Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
27.06.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

İHALE KİMDE?

21.9.2018 - 09:12:01

 

Yıllarca yılan hikayesine dönen yapımıyla, iflas eden müteahhitleriyle ve kamuoyu baskısından sonra apar topar, sözde hizmete açılan Atatürk Devlet Hastanesinde sorun ve sıkıntı bitmiyor.

 

Yapımının ardından iktidarca apar topar teslim aldırılan Atatürk Devlet Hastanesi’nde yapım eksiği ve projenin uyumsuzluğu dikkatten kaçmamalı. Bu hastane açıldığından bu yana birkaç il müdürü, birkaç Başhekim gördü.

 

Hastanenin bu sorunlarıyla göreve gelenlerin hepsinin boğuşmak zorunda kaldığını sağır sultan bile biliyor. 

 

Şimdi bir çok bilgime dayanarak, merak ediyorum ve zekama güvenerek soruyorum: Bu hastanenin sorunlarının sahibi kim?  Göreve gelen Sağlık İl Müdürleri mi?  Yoksa göreve gelen Başhekimleri mi?

 

Hastanenin imarı ve teknik problemlerinin çözümü kimin işi?  Doktor yoksa ve getirilemiyorsa veya gelen geri gidiyorsa bu işin vebali kimin?

 

Bence iktidarın işi.

 

Haftada bir İl Müdürü değiştirirseniz, Başhekim değiştirseniz bu sorunlar çözülür mü?

 

İşler kötü gidince yık işi bürokrata. Şimdi ne yapsın İl Müdürü? Ne yapsın Başhekim? Bu insanlar zor bir görevden kaçmayıp çalışmaya başlamışlar. Var olan sorunları çözmeye çaba sarf ederken herkesin onlara yüklenmesi benim adalet anlayışıma, mesleki duyarlılığıma ters geldi.

 

El insaf, el vicdan diye düşünüp bu yazıyı yazmaya karar verdim.

 

Böyle, problemli binalarda sorun bir anda çözülmüyor. 

 

Hastane’nin poliklinik bölümlerinde sıra beklenen koridorlarının darlığını Sihirbaz Mandrake bile çözemez durumdayken, görevliler ne yapacak? Koridorlar daracıkken Hilton Otelin lobisi- restoranı veya büyük bir balo salonu gibi bekleme salonu olan bir hastane, hangi kafanın, hangi projenin ve de hangi mühendislik harikasının ürünü bilen var mı? 

 

Her gün kısır çekişme ile hastanenin yıpratılması kimsenin işine yaramaz. Aksine sorunların çözümü için bürokrasi ve iktidarın milletvekilleri el birliği yapmalı. 

 

Düzce Milletvekilimiz Sayın Ayşe Keşir hastaneyi ani bir şekilde ziyaret edince hekim ve sağlık personeli açığı ortaya çıktı. Peki şimdiye kadar aklınız neredeydi? Çünkü Sağlık Bakanlığı yılın belirli dönemlerinde ve aylarında doktor tahsisi yapıyor.

 

Nitekim, olmayınca hekim, ne yapsın bürokratlar? Doktor gönderdiler de hastanenin kapısından mı kovmuşlar?

 

Sağlık Bakanlığınca, bu Eylül’ün 11’inde hekim ataması yapılması gerekiyordu. Var mı bir sonuç? Açıklayın gelen hekimlerin isimlerini ve bölümlerini herkes bir öğrensin.

 

Düzce iline Sağlık Bakanlığınca tahsis edilen hekimlerimizin bir ay meyil izini var. Bekliyoruz efendim!

 

Buradan duyarlılık sahibi herkese, başta değerli basın mensuplarını sağduyuya davet ederken sorguluma, araştırma, doğruları bilerek yorum yapmaya davet ediyorum.

 

Kısacası; ben vicdanen davranıp, gerçekleri göz önüne getirerek bu yazıyı yazmak ile mesleki ve insani görevimi yerine getirdiğime inanıyorum.
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8