Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

Seçim Var: Dokunmayın Tosunuma Taktiği…

7.1.2019 - 12:12:16

31 Mart yerel seçimleri için günler hızla erimeye devam ediyor ve adaylar seçmene ulaşmak için çabalıyor.

Bu seçim en çok AK Parti’nin sınavı niteliğinde olacağını gösteriyor. Düzce’de işler bir hayli zor. Adaylar oldukça dişli. Durum buyken, Düzce’nin içi adeta kavruluyor. 

İstanbul Caddesi, Atatürk Bulvarı, Fiskobirlik kavşağı, Şakuç Köprüsü, Rıhtım Caddesi, Nuri Özkasap Caddesi ve Celal Kasapoğlu Caddesinde her yerden araç fışkırıyor.

İkili üçlü parklar gırla gidiyor. Araçlar sık aralıklarla parklara devam. Yaya karşıdan geçince kaldırıma çıkacak yer bulamıyor. 

Otobüs duraklarının önleri işgal altında. Hele bir Celal Kasapoğlu Caddesinden İstanbul Caddesine dönüşteki kavşak var ya; her dakika araç parklarının işgali halinde.

Bazı esnaflar, kaldırımı hepten kapamış. Adam manav ürünleri adete kaldırıma sermiş. Ucuzcular, kaldırma mağaza veya dükkan açmış aleni.  

Spor Sokak ve Gaziantep Caddesi adeta motorkros alanı. Yoldan kaçmayana korna çalan mı ararsın, egzozunu bağırtıp gaza yüklenen mi ararsın, sormayın gitsin.  

25 yıllık dilencilerin yanı sıra ufak ufak dilenci kız çocukları her yerde.  Bazı dilenciler ise otobüs parklarına dükkan açmış. 

Ben bunları görüyorum, vatandaş görüyor. Ama asıl görmesi gerekenler ölü tavşan numarası yapıyor. 

Sanki araç sahipleri, esnaflar, bankacılar sandıkta oy verecek de; yaya vatandaş sandığa ambalaj kağıdı mı atacak?

Şimdi böyle bir serbestlik, bu kadar geniş, geniş davranma şekli benim ve duyarlı vatandaşların aklına hemen şunları getiriyor: Seçim var. Aman dokunmayın tosunuma.

“Trafikçiye, sürücüye dokunma, Zabıtaya, esnafa, kaldırım işgalcisine dokunma” diye tembih varmış gibi bir manzara var ortada.

Bakalım, seçimlerde, en çok oyu araç sahibi, esnaf ve diğer işgalciler mi verecek, yoksa sade vatandaşlar mı?

Sandık, ak koyunu, kara koyunu gösterecek hepimize.

Kısacası; bu vurdumduymazlık 31 Mart’tan sonra biter inşallah. 
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
düzce hizmet yatırım proje üretemeyen akp belediyeleri seçimi kaybedecek düzce degişim diyecek muhalefet mhp düzcede gümbür gümbür geliyor erdogan bıyık güçlü aday olarak seçimi kazanabilecek engüçlü aday faruk özlü düzceye katkı saglayamadıgı için seçimi kazanamaz düzce bu sefer degişim diyecek muhalefet seçimi kazanacak sokak bu söylüyor
ali ihsan çelik - 9.1.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,00

düzcede akp oy verdik 15 seneden beri akp düzce belediyesini haata 10 tane düzce ilçe belde belediye başkanlıgını kazandı düzcede rekor oyları alan akp düzcede aldıgı oyların hakkını vermedi düzceye yatırım hizmet proje üretemedi verdigi sözleri tutamadı şimdi en güçlü adayı faruk özlüyü çıkardı ama malesef eski bakanlık yapmış olsada düzceye fazla katkı saglayamayan özlü belediye başkanlıgını kazansa bile düzceye katkı veremez ama muhalefet bu sefer degişim diyor düzcede en güçlü adayı mhp erdoagan bıyıkla düzcede seçimi kazanmaya en yakın kişi bu rüzgarı arkasına alan erdogan bıyık düzce belediye başkanlıgını almaya yakın yeterki düzceye kendisini anlatabilse yeter diyer adaylar düzcede ragbet görmüyor düzce degişmesi için bu sefer muhalefet düzcede daha güçlü geliyor düzce degişim diyecek akp saltanatını seçimde agır darbe vurup erdogan bıyık başkan olabilir
ilyas HIZEL - 9.1.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%56,67

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8