aday listesine konulması bakanlık umudu biten diğer hükümet üyelerine bir teselli gibidir. Diğer yandan ise Albayrak’ın milletvekilliğini garantiye almaktadır.           

 

       Bu duruma “Bir taşla iki kuş” denebilir. 

 

                                   ***

 

       AK Parti’nin aday listesi çok inceden hesaplanıp, dengelerin gözetildiği ve geleceğe dair bütün parti teşkilatının eski ve yeni üyelerine umut vaad eden VE MESAJLAR VEREN bir listedir.

 

       MESAJ 1:

 

       Bakın Düzce’den Fahri Çakır;

 

       Parti kurucusu, eski vekil ve yıllardır kıyıda beklediği halde yeniden vekil listesinin başında.

 

       Yani “eski partililer unutulmuyor” mesajı: Sabırla bekleyin. Eskimiş de olsanız bir gün şans sizin de kapınızı çalabilir. Kimse darılmasın.. Bu gün kenara alınsanız da size yeni işler verilecektir.

 

       Şimdi merak edilen, saha kenarına alınan Fevai Arslan’a önümüzdeki günlerde ne güzellik yapılacağı. Hangi makamın başına konulacağı.

 

       MESAJ 2:

 

       Ayşe Keşir; AK Parti’nin en çalışkan yeni vekillerinden biri. İş bitirici. Halka yakın. Her an görev başında. Mecliste faal..  Tam zamanında konuşan ve basında adından bahsettiren sadık bir partili vekil. İşte böyle olursanız sizin hakkınızı yemeyiz. Yeniden aday olursunuz.     

 

       MESAJ 3:   

 

       Düzce’de 3. Sıra adayı Numan Çabuk: AK Parti’nin milletvekillikleri kimsenin tekelinde değil. İşte yeni yüzlere de her zaman açığız. Siz de gelin yeni de olsanız şansınız var. Siz her seçimde aday olmaya devam edin.   

       

       Gelecek yazılarımda Allah izin verirse diğer partilerin milletvekili adaylarını değerlendireceğim. 

 

     ....
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
özlü düzcede bir kaç sorunu çözdü ama daha birçok sorun devam ediyor bunları çözecek zihniyet nerde iktidar olan bakanı olan düzce iline bu layık görülüyorsa rekor oy alıpta on tane belediyenin hepsini akp alıpta bu kadar hizmet götürülüyorsa düzcenin onlarca sorunu yatırım yapılmayan proje üretilmeyen bir düzcede yaşıyorsak herkes halinden memnunsa özellikle muhalefetin hiç sesi çıkmıyorsa bence düzce için hayal kurmaya gerek yok kazanacak belli beleş oyları kapacak bellli muhalefette sonra iş işten geçtikten sonra aglamasın atı alan üsküdarı geçiyor nedeni seçim havasına girildi muhalefetin reklamını gören düzcenin gelecek planını anlatan muhalefet gören varsa bana haber versin nedeni muhalefet hayal kurmayla milletvekili çıkaramaz otobüs dolaştırmayla seçim kazanamaz düzce halkını ikna edeceksin nasılmı yapılan söz verilipte yapılmayan yatırımları saysalar yeter kardüzü eftenia oteli kentsel dönüşüm fuaralanı otoban baglantı yolu gibi senelerden beri iktidar olupta çözülmeyen sorunları düzce halkına anlatsan yeter çevre iller muhalefet milletvekili çıkarıyor düzcede neden olmasın ama bu muhalefet pemposuyla ancak iktidara yardım eder
akif ÇEBİ - 26.5.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%54,29

İş yapan adamı hayatta tutmayız çünkü bizim felsefemiz böyle maalesef yazar kardeşide yazmış he şeyi kılıfına uydurarak bence yanlış isimler var nitekim ak partide hersşey il başkanlarının elinde malesef yazık valla düzce biyerlere gelmişti bun dan sonra ye kürküm ye
Aydin - 22.5.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%56,25

Faruk Özlü başarısını gösterdi. Ama insanlar milletvekili adayı listesine konulmadı diye sanki harcandı yorumu yapıyor. Sizin yazınız bu bakımdan çok bilgilendirici olmuş.
Güner - 22.5.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,00

fahri çakır düzceye ne faydası olmuş faruk özlüyü harcsadılar kim ne derse desin
veysel - 22.5.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%58,82

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive