Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
25.3.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

BİR ANDA KENDİNİ ADAM ZANNETTİ

7.11.2018 - 09:39:01

Ülkemiz ne garip değil mi? Adamım diye erkeğim diye geçinen o kadar çok insan var ki? Bazı bayanlar var, erkekten daha erkek...

 

Sözüm o ki; sakalı bıyığı olan herkesi adam veya erkek zannetmeyin. Ya da onları güçlü kuvvetli zannetmeyin, aslında onlar zavallıdır. Anlamadan, dinlemeden, bilmeden kendilerini süpermen zannederler. Amaçları bayanlara, eşine, dostuna hava atmak.

 

Bunlar adam ya... Bunlar erkek ya... (bana göre zavallı tipler)

 

Düzce'de olduğu gibi ülkemizde de bir çok olaylar yaşanıyor. Bir kaç gün önce bir haber okudum ve kendimi kaybettim. Aslında böyle bir yazı yazmayı aklımda tutuyordum. Yaşanan bu olaydan sonra hemen kaleme aldım.

 

Otobüs şoförlerine saldırmak, acillerde doktorlara saldırmak, sokaklarda garibanları dövmek, trafikte kabadayılık yapmak, beyzbol sopasıyla saldırmak, bayan sürücüleri sıkıştırmak, drıvınk atmak, makas yapmak, hızlı gitmek, lastik çektirmek, egzoz bağırtmak, yüksek sesle müzik dinlemek,  vs. vs. şımarıklıkları yapmak, ülkemizde olduğu gibi Düzce'de de var.

 

Bunları hep kendini adam zanneden, erkek zanneden kişiler yapıyor. İnsan gibi olmak varken, adam gibi olmak varken, anlayışlı veya  kültürlü olmak varken, bu şımarıklıkları, bu havayı neden yapıyoruz?

 

Dikkat ediniz, bu adamlığı, bu erkekliği yapanlar hep kalabalık yerleri seçiyorlar. Mesela düğünlerde, eğlence yerlerinde, tribünlerde, eğlence yerlerinde vs. vs. yerlerde yapıyorlar. Aynı Arda Turan'ın yaptığı gibi insanlara saldırıyorlar.

 

Bu tip insanlar yakalandığı zaman yalan ceplerinde geziyor. ''Efendim, alkollüydüm hatırlamıyorum'' diyerek kendilerini savunuyorlar.

 

Be adam, be insanoğlu, hatırlamıyorsun değil mi? Olayı yaptıktan sonra, havanı attıktan sonra, erkekliğini yaptıktan sonra kaçmasını biliyorsun ya... Yani alkolüydün, hani hatırlamıyordun? Peki kaçmasını nasıl hatırlıyorsun, olaydan sonra toz olmasını nasıl biliyorsun? Hani alkollüydün?

 

Ah ahh ahh... Elimde yetki olsa, elimde kanunlar olsa, elimde sihirli güç olsa, anlayın artık...

 

Antalya'nın  Muratpaşa ilçesinde erkek kılıklı adam, halk otobüsünün şoförüne saldırıyor. Bu adam şöförün burnunu kırarak hava yapıyor. Araya başka yolcular giriyor. Bizim artist adam kaçıp gidiyor. 

 

Dikkat ediniz... Türkiye Cumhuriyeti'nde, Ay Yıldızlı bayrak altında yaşıyoruz. Bu adam yabancı uyruklu eşinin yalan lafına bakarak, ekmeğinin peşinde koşan halk otobüsünün şoförüne saldırıyor.

 

Bakın yine dikkat ediniz... Siyah bir araçla, üç-beş arkadaşını yanına alarak, Devletin temsil ettiği, halkına hizmet veren halk otobüsünün önünü kesiyor.

 

Adama bakar mısınız? Erkeğe bakar mısınız? Yol kesiyor, halkın bindiği halk  otobüsün önünü kesiyor. Terör estiriyor, ondan sonra kaçıp gidiyor. Devletimiz yakaladı mı yakaladı.

 

Olayı neden yaptı? Yabancı uyruklu kadın Türkçe bilmediği için görevini yapan halk otobüsü şoförünün bilet almasını istemiş. Vay efendim sen benim çocuğumdan nasıl bilet istersin. Şoför anlatsa ne olacak? Kadın Türkçe bilmiyor ki...

 

Yolcuların hepsi olaya şahit oluyor. Hatta şahitlik yapmak için bütün yolcular telefon numaralarını veriyorlar. Biz haklı olan Türk şoförümüze sahip çıkarız diyerek yardımcı oluyorlar.

 

Yabancı uyruklu kadın Türk eşini arayıp olayı anlatıyor. Adam kılıklı adam da otobüsün önünü kesiyor. Böylece bizim Türk koca Türk şoförün burnunu kırıyor.

 

Olayın sonunda yanlış anlaşılma ortaya çıkıyor. Yani şoför haklı çıkıyor. Bizim adam kılıklı adam özür dilese ne olacak? Sen Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşıyorsun değil mi? Hadi oğlum yabancı uyruklu eşinin ülkesine git de orada bir artistlik yapsana... Sıkar değil mi?

 

Esenkalın...
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
EFENDİ,İNSAN GİBİ İNSANLARIN VUCUT DOKUNULMAZLIĞINA AŞIRI DERECE ZARAR VEREN İNSANLAR(HAYVANLAR) BİR İFADEDEN SONRA TUTUKSUZ YARGILANMAK ÜZERE SOKAĞA SALIVERİLİYOR,DAHA SONRA BİR DAHA İŞLEMEMEK ÜZERE PARA CEZASINA FALAN ÇEVRİLİYOR.AT ADAM GİBİ İÇERİYE YATSIN BİRAZ BAKALIM BİR DAHA YAPABİLİYOR MU ?
FEVZİ SAĞLAM - 8.11.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%40,00

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive