Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Ömer SOYER

DÜZCE’NİN ADAYLARI

1.6.2018 - 09:18:04

24 Haziran’daki genel seçim Türkiye’nin dönüm noktası. Bugüne kadar alışıla gelmişlikten farklı bir seçim. Cumhur Başkanlığı ve Milletvekilliğinden çok, Türkiye’nin geleceği oylanmış olacak. 16 Nisan 2017’deki evet/hayır oylamasında bugüne kadar alışıla gelinmiş parlamenter sistem yerine Başkanlık sistemine geçilmesidir.

 

Bu 18 maddelik Anayasa değişikliğini gündeme taşıyan Cumhurbaşkanı Erdoğan olmuştu. Bu günde genel seçimle yürürlüğe girecek olan Başkanlık sistemi uygulanabilmesi için Adalet ve Kalkınma Partisi ve Cumhur ittifakına güçlü bir irade ile seçmenin gerekmekte. Başkanlık sisteminde Bakanlar Parlamento dışından olacağından icra yürütme makamı ve kanun ve kanun hükmünde kararname yükümlülüğü icra yürütme Cumhur makamı olacağı seçilecek 600 Milletvekilleri tarafından mecliste onaylanacak. Yani Cumhur makamı icra ve yürütme, meclis oylama makamları olacak.

 

Bu nedenle Cumhurbaşkanının meclis çoğunluğu olması çıkaracak kanun ve kararnameleri oylatıp icraat yapabilmesi için çıkaracak Kanun ve Kararnameleri oylatıp icraat yapabilmesi için, Türkiye’nin kalkınabilmesi ve milletimiz için çok çok önemli.

 

Düzce’mizde 51 aday adayı içinde gösterilen birinci sıradaki aday Düzce için kötü bir sürpriz olmuştur. Bir zamanlar Milletvekilliği yapmış, başarılı görülmediğinden ikinci dönem aday gösterilmemiştir ve daha sonra Sanayi Ticaret Oda Başkanlığı görevi süresi içerisinde entrikalardan başka Düzce için faydalı olamayan insana Düzce’nin tepkisi çok fazla. İlla Çakır olması gerekli idi ise Dursun Çakır listeye konulmuş olsaydı çok daha isabetli olurdu.

 

Adayların içinde en isabetli aday Dr. Numan Çabukoğlu. Düzce halkı tarafından olumlu karşılandığı görülmekte. Dr. Numan çok hassas insan. İnançlı, haramlardan uzak, helalın dışında ağzından lokma geçmemiş, çalışkan, dürüst, her insanın işini görmeye gayret gösteren kişiliği ile takdir kazanmıştır.

 

Değerli Düzce Postası okurları, bana ayrılan 6 aylık süre tamamlandığından, Kasım ayında tekrar sizlerle beraber olabilmek dileğiyle, Başta imtiyaz sahibi Aydın Maradit ve çalışan tüm personellere şükranlarımı sunuyorum.

 

Saygılarımla.

                            
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8