Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
25.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Park İçin Trafiğe Açtılar

6.12.2018 - 09:28:54

İstanbul caddesi trafiğe açıldı. Salı günü sabahı İstanbul caddesinde neler olup bittiğini görmek için Düzce  Belediyesi'nin önünden başlayıp Valilik önüne kadar yürüyüş yaptım.

Aklımda bir sürü sorular oluşmaya başladı. Öyle ya İstanbul caddesi demek Düzce'nin en işlek ve ana caddesi demek. Şehir merkezinin tam ortası, Düzce'nin tam göbeğinde bulunan İstanbul caddesi, alay konusu olmaya devam ediyor.

İstanbul Caddesi yaklaşık 1.5 sene önce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş tarafından trafiğe kapatıldı. Keleş bu caddeyi kafasına göre kapatmadı.

Halkın ve esnafların düşünceleri alındı. Anketler yapıldı, deneme amaçlı kapatıldı açıldı derken, Keleş, aldığı meclis kararı ve yaptığı anketler sonucunda, esnafların isteği doğrultusunda İstanbul caddesini trafiğe kapattı.

İstanbul caddesi trafiğe kapatıldı ama motorsiklet  ve bisikletler yüzünden başı beladan kurtulamadı. Denetimler, kontroller yeterli gelmedi. Cezalar caydırmadı, vatandaşlar şikayetçi olmaya başladı. Bu caddeyi 40 senedir karşıdan karşıya geçen bir esnaf, ''Bu caddeyi 40 senedir kullanıyorum, trafiğe açıkken araba çarpacak diye korkmuyordum. Cadde trafiğe kapatıldı, motorsikletler çarpacak diye korkuyorum'' dedi.

İstanbul caddesine motorsikletler giremez diye tabelalar konuldu. Sen misin tabela koyan, bisiklet ve motorsikletlerin sayısı daha da arttı.

Keleş bununla yetinmeyip İstanbul caddesine tramvay hattı koydurdu. Düzce cazibe bir şehir halini alsın, görüntü olsun, değişiklik olsun dedi. Tramvay hattı döşendi, tramvay bir çalıştı, bir bozuldu, tramvay bir saklandı bir piyasaya çıktı.

Bu gelişmeler 1.5 yıl sürdü. Ardından belediye başkanı  Keleş istifa ederek, yerini Dursun Ay'a bıraktı. Ne olduysa bundan sonra oldu.  

Dursun Ay, vatandaşlara şirin gözükmek için, halkın gönlünü almak için çalışmaya başladı. Keleş'in ardından ne bir borç ödendiğini duydum, ne de Dursun Ay'ın bir yere çivi çaktığını duydum.

Dursun Ay belediyeyi değil, halk, esnaf, siyasetçiler, üyeler  ve belediyede çalışanlar Dursun Ay'ı yönettiler.  Dursun Ay geçici göreve geldiği için, kim ne derse onu yaptı.

Dursun Ay'ın kişiliğini bilmem, ben yapılan hizmetlere bakarım. İnönü parkı sorununu çözdü mü? Hayır. Tamam tamam konulara girmiyorum.

Dursun Ay nerede diyorum? Açılışta, toplantıda, düğünde, ziyarette, hasta yanında, cenazede,  şurda, burda... Ya bunun başka işi yokmu dedim. Düzce yerinde sayıyor dedim. Bir haber yaptım, bir sürü köşe yazılarında belirttim. İnsan bir kere geri dönüş yapmaz mı?

Anlaşılan o ki; gazete bile okumuyor. Internetlerde, fecbooklarda, ınstgramlarda geziyor. O zaman gelelim İstanbul caddesi olayına..

İstanbul caddesinde  bulunan esnaflardan bazılarının bu yolun açılması için Dursun Ay'a baskı yaptığı iddia edildi. Sırf üç-beş esnaf rahat edecek diye koskoca Düzce'nin kaderi ile oynadılar.

Düzce bunun için kalkınamıyor, hatırçılık, arkadaşçılık, zenginlik vs. vs. yüzünden Düzce adam olamıyor. Bu işleri bırakamadık gittik.

İstanbul caddesinin kapatılması için anket yapılmadı mı? Vatandaşlara sorulmadı mı? Kapatılması konusunda karar çıkmadı mı? Eeee... Dursun kardeşim sen ne diye bu caddeyi açtın? Ne sebep gösterdin de açtın.

Milyarlarca lira harcanan paralar ne olacak? Bu paraları sen cebinden mi verdin bu caddeyi açtın. Buyrun beyler detaylara girmiyorum. Düzce'yi kimler yönetiyor görüyorsunuz?

Sırf araçlar park etsin diye, müşterilerimiz kapı önüne araba ile gelsin diye yolu trafiğe açtılar.

Esenkalın...    

  
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8