Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Düzce'den Seçmeler... Seçmeler...

20.12.2018 - 09:32:05

Düzce'de neler olup bittiğini, Düzce'den seçmeler ile sizlere aktarmaya aralıklarla devam ediyoruz. Bugün sizler için bir kaç konuyu daha ele aldım. Buyrun hep beraber  seçmeleri okuyalım.

VARAN 1- Milyarlarca liraya mal olan Mergiç'te bulunan Melen Su Parkı ziyaretçi bekliyor. Hizmet hizmet diye kıvranırken, park park diye inlerken, alın size park yaptık. Havaların soğuması ile Melen Su Parkı kaderi ile başbaşa kaldı. Acaba bu park yapılırken, kış ayları düşünülmedi mi? Çarşı içinde İnönü Parkı var. Tel örgüler ile çevrildi, tuvaleti paralı oldu. Bu park cezaevi gibi olurken, hazır açık alanda bulunan Melen Parkı'na kimse gitmiyor. Neden acaba?

VARAN 2- Belediye'de grev var. Yeni başkanı bulmak için eskiler hizmetleri askıya aldılar. Eee baştakiler böyle yaparsa, alttaki personeller ne yapmaz? Beiediye'ye gittim, karta yükleme yaptırayım dedim. 7-8 bayan bacak bacak üstüne atmış, çaylarıda önlerine koymuşlar, Düzce'nin manzarasını seyrede seyrede koyu bir muhabbet ediyorlar. Bir bayan kenara çekilmiş cep telefonu ile oyalanıyor, diğerleri dışarıda sigara içiyor. Gelmişken su faturasını da ödeyeyim dedim. 5 kişilik veznede 1 bay çalışıyor. Sırada 6-7 kişi var. Diğer personel nerede belli değil. Bu sadece benim 10 dakika içinde gördüğüm manzara idi. Koskoca belediyede başka neler oluyor Allah bilir.  Demek ki seçimlere 5 ay kala bu boşluklar yaşanıyor.

VARAN 3- Düzce otopark cenneti oldu. Nerede bir boşluk varsa, orası hemen otopark oluyor. Nasıl iş anlamadım. Vergi, oda kaydı, izin belgesi, ruhsat, vs. vs. evrakları kim veriyor veya denetleme var mı? Yatırım yapacağımıza otopark yapmayı daha uygun buluyoruz.  Gir-çık 5 lira. Canlı mı canlı para. Helal sizlere otoparkçı arkadaşlarım...

VARAN 4- Kalıcı konutlar bağlantı yolunda hizmete açılan kapalı pazaryerinde hiç ama hiç hareket yok. Burada tezgah açan esnaflar da vazgeçti. Müşteri yok, esnaflar sinek avlıyor. Bırakın sinek de yok avlayacak. Bu binayı kim ya da kimler yaptı bilmiyorum. Hangi akla hizmet yaptılar bilmiyorum, mutlaka bu binanın buraya yapılması için birileri ön ayak olmuştur. Acaba orada oturan birileri mi önayak oldu. Gitti gittiiii milyarlarca yatırım giitti.

VARAN 5- Düzce'de hamur işleri yapılan ve satılan işyerleri denetlenmiyor. Lokanta, pastane, imalathaneler, kantinler, alışveriş yerleri, pastacılar, börekçiler, bohçacılar, simitçiler, pideciler, fırıncılar, vs. vs. hamur işleri yapan yerler denetleniyor mu? Bana sorarsanız evet. Ramazan ayından ramazan ayına denetleniyor. O da ramazan ayında sembolik olsun diye rutin işlerden birisi sayılıyor.

VARAN 6- Gelişigüzel parklar devam ediyor. Araç sahipleri arabalarını neredeyse çalıştıkları işyerinin içine sokacaklar. Bu kadar araba sevdalısı, meraklısı Düzce'de var. Arabaların üzerine düştüğümüz kadar anne ve babamızın üstüne düşmüyoruz. Kaldırımları işgal ettiğimiz yetmiyor, caddeleri ve yolları da zaptediyoruz. Devletin yolunu, halkın kullandığı yolu bile sahipleniyoruz. Başkalarının park etmesini istemiyoruz, yolu sadece kendimize ayırıyoruz. Düşünsenize Düzce'de devletin yolunu bile kimseye vermiyoruz.

VARAN 7- Krizi bahane ederek zam yapan işyerleri denetlenmiyor. Dolar düştü, fiyatlar düşmedi. Bu işyerlerinin denetlenerek cezalandırılmasını istiyoruz. Bu fırsatçılar yılbaşı diye bir zam daha yapacaklar. Bunlara müsaade edilmesin. Denetimlerin ve kontrollerin artırılmasını istiyoruz. Aynı zamanda kim denetlenmiş, kim ceza almış açıklanmasını bekliyoruz.

VARAN 8- Kapalı alanlarda sigara içilmesinin yasak olduğunu hepimiz biliyoruz. Yerlere izmarit atmanın cezası olduğunu da biliyoruz. Düzce'de kapalı alanlarda sigara içiliyor mu? Elbette içiliyordur, Düzce'de yerlere izmarit atılıyor mu? Elbette atılıyordur. Düzce'nin her yerini varsayarsak caddelerde, sokaklarda, kaldırımlarda, işyeri önlerinde, evlerin önlerinde, araçtan atılanlar, vs. vs. derken her gün binlerce izmariti gelişigüzel yerlere atıyoruz. 

Peki sonuç ne? Çöpçüler süpürmeye biz de atmaya alıştık. Denetim var mı? Onu bilen yok. Bana kalsa denetim yapıyoruz diyenleri de denetlerim. Düzce'den seçmelere aralıklarla devam edeceğiz.

Esenkalın...
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
sayın köseer düzcede söz verilipte yapılmayan yatırımları saymakla bitmez kardüzü eftenia oteli efteni parkı düzcespora büyük stadyum ilçelere osb çevre yolları olimpiyat hazırlık merkezi akçakocaya büyük liman d 100 karayolunun şehir dışına çıkarılması kentsel dönüşüm bunun gibi onlarca yapılmayı bekleyen yatırımlar düzcede beklemede yapılmayı bekliyor siyasiler nerede yöneticiler neden harekete geçemiyor düzceye katkı saglaması gerekenler neden çalışmıyor bunları yazarsanız sevinirin sayın köseer düzce halkı gerçekleri bilmeli
ali yılmaz - 9.1.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%56,25

HELAL SANA METİN ABİ.YİNE REYTİNG YAPTIN.SEN OLMASAN BU DÜZCENİN KARMAŞIK İŞLERİNİ KİM DİLE GETİRECEK.ELİNE DİLİNE AYAĞINA KALEMİNE SAĞLIK.SAĞ OL SAYIN ABİ.
halil - 20.12.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%68,75

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8