Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
21.4.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

HALKIN ADAMI ZÜLKİF DAĞLI

19.9.2018 - 09:21:18

Düzce Valisi Zülkif Dağlı'dan bahsediyorum. Düzce'ye geldiğinden bu yana halkın adamı gözü ile bakılan Zülkif Dağlı, yine halkın adamı olarak hizmete devam ediyor.

 

Vali Dağlı'nın Düzce'ye geldiği zaman ne yapacağını merak ediyordum. Gazetemizi ilk ziyaretinde koyu bir sohbet yapmıştık. Düzce'yi tanımaya çalışıyordu.

 

Aradan aylar geçti. Çalışmalarını yakından takip ettim. Gayet iş bitirici, çalışkan, hal hatır soran, vatandaşla vatandaş olan, hasta ziyaretleri yapan, yatırımları yerinde inceleyen, ilçeleri ve köyleri gezen, sorunları  yakından takip eden, güler yüzlü, temiz kalpli, mütevazi, cana yakın, kapısı açık, gönlü zengin bir yapıya sahip olduğuna inandım.

 

Sayın Dağlı ile ikinci kez bir araya geldik. Yine gazetemizde buluştuk. Çok koyu bir sohbetten sonra ayrıldık. Her geçen zaman içerisinde konuşmaları ve mütevazi olması beni mutlu etti.

 

Düzce Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Gönül Günaydın'a vali ile görüşmek istediğimi, randevu almasını rica ettim. Bayan Günaydın aynı gün içerisinde randevuyu aldı ve bana bildirdi.

 

Valiliğe fazla sık gitmem. Yıllar sonra ilk kez Dağlı için gittim. Sayın Valimiz beni karşıladı. Her zaman olduğu gibi ağır başlı ve mütevazi idi.

 

''Sayın Valim, bırakalım resmiyeti  şöyle mahalle arkadaşı gibi, okul arkadaşı gibi rahat oturalım, rahat konuşalım ''  dedim.

 

Güldü ve cevap verdi: ''Rahat ol, sıkıntı yapma'' dedi. Makam koltuğuna değil, misafir koltuklarına karşılıklı oturduk. Hemen iki çay dedi ve görüşmeye başladık.

 

Sohbetimiz çok güzel oldu. Sayın Valimiz Dağlı, 2'de ada çayı istedi. Onu da içtik ve içtenlikle, güler yüzle Valilik'ten ayrıldım.

 

Ya ben bu adamı sevdim. Anında sorunlarla ilgilenen, anında telefona sarılan, sorunları takip eden, sonuca ulaşıp ulaşmadığını merak eden bir yapıya sahip.

 

Kapısı herkese açık, makamı herkese açık, dedim ya Vali değil, halkın adamı...

 

Haa bu arada unutmadan söylemek istiyorum. Sayın Valimiz ile görüşmek için beklerken, kendisinin halk günü toplantısında olduğunu duydum.

 

Kendi kendime sordum? Bu halk günü toplantısını Belediye Başkanı mı yapar? Valilik mi yapar? Belediye Başkanı'nı halk seçiyor. Valilik ise devletin adamı oluyor.

 

O halde halkın sorunları ile kimin ilgilenmesi gerekir? Belediye Başkanı'nı halk seçiyorsa, Belediye Başkanı'na oy veriyorsa, halk toplantısını Belediye Başkanı yapar.

 

Peki Sayın Valimiz niye yapıyor? Halkın sorunlarını devlet değil, belediye başkanı çözmelidir. Devlet üzerine düşeni yapmaya çalışıyor. Kanalizasyon tıkanıklığını, asfaltlamayı, kaldırımı, vs. vs. işleri Valilik değil, Belediye Başkanlığı çözer.

 

O halde Valilik niye halk toplantısı yapıyor? İşte benim lafıma geldiniz. Çünkü Zülkif Dağlı halkın adamı olduğu için halk toplantısı yapıyor.

 

Düzce il olduğundan bu yana gelen valiler arasında en iyi valilerden bir tanesi diyebilirim. Zülkif Dağlı'nın camiye bile  yaya olarak gittiğini bilen var mı?

 

Çarşı merkezinde halkın arasına karışarak yaya olarak gezen, makam aracını zor da kalmadıktan sonra kullanmayan, köyleri gezen, eksiklikleri takip eden  Dağlı'yı yakından takip etmeye devam edeceğim.

 

Dağlı'nın çalışmalarını, hizmetlerini buradan aralıklarla sizlere ileteceğim. Vali Zülkif Dağlı'ya bundan sonraki çalışmalarında ve yaşamında başarılar dilerim.

 

Esenkalın...
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive