Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

DÜZCE'NİN AYIBI

2.7.2018 - 09:04:16

Yıllık izinimi kullanıyorum. Oyumu kullandım. Seçimlerden sonra yaşananları gururuma yediremediğim için bu yazıyı yazma gereği duydum. İzinim bitince tekrar beraber olacağız.

 

24 Haziran seçimlerinin  sona ermesine rağmen, ardından yaşananları Düzce'nin bir ayıbı olarak görüyorum. Kim kazanırsa kazansın, kim kaybederse kaybetsin bizi bağlamaz. Biz sadece oyumuzu kullanır işimize bakarız.

 

Ama sayımlardan sonra itirazların uzaması, oy pusulalarının tekrar tekrar sayılması, siyasilerin peşpeşe açıklama yapmaları, ardından Düzce CHP teşkilatının da itiraz edeceği duyumlarını öğrenince, bunun artık zivanadan çıktığını ve Düzce'nin ayıbı olarak görüldüğünü açıklamak zorunda kaldım.

 

Sandıklar toplandı, sayımlar yapıldı. Düzce'de AKP 2, MHP 1 milletvekili çıkardı diye açıklamalar geldi. Yani 2004 yılından beri 3-0 yapan Düzce  AKP teşkilatı, bir anda düşüşe geçti. Vatandaşlar bunun ispatını da verdikleri oylarla gösterdiler.

 

Yani vatandaşlar tepkilerini ortaya koydular. Seçimlerin yapılmasının ardından 1 hafta geçti. Ama sansasyonlar, spekülasyonlar, söylentiler, dedikodular aldı başını gitti.

 

Türkiye'nin neresinde itiraz var? Ya da itiraz varsa 2-3 kere peşpeşe itiraz olur mu? Bu oylar 3-5 kere say say bitmiyorsa, bittiği zaman sonuç değişmiyorsa, hala neden itiraz ediliyor?

 

Bu siyasiler acaba sonuç neden böyle oldu demiyorlar? Biz nerede hata yaptık demiyorlar? Bu itirazlar devam ettiği sürece, vatandaşların tepkisi daha da çoğalıyor.

 

Düşünüyorum taşınıyorum karar vermeye çalışıyorum. Acaba aday seçimlerinde yanlışlık mı yapıldı? Acaba vatandaşlar  mı böyle olmasını istedi?

 

Bakınız, Düzce'nin ilk AKP Belediye Başkanı Mehmet Keleş idi. Keleş hakkında çok yorumlar, eleştiriler, dosyalar AKP merkezine bildirildi. İkinci seçimlerde Keleş aday gösterilmedi. İsmail Bayram oldu. Daha sonraki seçimlerde Keleş yine aday gösterildi.

 

Keleş hakkında bu kadar dedikodu yapılırken tekrar aday gösterilmesi şaşırtıcı olmuştu. Ne var ki, Düzceli seçmenler  Recep Tayyip Erdoğan'ın hatırına AKP'den Keleş'i yine başkan seçtiler. Ondan sonra Keleş istifa etti mi, ettirildi mi bilinmiyor.

 

Bunlar vatandaşlar arasında şişkinliğe yol açmaya başladı. Bu arada AKP milletvekillerinin çalışmamaları da unutulmadı. Kısacası Düzceli seçmenler AKP'den yavaş yavaş soğumaya başladılar.  Bir tek Bakan Faruk Özlü'yü sevdiler.

 

Her fırsatta Düzce için çalışan, Düzcelilerin yanında olan, çözüm arayan, yatırım yapmaya çalışan, zamanının çoğunu Düzce'ye ayıran Özlü'yü sevdiler. Özlü milletvekilleri gibi burnu büyüklük yapmadı. Özlü vatandaşlarla kendi arasına duvar örmedi.

 

Daha saymak istemiyorum. Bunlar Düzceli seçmenlerin  AKP'den soğumasına yol açmaya başladı. Bakınız, Düzceliler Recep Tayyip Erdoğan'ı seviyor ve tapıyor.

 

Ama adaylarını sevmiyor ve istemiyor. Dediğim gibi denenmiş insanların tekrar tekrar aday gösterilmesi, seçmenleri bıktırdı.

 

Her zaman 3-0'a alışan Düzce AKP Teşkilatı 2-1 olunca şaşırdı, sinirlendi. bozuldu, canı sıkıldı. İşin son damlasına kadar mücadele verip, itiraz edip 2-1'lik sonucu 3-0 yapmaya çalışıyor.

 

Oysa pırıl pırıl gençler gelecek, yılların geleneği belki değişecek. Sizler demediniz mi sistem değişecek, Düzce değişecek diyenler...

 

Buyrun değişmeye başladı. Denenmiş değil, yeni gençleri arayan, çalışacak milletvekillerini arayan Düzceli seçmenler istedi.

 

Hala bu itirazların devam etmesi, partilere zarar veriyor. Düzceliyi daha çok nefrete sokuyor. Düzce'nin ayıbı oluyor.

 

Suçu oylarda değil, kendimizde aramalıyız. Bu gidişatın sonu yerel seçimleri etkileyebilir haberiniz olsun. Demedi demeyin...

 

 

İzin dönüşü inşallah yine görüşürüz...

 

Esenkalın... 
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
düzcede iktidar istedigi gibi rahat rahat seçimi kazanırız zanetti ama işler umdukları gibi gitmedi düzce halkı birazda muhalefeti görelim dedi iktidara ikaz etti şimdi düzce eskisi gibi olmayacak yerel seçimler yakınlaşıyor akp oyları çantada keklik zannedip hareket ediyırdu devran döndü başka düzcelini oyunu almak kolay degil herkez reis için akp oy veriyordu şimdi kişilere bakıp ne yapar ne yapamaz diye sorugulayacak oyunu ona göre verecek bu yüzden birçok akp belediyesini muhalefet kazanabilir şasırmamak lazın çünkü düzce sorunları eksiklikleri gidermesi gereken yetkililer koltuklarında rahat oturamayacaklar
orhan aslan - 8.7.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%54,76

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8