Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.10.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Aydın F. MARADİT

Al Sana Vizyon!

14.1.2019 - 11:59:48

DÜZCE’DEKİ şehirleşmeye sadece “ulaşımı daha kolay hale getirmek açısından” bakarsanız zaten konuşacak başka bir şeyimiz kalmıyor demektir.

Spor Sokağı trafiğe açın o zaman!..

İstanbul Caddesi’ni “herkes buraya aracıyla ulaşsın” diye açtınız ya!.. Gaziantep Caddesi’ni de açın ki ulaşım daha da rahatlasın!

Hatta İnönü Parkı’nın ortasından bir yol geçirin.

Bitmedi Avni Akyol Parkı’nın içine de yol yapın, bakın ulaşım nasıl rahatlıyor.

Anıtpark’ın arasından bir iki sokak geçsin ve araçlar rahat rahat gezinsin.. Şehrin her metrekaresine otomobillerle girilebilsin.

Bitmedi;

Bütün meydanlarımızı ve parklarımızı katlı otopark eserlerinizle “güzelleştirin” ki hiçbir araç darda kalmasın. 

“Düzce’nin kaldırımları çok geniş” diyerek seçim propagandası yapan bir belediye başkan aday adayımız bile oldu… “Bu kadar büyük kaldırımlara ne gerek var” dedi de bir de üstüne herkesten alkış aldı.

Evet, o adayın gözüyle bakarsanız söyledikleri de doğru:

Araç trafiğini rahatlatabilmek adına modern şehirleşmeyi feda etmeyi göze aldıysanız kaldırımları bir metreye düşürerek işe başlayın.

50 santim de yeter. Hatta tamamen kaldırın. Yollar genişlesin ulaşım rahatlasın! Kaldırıma gerek yok. Her noktaya araçlarımızla ulaşabilelim yeter.

Çocuk parklarını kaldırıp yol haline getirin.

Çocuklar yeşil alanlarda oynayıp “boş boş”  hayal kurmasın. Otomobillerin arka koltuğunda cep telefonlarının tadıyla uslu, uslu uyuşsunlar.  

 Ağaçları kesin ki yollarımıza daha geniş yer açılsın.

Hatta hatta Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nü, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nü kaldırın. İmar Müdürlüğü’nü lağvedin. Hatta Belediye Meclisi’ni toptan kapatın olsun bitsin. Trafik komisyonuz yolları açık tutsun yeter.       

 Bu gidişle Düzce’den “Ne köy olur ne de kasaba”.  Zaten ezelden beri YOL BOYU MOLA YERİ olarak bilinirdik bu gidişle de yerimizde sayar dururuz.     

İşte size vizyon!   

 

 

 
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Iki yanından birer sıra bina yıkılarak iatanbul caddesi genişletilmeli hem yaya hem araç trafiği rahatlatılmalıdır.
Metin - 1.2.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,39

düzcede sorunları çözemeyen iktidara ders vermek lazım reisin sayesinde rekor oyları alıpta düzcenin sorunlarını halledemeyen akp yerel seçimlerde dersini verecek düzce halkı mhp erdogan bıyık düzcede çok güçlü geliyor destek verilirse düzcede degişim saglanır erdogan bıyık düzcenin başkanı olur yapboza çeviren akp siyasilerinden düzce kurtulur
fatih kurugöl - 20.1.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,98

TRAFİK KİLİTLENDİĞİMİZDE İNSANLAR KORNA ÇALARAK PROTESTO EDER.BU KORNA SESLERİ YOLU AÇMAZ.İNSANLARI RAHATLATIR MI BİLEMEYİZ.DÜZCE DE ASLINDA KİLİTLENDİ. BU KİLİDİ SADE KORNA ÇALARAK AÇAMAYIZ.YA BİR YOL BULMALI YA DA BİR YOL AÇMALIYIZ.DÜZCE POSTASI BASIN OLARAK DAYANDIĞI TARİHİ MİSYONU GEREĞİ BELKİ BU KONUDA EN DUYARLI AMA YETMEZ.ADETA DEVRİLEN BİR KAMYONDAN HERKES MAL KAÇIRMA DERDİNDE.BÜTÜN BUNLARI GÖRÜP VİCDANI SIZLAYAN ÇOK İNSAN VAR.ÇARE BUNLARDA ,BİZLERDE.BEN DÜZCE İNSANININ SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN AYAĞA KALKACAĞINA İNANIYORUM.BUGÜN OLMAZSA DA YARIN MUTLAKA.
FETHİ SÖNMEZ - 18.1.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,82

100 -150 Bin liralık araçlara binip te 5 liralık park parasını hesap edenler olduğu müddetçe hep böyle olur.
fırat - 15.1.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,19

Sn maradit, müsayitseniz sizinle o kaldırımın oraya bir gidelim. Görünürde geniş ilerisi 1 metreye kadar daralıyor. Tezat var. Bunu görmeniz gerekiyor. Ayrıca o yolda bisiklet kullananlar var. Bu şehirde sadece yaya ve otomobil yok. Bisiklet kaldırımdan gitsin diyorsanız ayrı. Kaldırımın en çok lazım olduğu,yaya trafiğinin en lazım olduğu yerlerde eds direği kaldırımda,ağaç kaldırımda,Led görsel aydınlatma direkleri kaldırımda ,yön tabelaları kaldırımda,çöp kutuları kaldırımda birde ağaçların dibini ferforjelerle dönen esnaflar olmuş,evlere şenlik. Vatandaş nerden yürüyecek diyen yok. Eleştiriye karşı değilim fakat kaldırıma karşıymışım gibi gösterilmek üzdü beni.
Hasan efe kalkan - 14.1.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,68

size katılıyorum Sayın Maradit.ancak eksik yazmışsınız.bence İstanbul caddesini ve spor sokağı otopark yapalım.nasılsa iki sıra park var kaldırımları daraltırsak üç sıra olur.oda yetmez dediğim gibi komple otopark yapalım.
seçmen - 14.1.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,10

Aydın bey çok güzel bir değerlendirme yapmışsınız tebrik ediyorum . Müsadeniz olursa oguthaber sitesinde yazınızı adres belirterek yayınlamak isterim
Gülali - 14.1.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,09

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8