Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
25.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

SANKİ ZAMAN DURMUŞ…

7.9.2018 - 09:16:20

Düzce şehir merkezin de,  her şey kendi haline bırakılmış- sanki zaman durmuş- sapla saman bir birine karışmış bir görüntünün yaşanması  belki bu bölgenin  en düzensiz ili   izlenimine neden oluyor.

 

Biz ısrarla bu hoş  olmayan,  çapraşık, karmaşık olan düzensizliği anlatmaya, kötü giden bu ayarsızlığa   dikkat çekmeye kararlıyız.

 

Gazetemizin önceki günkü haberinde, Merkez Büyük Cami avlusundaki araç parkını dile getirmiştik. Bu görüntü Düzce merkezde kötü gidişli ve bir türlü önünün alınmadığı araç parkları, motosiklet furyasını anlatan sadece biriydi.

 

Cami avlularına, dilenci, seyyar satıcı giremez, son model otomobiller girebilir mi yani?

 

Cedidiye  Cami meydanın yol kenarına yasak tabelasına rağmen motosikletler park ederse durum hiç hoş olmaz.

 

Adım Hıdır, elimden gelen budur kafasına son verilmeli.

 

Durum vahim. Hem de çok vahim. .

 

‘Sen boşuna elini, kafanı, ağzını yorma’ diyenleri de biliyoruz. ‘Sen kendini  yoruyorsun, bizi de huzursuz ediyorsun, senin başka işin mi yok’ diyenleri de duyar gibiyim.

 

Bu sorun bir bizim içinse dert değil. Biz halkın huzursuzluğunu, rahatsızlığını ifade edip çözümünün bulunmasından yanayız.

 

Ne derseniz diyebilirsiniz. Ancak Düzce İl Trafik Komisyonu  bir an önce kapsamlı bir durum raporuyla masanın başında  toplanmalı.

 

Düzce’nin  şehir içinde, ana arterlerinde, trafiğe kapalı yollarında  önce acil tedbirler, daha sonra ise  beş yıllık, on yıllık uygulamanın bir planı yapılmalı.

 

Düzce şehir için araç güzergahının tekrar gözden geçirilmesinin  zamanı geldi de geçiyor.

 

Belediye otobüslerinin  yollarda dönüşleri  tam bir işkence. Duraklar araç park yeri olmuş. Yaşlısı- özürlüsü, çocuklusu belediye otobüsüne yolun ortasında binip yolun ortasında iniyorsa vay bu memleketin haline.

 

Ana arterlerde, ambulans ve itfaiye araçlarına geçit yok neredeyse.

 

Artık, her yer araç parkı, her yer, yük indirip bindirme alanı, her yer alış- veriş için park alanı.  3 lira ver, istediğin yere park et mantığına son vermek için harekete geçilmeyecek mi?

 

 Kaldırım kenarlarında  araç  park ettirmek suretiyle 3 liraya tamah edersen, sonucuna katlanırsın.

 

Düzce’nin her yanı geniş bir araç park alanı, trafik güzergâhı  halini almış. Vatandaş araya sıkışmış kalmış. Vatandaşa, ne yoldan karşıdan karşıya, geçişte, ne de kaldırımda, ne de trafiğe sözde kapalı yerlerde rahat görmüyor. Vatandaş huzursuz. Gönüllerin belediyeciliği veya şehri böyle mi olur?

 

Bize kel başa şimşir tarak gibi tramvay değil,  raylı sistem lazım değil mi sizce?

 

Ne araç sahibi kazıyor, ne motosiklet sürücüsü bu şehirde uyarıyı. O zaman keseceksin yolunu, keseceksin biletini.  Her şeye park ücreti diye bakmayacaksın.

 

 Ara sokaklarda bile, kaldırımlarda bile  motosiklet ve bisikletler  dahi  insanları yara- yara istedikleri yerden geçmektedir.

 

Hatta bunlara bir yenisi de eklendi. Şimdilerde  mülteci  kardeşlerimiz hurda kağıt ve katı atık işine girişerek para kazanmak için harekete geçti. Bir çoğunun altında elektrikli kasalı motosikletler. Caddelerde kol geziyorlar. Hurda karton, kağıt toplayan bu mülteci insanlar, istedikleri yerde park edip, yolu tersten yüzden kullanıyorlar. Araçlarında plaka, belki ruhsat,  kendilerinde de ehliyet yoktur. Var mı bunları denetleyen?

 

Egzozu öten motorlara , araçlara  uygulama iyi de. Egzozu ötmeyenleri ne yapacaksınız?

 

Düzce’de Trafik Zabıtası kadrosu mu  yetersiz? Trafik Polisi kadrosu mu eksik?

 

Kısacası; Düzce’de sanki zaman durmuş, saldım çayıra, Mevla kayıra mantığı tam gaz. Saati işletecekler aranıyor.
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Düzce böylede sanki diğer şehirler örneğin Türkiyenin en büyük şehri olan istanbul farklı mı, kontrol ve denetim her alanda azaldığı için aksakliklar genele yayıldı.
rauf - 28.9.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,00

düzcede bu çarpık yapılaşma bu düzensizlik düzcenin içinde bulundugu durumu özetliyor düzcenin okadar çok sorunu varki saymaya kalksak saymakla bitmiyor kardüzü davos yapanlar eftenia oteli termal turizme kazandıranlar düzcespora büyük stadyum yapanlar nerde bu düzceye yatırım hizmet üretmesi gereken yöneticiler nerde düzcede bu çarpıklıgı gidermesi gereken yetkililer nerde bu kadar sorunu göremeyen muhalefet nerde demek düzce halkının hakkı degilmi düzcede degişim sart düzcede düzeni kurma vakti geldi
fatih kurugöl - 7.9.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%53,13

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8