Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
21.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

İyilik abidesi Vali Zülkif Dağlı

20.3.2019 - 09:18:45

Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın ayrı bir huyunu tespit ettim. Yufka yürekli olduğunu, haksızlıklara karşı mücadele verdiğini, işini gereği gibi yaptığını tespit ettim.

Kesinlikle vali havası yok. Köy çocuğu gibi, taşra evladı gibi, halkın adamı gibi davranan, vatandaşların yanında yer alan huyunu tespit ettim.

İşini aksatmayan, unutkan olmayan, geçmişi iyi bilen, nerede ne zaman ne yapılacağını bilen, işe, hizmete susamış huyunu tespit ettim.

Zengin fakir ayırmayan, yaşlı genç gözetmeyen, boş zamanını bile işine adayan huyunu tespit ettim.   Düzce halkının neye ihtiyacı olduğunu, neler yapılması gerektiğini bilen huyunu tespit ettim. Günlük yaşam tarzında halkını uyaran, zarar verici olaylar karşısında dikilen, taraf tutmayan, adam kayırmayan, evinde bile işini düşünen huyunu tespit ettim.

Kısacası kendi dışında halkına hizmeti görev sayan, yetkileri çerçevesinde hizmet vermeye, mücadele etmeye çalışan, yalanlara kanmayan, gözü ile gördüğünün arkasında olan huyunu tespit ettim.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın herkesin unuttuğu kendisinin unutmadığı bir olayını sizlere aktarayım.

Bildiğiniz gibi Hoşafoğlu köyünde bir evde yangın çıkmıştı. 3 çocuk yanarak hayatını kaybetmişti. Bu olay Türkiye’de üzüntü yaratmıştı. Ulusal kanallar, ajanslar, gazeteler, televizyonlar haber bültenlerinde yer vermişlerdi.

O sıralar acılı aileyi siyasiler, idareciler, ileri gelenler ziyaret ederek taziyede bulundular. Yani bu ziyaretler yangın sonrası yapılmıştı.

Tabii bu arada bir sürü sözler verildi, bol bol fotoğraflar çekildi. Ziyarette bulunanlar reklamlarını yaptıktan sonra ortadan kayboldular.

Yangın sonrası 3 çocuğunu kaybeden baba Muhammet Korkmaz’ın ise ayağında oluşan hasar nedeni ile tedavisi devam ediyordu. 

Aradan 2-3 ay geçti. Ziyarette bulunanlardan bir kişi olsun yardımda bulunmadı, sözler yerine getirilmedi. Fotoğraf çektirenler, reklam yapanlar sırra kadem bastı.

Yukarıda belirttiğim gibi sahneye Düzce Valisi Zülkif Dağlı çıktı. Halkın adamı dediğim zaman doğru söylüyorum. Dağlı, evlat acısı nedir, evsizlik nedir, acı nedir, bu insanların hali ne oldu dercesine olaya el attı.

Sosyal Yardımlaşma Vakfı Başkanlığı ile irtibata geçerek, aileye gıda, giyim, taziye yemeği, ev eşyası yardımı yapılmasını sağladı.

Geçen zaman sonrası aile unutuldu, yangın olayı unutuldu. Ama Dağlı olayı unutmayarak kolları tekrar sıvadı. Şimdi de ailenin evsahibi olabilmesi için çalışıyor ve çalışmaları takip ediyor.

Ayrıca Dağlı’nın girişimleri ile AFAD’ın  yardımcı olduğu, ev için yardım kampanyasının başlatılacağını öğrendim.

Arkadaşlar… Bir atasözü vardır. Yiğidi öldür hakkını yeme. Ben her zaman Düzce için çivi çakan, afet gören, hasta olan, sahipsiz olan, yoksula, garibe arka çıkan, kimsesiz olan, ihtiyaç sahiplerine yardım eden kişilere önem veririm.

Düzce’ye hizmet getirmeye çalışan, eser bırakan, kendini, sevdiren insanlara önem veririm. Onları ömür boyu unutmam. O kişileri torunlarıma bile anlatırım.

İşe yaramayan, kıskanç, fesat, cimri, iş peşinde koşan, iki yüzlü olan, boy boy fotoğraf çektirip bir iş yapmayan, reklam peşinde, fırsat peşinde koşanları da unutmam. Onları da torunlarıma anlatırım.

Vali Dağlı’yı niye sevdim. Haklının yanında olduğu için, halkı düşündüğü için, cana yakın olduğu için, kolay ulaşıldığı için sevdim.

Bakın herkesin unuttuğu acılı aileyi tekrar topluma kazandırmaya çalıştığı için sevdim. Böyle devlet adamlarına bayılıyorum. Ben de şakşak yok, yağcılık yok, sizler de bir şeyler yapın ki, sizleri de  bu köşemde yazayım.

Bunun için Düzce Valisi Zülkif Dağlı’ya iyilik abidesi diyorum.

Esenkalın…
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8