Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

DEPREMİN YIL DÖNÜMLERİ…

15.11.2018 - 09:15:47

12 Kasım 1999 Düzce Depreminin ardından tamı tamına 18 yıl bitti, 19 yılına gelindi.

 

Bu yıl yapılan Deprem Resimleri Sergileri, Düzce Depremzedeler Derneğinin saat 18.57’deki etkinliği ve Düzce Belediyesi’nin hazırladığı programla 12 Kasım yine geçiştirildi.

 

Anıtpark’taki merhum Gazeteci Mehmet Kıdıman’ın ailesi ve benim de desteğimle sabah 10.30’da açılan Deprem Resimleri Sergisi eskiye oranla az da olsa epeyce bir ilgi gördü.

 

Akşamki programa ise sadece 12 Kasımı yaşayanlardan bilinçli olanlar ile Depremzedeler Derneği üyeleri ve dayanışma içinde olanlar katıldı.

 

Her geçen gün unutulduğunun açık bir resmiydi bu manzaralar.

 

Gazetemizin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Sayın Aydın Ferih Maradit’in köşe yazısında belirttiği gibi ’12 Kasım Düzce Depremi hikaye olmuş.’

 

Şimdi geçen 18 yıla bir bakalım, Düzce manzaralarındaki hikayelere:

 

Düzce Terminali ile TEM Bağlantı Yolu 12 Kasım’ın yıl dönümünde açılmış. Haberler böyle. Peki, çok mu erken açılmış?

 

Düzce Depreminin 10’nuncu yılında Valilik binası, Belediye binası, 18 Temmuz Stadyumunun yenilenmesi ancak bitmiştir. Şimdi erken mi bitmişler size göre?

 

Diğer resmi kurumlar, okullar, spor salonları ve Düzce Atatürk Devlet Hastanesi bitiminin üstünden garanti bir 15 yıl geçti. Şimdi erken mi yani bunlar?

 

Daha birkaç yıla kadar teneke liseler, ilkokullar vardı bu memlekette.

 

Halen orta hasarlı veya hasarlı cami ve resmi binaların olduğu ifade ediliyordu. Sonuç ne oldu bilmem ama 18 yıl geride kaldı.

 

BİR KAÇ YILDIR DAHA İYİYİZ

 

Şu birkaç yıldır Düzce’de hizmetler daha hızlı. Bunu inkar edemeyiz. Bunun başarısı ise kesinlikle şu an görevde olan AK Parti İl Yönetimidir. Bu konuda hakkı sahibine verelim.

 

Ancak, otoban ile ilgili çalışmalar bu kadar geçe bırakılmamalıydı. Daha önceki AK Partili yöneticiler ve Milletvekillerimiz bu konularda zayıf kaldı.

 

Düzce 18 yılı çok boşuna harcadı bence.

 

Düşünün! Kaç tane vali gördük. Kaç dönem vekil gördük. Kaç dönem belediye değişti?

 

Artık, biraz daha elimizi çabuk tutmak lazım. 12 Kasım Depremi olduğunda bu memlekette nüfus 67 bin civarındaydı. Şimdi 160 bin oldu.

 

Artık bazı hizmetler daha hızlı olmalı. Başka ülkelerde 18 yılda, binlerce hizmet yapılmaktadır.

 

Kısacası; iktidar, Düzce’de birbiriyle çelişip, birbirinin kuyusunu kazacağına işine bakmalı bence. Çünkü, Düzce’nin övünülecek fazla bir özelliği henüz yok.
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8