Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

DÜZCE’NİN ABLASI…

15.8.2018 - 09:28:20

Düzce’de ‘Ağabey’ dediğimiz  Milletvekillerimiz vardı.  Daha sonra hiç ‘Ağabey’ dediğimiz milletvekillerimiz olmadı. Geçmişte Milletvekillimiz sayın   Necmi Hoşver,  ‘Ağabey’ diye bilinirdi.

 

Biz sayın Hoşver’e halen ‘Ağabey ’deriz. Oda bize daha yalın şekilde’ ‘Abisi’der. Biz de mutlu oluruz, kendi de.

 

Merhum Bakanımız sayın Avni Akyol’ a da ‘Avni ağabey’ diyenimiz çoktu. Mesela, Necmi Hoşver, sayın Avni Akyol’a, ‘ Avni ağabey’ derdi. Bunlar sevginin, yakın olmanın, herkes ile kucaklaşmanın en güzel sıcaklığının ifadeleriydi. Halen de öyle olmaya devam ediyoruz.

 

Çünkü her iki Vekilimiz de hiç partili siyaseti yapmaz, kendilerine oy verene de vermeyene de aynı mesafede yaklaşırlardı. Yani böylece, ‘Avni ağabey, Necmi ağabey’ olmuşlardı.

 

Son dönemlerde ’Ağabey’ çıkmadı ama artık bir ‘Ablamız’ oldu. Düzce Milletvekili sayın Ayşe Keşir, ikinci dönemine seçimin hemen  sonrası hızlı bir giriş yaptı ve çok aktif durumda.

 

Sosyal medya’da  kendini  sevenler, ’Düzce’nin ablası’ adı altındaki bir hesap açarak sayın Keşir’in çalışmalarını, her türlü sosyal aktivitelerini  paylaşımlardalar.  Ben de hem kendi hesabından hem kendini sevenlerin hesabından sayın Keşir’i  yakinen takip ediyorum.

 

Başta, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde önemli görev alan, komisyonlarda çalışan sayın Ayşe Keşir’e başarılar dilemek lazım.

 

Sayın Keşir, Düzce genelinde de çok iyi gidiyor. Çok iyi bir rota çizmiş. Her yerde kendini gösterip, herkes ile canı gönülden ilgileniyor. Sorunları yakından takip ediyor. Gerekirse yeni bakanlarla ile de görüşüyor. Soruna veya gerekli ihtiyaçlara çözüm arıyor.

 

Yaşlıları ziyaret ediyor.  İhtiyaçlıları ziyaret ediyor. Toplu cemiyetlere katılıyor. Gençlerin mutlu günlerinde onlarla birlik oluyor.

 

Aldığım bilgiye göre de, Ak Parti İl Teşkilatlı ile de gayet uyum içindeymiş. Herkes kendini seviyor. Demek ki kendini sevdirmiş.

 

Her konuda duyarlı davranan sayın Keşir’in  göz doldurduğu fark ediliyor. Örneğin, şu hastane baskını tam yerinde oldu. Düzce Postası Gazetemizin haberini iyi takip etmiş sayın Vekilimiz. Sorunun çözümleneceğini umuyoruz.

 

Sayın Ayşe Keşir artık ‘Düzce’nin ablası’ olma yolunda hızla yürüyor. Bu durumdan halkımızın önemli bir kesimi  ziyadesiyle memnun.

 

Ancak, biraz partililerin değil de, partisine  oy vermeyenlerin de yakınında durmayı kendine tavsiye ederim.  Biraz böyle bir görüntü veriyor. Artık kendisi Düzce’nin Milletvekili.

 

‘Düzce’nin ablası’ olmak biraz da özveri istiyor. Uzun yıllar ‘Ağabey’ bulamadık. Ancak, artık’ ağabey yerine, sayın Keşir,’Düzce’nin ablası’ olmuş gibi görünüyor.

 

Düzce’de,  gönüllerde ve dillerde iz bırakmak hem çok kolaydır, hem de çok  zordur.  Partili, partisiz, toplumun her kesimiyle el- ele, gönül-gönül’e  olmak yeter. Bu da çok zor değildir. Düzce halkı sıcak kanlıdır. Yeter ki, bunun formülü olan yakınlaşmayı becerebil.

 

Kısacası; sayın Ayşe Keşir, zoru başarmış görünüyor. Bu yolda devam ederse, ‘Düzce’nin ablası’ olmayı garantiler ve hak eder. Biz de halk olarak  kendine seve- seve ‘Ayşe abla’ deriz
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Sevsinler senin ablanı!Lafla abla olunmuyo.Halka ineceksin,garibin derdiyle dertleneceksin.Teşkilattan önce halkla iyi olacaksın.Düzcenin en büyük sorunu çevre yolunun yarım kalıp,Gölyaka gişelerine kavuşamamasıdır.Ne oldu sayın Bakan söz bermişti,hala bir adım atılmadı.Şimdi de “beni Bakan yapmadılar diye bayramlaşmaya bile gelmedi.Herkes mevcut durumdan nasıl yararlanırız,onun peşinde.İstimlaktan daha çok nasıl para kazanırız diye çevre yolunun güzergahını değiştirdiler.Artık bırakalım bu yağdanlık edebiyatını hemşerim.Bize kendini aşmış,verlığını Düceye ve Düzce halkına feda etmiş adam lazım.İşte o zaman Düzcenin ağabeyi veya ablası sıfatı kazanılır.Kimse beleşten ağabeylik veya ablalık dağıtmaya kalkmasın.Bu sıfatlar o kadar ucuza elde edilemez.Kimse kusura bakmadın.
Düzcenin Sesi - 28.8.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%45,83

düzcenin ablası ayşe keşire söyleyinde düzcenin sorunlarını halletrsin kardüz eftenia otel efteni tabiat parkı ilçelere osb kentsel dönüşüm fuar alanı kongre merkezi çevre yolları katı atık merkezi metrobüs bisiklet yolları büyük stadyum bunun gibi onlarca sorun düzcede devam ediyor rekor oy alıp düzceye hizmet etmesi gereken vekiller neden sorunları gerekli kurum yetkililere iletip halledilmesini saglamıyorlar ayşe keşir tabandan gelen bir milletvekili olarak düzcenin sorunlarının halledilmesinde daha aktif rol alıp düzce şehrine deger katması lazım çevre iller mega projeler peşinde düzce hala sorunlarla boguşuyor ablaya duyrulur
akif ÇEBİ - 16.8.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%54,84

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8