Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
21.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Prof.Dr.Celal ERBAY

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin Yıl Dönümünde, Yeni Zelanda’dan Gelen Haçlı Ruhunun Silah Sesleri

21.3.2019 - 09:23:53

Sevgili dostlar hep birlikte bir 18 Mart’ı daha idrak ettik. Daha  önce belirlemiş olduğum plan doğrultusunda geçtiğimiz Cumartesi-Pazar Düzce’de olacaktım. Nitekim plan doğrultusunda Cumartesi sabahı yola çıktım ve öğle namazını Gölyaka Merkez Camiinde Gölyakalı hemşehrilerimle Cemaat-ı Kübra mahiyetinde birlikte eda ettim. Gölyaka çevre yolundan ilçe merkezine doğru her gidişimde büyük bir hazza, izahı zor büyük bir mutluluğa gark oldurdum. Bu itibarla taşkın bir heyecanla yine koyulmuştum yola. Fakat bu sefer yoldaki işaretler seyrimi kontrol altına almış ve belli bir noktadan sonra beni çevre yolundan çıkarıp eski güzergaha katmıştı. Elbette ki heyecanıma gölge düşmüş, az da olsa Allah eksikliğini göstermesin eskiye dönüşün hüznünü hissetmiştim. Zira bir takım kayma ve su sızıntıları sebebiyle çevre yolu bakıma alınmıştı. İnşallah bakım ve onarım işleri biran önce tamamlanır, biz de her zamanki gibi harcında ve asfaltında alın terimiz ve irademiz olan çevre yolunda aynı heyecan ve hasret duygusu içinde Gölyakalı hemşehrilerime kavuşurum.

Gölyaka dönüşü sırasıyla Cumayeri, Gümüşova ve Çilimli’ye uğrayarak 31 Mart’a hazırlanan dost ve arkadaşlarımı ziyaret edip onlara başarılar diledim, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine yönelik kendilerine geçmişten ve yaşadıklarımdan örnekler verdim. Çilimli’den Düzce merkeze doğru yol alıyordumki, 22. Dönem Çanakkale milletvekili İbrahim KÖŞDERE Vekilimden telefon geldi; şayet katılmayı arzu edersem Beyfendinin de katılacağı Çanakkale Zaferinin 104.yılı kutlamalarında Devlet Protokolünden  adımıza yer ayrılacağı bilgisini verdi ve orada Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında yer almamızın gerekliliğine vurgu yaptı. Biz’de hiç düşünmeden evet dedik ve 18 Mart Çanakkale Zaferinin 104.yılı kutlamalarına iştirak etmek üzere İbrahim KÖŞKDERE Vekilimle Pazar günü Çanakkale’ye ulaştık.

Önce bir hususu belirtmek isterim; ‘‘Marifet iltifata tabidir’’ diye bir sözümüz vardır bizim. Dolayısıyla şahit olduğumuz güzellikleri ve seviyeli davranışları dillendirip teşekkür ve takdirle karşılayacağız ki; güzellikler ve seviyeli davranışlar çoğalsın ve yaygınlaşsın. İşte bende İbrahim KÖŞDERE Vekilimle Çanakkale’de dolaşırken, halkının derdiyle dertlenen, onlara tepeden bakmayan, Onları candan kucaklayıp karşılaşmış oldukları sıkıntıları gidermek için kendini milletine adayan bir Vekilin aradan yıllar geçse de unutulmadığını, hemşehrileri tarafından hasretle kucaklandığını, hürmet ve saygıyla yaad edildiğini İbrahim bey’in şahsında gördüm. Kendisini tebrik ediyor, halkımıza yönelik hizmet ve ilgisinin devamlılığına  dualar ediyorum. Allah razı olsun, mizanda halkına olan ilgisini karşısına çıkarsın.

ÇANAKKALE NEDİR? NERESİDİR?

Çanakkale, toprağının üstü yiğitlerin otağı, toprağının altı ise şehitlerinin yatağıdır… Çanakkale! Sen yere düşürmezsin bayrağını…Sefer senin, zafer de senindir…Bu gök kubbe bu denizler hepsi senindir…Sen geçilmezsin Çanakkale! Kaleden sağlamdır senin bedenin… Serden, yardan geçen, ama vatan toprağından geçmeyen Milletimizin yarı, İstiklalimizin kalesisin sen, Çanakkale…Tam 104 yıldan bu yana kalbimizde sönmeden tüten, bundan böyle de  ilelebed tütecek olan bir ocak’sın sen Çanakkale…

Çanakkale, tarihi şanla-şerefle ve zaferle dolu olan bir milletin küllerinden yeniden doğup, yedi düvele meydan okuduğu, döneminin en modern ordularını dize getirip tarihin akışını değiştiği, birlik ve beraberlik ruhunun abideleştiği topraktır…Çanakkale, Türk Milleti olarak vatanımıza, hürriyetimize, bizi biz kılan mukaddes değerlerimize bağlılığımızın sübuta erdiği ‘‘DUR Ey yolcu …’’ damgalı vatan parçasının adıdır…Çanakkale, iman, azim, ve vatan sevgisiyle kazanılan bir zaferin adıdır.      

BUGÜN BİZE DÜŞEN SORUMLULUK

18 Mart 1915’de, kardeşliğin dayanışmanın, birlik ve beraberliğin en çarpıcı örneklerinin yaşandığı Arıburnu’nda, Conk Bayırında, bin yıllık medeniyet değerlerimiz ile imanımız bizleri zafere taşımıştı. Bütün olumsuzluklara rağmen biz bu zaferi iman, azim ve vatan sevgimizle kazandık. Bugün bize düşen sorumluluk 1915’de Çanakkale’de somut bir şekilde tecelli eden o ruhu, heyecanı, azmi ve kararlılığı bu gün de kalbimizde hissetmektir. Çanakkale’ye GEÇİLMEZ damgasını vuran şuhedanın torunları olarak istiklalimizden, istikbalimizden, ruh ve mana kökümüze bağlı olan özgürlüğümüzden hiçbir şekilde taviz vermemektir

HAÇLI RUHU HALA CANLI VE DİRİ

Ama ne yazık ki; bugün de vatanımız üzerinde oynanmak istenen oyunlarla milletimizi bölmeye ve  yurdumuzdan bir parça koparmaya yönelik hain planlara şahit oluyoruz. Nitekim Çanakkale’de karşımıza çıkan yedi düvel sinsi sinsi planlar içerisinde tekrar harekete geçerek bu sefer taşeronleri vasıtasıyla güney sınırlarımız boyunca karşımıza çıktı ve boyunun ölçüsünü aldı. Çanakkale’de ne olduysa  güney sınırlarımız boyunca da o oldu. Nice tuzaklarla donattıkları Afrin, Şanlı Türk Ordusu tarafından eşkıyadan temizlenerek sahiplerine iade edildi. Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, İdlib derken sıra Münbiç’e geldi.

Şimdi de ta uzaklardan bir makinalı sesi geldi İstanbul’a doğru… Birde ne işitelim;yeni Zelenda’da 15 Mart Cuma günü Brenton Tarrant adında bir terörist Cuma vaktinde iki Camiye girmiş. İbadetle meşgul cemaatın üzerine otomatik silahlarla saldırarak 50 kişinin şehadetine, 100-150 kişinin yaralanmasına sebep olmuş. Üstelik bu terörist 18-19 Eylül 2016’da Tokat’da bulunmuş ve Kazıklı Voyvada’nın 4 yıl sürgünde kaldığı kalayı ziyaret etmiş, Tokat’a varmadan önce İstanbul’un önemli mekanlarını gezmiş, Tokat’dan sonra da İzmir’e geçmiş. İstanbul, Tokat, İzmir dışında beş İl’de daha bulunmuş. Emniyet araştırıyor, kısa zamanda bir takım ipuçlarına ulaşılır inşallah.

Önemli olan bu katilin cami’de masum müslümanları silahla tararken kin ve  nefret kusmasının yanında Ayasofya’yı ve Sayın Cumhurbaşkanımızın adını ağzına alarak asıl hedefine yönelik ip uçları vermiş olmasıydı. Hatta sözleri arasında aziz Milletimize ‘‘Boğazlardan öteye geçemezsiniz’’ diyerek yön çiziyor, Ayasofya’nın minareleri sanki gözlerine batıyormuşcasına minarelerden rahatsızlık duyduğunu ifade ediyordu.        

Üstelik bütün bu cinayetleri 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıldönümünde işlemiş oluyordu…Öyle zannediyorum ki bu katil 1915’de Yeni Zelanda’dan Çanakkale’ye gelen kimi hindu, kimi yamyam, kimi bilmem ne bela olan ve aylarca mehmetçiğin karşısında kin- nefret kusan, sonunda da Çanakkale Boğazının derinliklerine gömülen dedelerinin akıbetini özlemiş… Eceli gelen köpek camii duvarını kirletirmiş… Gelecekleri varsa görecekleri de  vardır. Biz buradayız hem de kıyamete kadar. Adam gibi gelen hoş gelir, sefa gelir… Ama öbür türlü gelirse 1915’de Dedesinin karşılaştığı akıbetle karşı karşıya kalır. Bizden söylemesi… ‘‘it ürür kervan yürür.’’

Bize gelince, şunu hiç unutmamalıyız; karşımızda haçlı zihniyetiyle hareket eden ve bizi bölmek isteyen organize bir blok vardır. Bizler onların oyununa gelmeyeceğiz, onların plan ve arzularının aksine birbirimizle didişip gevşemeyeceğiz, bir ve beraber olup kardeşlik şuuru içinde birbirimizi hoş göreceğiz ve hep birlikte Allah’ın ipine toptan sımsıkı sarılacağız.  Bilmiyorum başka çıkar yol…

Kalın sağlıcakla sevgili dostlar…
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Cumhur olarak ,cumhura oy vereceğim.
Cumhur Ünlüer - 31.3.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,72

İçini tutuşturulmuş ateşle dolduran hendek sahipleri KAHROLMUŞTUR.
Cahit Karakaş - 24.3.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%46,88

Rabb’lerinin hoşnutluğunu kazanmak için Cuma günü camide toplananları katleden, yaşam modeli iddiası sahibi hegemonya KAHROLMUŞTUR.
Cahit Karakaş - 24.3.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%47,06

İyilik elçilerini; iz’ansız, kapkara, kokuşmuş düzenlerini korumak algısıyla, taşlayarak, kalleşçe öldürenler KAHROLMUŞTUR.
Cahit Karakaş - 24.3.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,35

Dert söyletir insanı. Sayın hocam. Inanıp güveniyoruz. Devletlerimiz inşallah giçlenecek. Birlik içinde zulme dur diyecek. Her bir yazınızla ufuk açıyorsunuz. Dertlerimuzde zindelik zerk ediyorsunuz. Allah razı olsun.
Ahmet. Azerbaycan Bakü - 24.3.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,00

İşte bu seçim bunun için çok çok önemli.Hainler vatanımızı bölmek ve parçalamak için bir araya gelmişse bizler Cumhur ittifakı olarak safları sıklaştıracağız.YA BEKA YADA BELA DİYECEĞİZ.OYLARIMIZ CUMHUR İTTİFAKINA.
Kaan Düsseldorf - 24.3.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,00

Sevgili dostlar, Oy verirken elini vicdanına koyup İmanına ve Aklına danışarak kimin Ülkenin,Milletin ve faydana daha iyi hizmet yapacağına inanıyorsan OY'UNU Ona ver. Bunun dargın ve küskünlüğü olmaz Çünkü bu Vatan bizim ve ikincisi yoktur.
Faysal Erdi - 24.3.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,00

Ey Amerika ve ey Avrupa bu barbarlıkların ne zaman bitecek. Kanı bozuk tek dişi kalmış canavar.. Allah Türkleri ve Müslümanları korusun.
Edirne Amir Şen - 24.3.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%47,83

Sümme tevbe haşa. kafirler yapar bunu anca. hristiyan ve yahudi, ateist lobilerine karşı , 31 martta Ak partiye verirsek oyumuzu, o zaman o kafirler bizden korkacak. Çünkü TÜRKİYE 'nin önünde kimse duramayacak o zaman. Oyumuz AK PARTİ*****
İlhami Yetkindal - 23.3.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,38

Haklisiniz hocam haçlı ruhu hala canlı ve diri. Bu gavur katilin de niyeti zaten fitne ve kargasa idi. Musluman akillidir ve bu fitneye gelmez. Kitabin sahibi Allaha saldiriyor ve kitabin Sahibi ona bu dunyada ve ceza gununde verecektir dersini ins.
Halil Altungil - 23.3.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%47,83

bu ve bunlar gibisi teröristler siyonistlere ve batıya çalışıyor. Maksatları Türkiyeyi zayıf düşürüp onlara yem etmek.
Misafir 33 - 23.3.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,00

ALLAH O kafiri zalimi din dusmanını helak etsin inşaALLAH
21234Aydın Dal - 22.3.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,00

Değerli hocam ben bir kürt olarak bu devlete, bayrağa aziz Türk Milletine Hainlik yapan herkesi Allah kahretsin. Türkler olmasaydı ne Arabın Kürdün Ermeninin vb kimsenin namuslu huzurlu yaşaması mümkün değildi.Allah Türklerden ve Türkiye Cumhuriyetinden razı olsun.
Diyarbakırlı Hasan - 22.3.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%47,06

Atatürk partisi de pkk partisi oldu Oy verenler oyunun kimlere hangi düşünceye sahip kişilere gittini gormeli
Misafir 33 - 22.3.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,00

İşte hocam bu 31 mart seçimi bunun için çok çok önemli.Bütün hainler Vatanımızı karıştırmak ve bölmek için iş birliği yapmış 31 mart akşamını bekliyorlar.Lütfen uyanalım ve kendimize gelelim meydanı bunlara bırakmayalım.Herkes mutlaka oy kullanmaya gitsin.YÜCE RABBİM yardımcımız olsun.AMİN
Palandökenli Ayvaz - 22.3.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,00

yazmış olduğunuz gibi 18 mart çanakkalede şehit düşen ecdadımız bize güzel memleket bıraktı ama malesef içimizdeki vatan hainler hala ortalıkta geziniyor ve çok rahat mesajlar verebiliyorlar, adalet de işlemiyor nedense bunlara, savcılar ne iş yapar anlamıyorum bunlara. Bir zamanlar edepsizliğin veya aykırı davranış sergilemenin adı özgürlük değildi. Özgürlük adı altında azıtanların yüzüne toplum tükürürdü. Devlete kalmazdı o iş. Şimdilerde ise uyarmaya kalksanız "toplum baskısı", devlete bıraksanız "diktatörlük" diyorlar. Sen niye böylesin arkadaşım diye soruyorsun. "Ötekileştirmeyin" diyorlar. Allah sizi nasıl biliyorsa öyle yapsın.
İlhami Yetkindal - 22.3.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%54,55

Yaşadığımız bu yeni yüzyılda hadi bakalım yavaş yavaş efendimizin haber verdiği yahudi savaşına gidiyoruz Müslümanlar hazırlıklı olmalı.
Fatih Edremit - 22.3.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%45,45

Akıl hocaları fetö bunların hocam
Sedat Kaynaşlısever - 22.3.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,00

Ey kafirler topluluğu bir gün size ders vermezsek ve Osmanlı tokadı atmazsak bize yazıklar olsun. Camiye saldırmak ve insanları katletmek de neymiş göstereceğiz size.
Ayvalılı Kadir - 22.3.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,00

Dışarıda haçlı zihniyeti varken içimizde de bu zihniyette olanlar çok var hocam. Özellikle sosyal medyada kol geziyorlar. İçimizdeki abd İsrail sevici zilleti demokrasi sanan yeterki Tayyip Erdoğan akparti gitsinde isterse Amerika gelsin ülkemizi işgal etsin deyip aklı gözüne inen basiretsizler ve Haçlılar sizin mabetlerinize ilişmez onlar sizin namusunuza dokunmaz diyen alçak fetö münafığından daha nankör daha zalim kim olabilir. Rabbim sen içimizdeki hainlere fırsat verme, dışarıdaki kafirleri evelallah her türlü hallederiz.
Fahri Enderun - 22.3.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,00

Çanakkale zaferi öz yurdunu korumak için şahlanan yaralı bir ulusun, sayı ve maddi açılardan üstünlüğü tartışılmaz olan düşmanlarını yenerek, onları felce uğrattığı bir savaştır. Bu durumuyla dünya harp tarihlerine geçmiş ve Türk tarihine de altın harflerle yazılıp Türk’ün kahramanlık ve şeref abidesi olmuştur. Yeni Zelandada yaşanan saldırıya gelince , Yeni Zelanda'daki terör saldırısını gerçekleştiren teröristin hedef tahtasına Müslümanların ve Türklerin koyulduğunu görüyoruz. Teröristin temel düşüncesi İslamofobi ve Türkofobinin iç içe geçmiş hali.Bize karşi Düşmanlik büyük. Ve bu da o demektir zaman birlik , beraberlik zamanıdır.
Aygün İsmayılova. Azerbaycan .Bakü. - 21.3.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,00

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8