Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Turan ŞAHİN

Kimin malını yakıyorsunuz?

9.4.2019 - 09:14:03

HANGİ sene olduğunu bilemiyorum. İlk işyerim olan Düzce Postası’nda çalışırken Bedrettin ağabey İstanbul da bir matbaa şubesi açtı. Orada çalışırken iş icabı dolmuşla bir yere giderken dur-kalk derken bir plak sesi geldi başını sonunu duyamadım, duyduğum ses Rize şivesi ile (siyasiler seçim seçim deyi 28 milyonda geçim geçim deyi dedi) gayri ihtiyari şoföre bu plak ne diyor dedim, ne diyecek siyasiler sanki kendisi daha iyi yapacakmış  gibi seçim istiyor, vatandaşta haklı olarak geçim diyor dedi. Demek ki 28 milyonda da seçim-geçim varmış. Şimdi 80 küsür nüfusta da aynı dert var.

Elbette ki şuanda dünyada Allah’a inanan onun verdiği makama, mevkiye, işlere, rızıklara şükreden insanlar vardır. Ancak inanmayanlar çoğunluktadır.

Son zamanlarda, son seçimlerde yetkili kişiler sözlerinin, söylemlerinin sonunu düşünmeden konuşuyorlar, hareketler yapıyorlar.

Seçimler eksiği ile fazlasıyla bitti. Seçilenler, A-partisi, B-partisi gözetmeden millet için birlik ve beraberlik için çalışırlar, particilik budur.

Bir çiçeği burnunda milletvekilimiz ne demiş(falan, falan partiden gelen her teklifi peşinen desteklemeyeceklerini söylemiş) bu en tabii haldir. Hangi parti hangi partinin görüşünü kabul ediyor? Milletvekilimizin düşündüğü doğrudur, söylemesi hatadır. Burada ince bir çizgi var, eğer milletvekilimiz hiçbir teklifi desteklemiyoruz deseydi o zaman ben onun dokunulmazlığını dinlemez (sen beş koyuna çoban bile olamazsın derdim) amma böyle bir şey yok. Kim kimin her dediğine evet diyor, bir hatası da ittifaka (zillet) demesidir. En büyük ittifakı yapan senin partindir, doğru dur ve mensup olduğun parti kârlı çıkmıştır. Bütün bunlara rağmen ben milletvekilimizin kötü bir niyette olduğuna inanmıyorum, hatasız insan olmaz, yeter ki hatalara devam edilmesin, her doğru söz her yerde söylenmez ve yapılmaz. (Meyhanede kuran okunmaz  camide rakı ve benzeri içilmez)

Eksikler hatalar bitmez. Ben belediye başkanı olursam kapım açık olacak, makam arabalarını kaldıracağım diyorlar ve birileri kapıyı söküyor birileri makam arabasını yakıyor.

Kişi benim gizlim yoktur kalbim herkese açık diyorsa bu kişi şimdi kalbini ameliyatla çıkartıp damı gösterecek, sen kalp doktoru musun, olsan ne yazar, o kalbin neye meyyal olduğun yalnız onu yaratan Allah bilir.

Kimin kapısını kırıp söküyorsun, yakıyorsun. Bunlar senin mi tapulu bahçendeki ağacı izinsiz kesebilir misin, cebindeki para senin mi onu iki kişinin önünde yırtabilir misin, bunları yaparsan Hakim, savcının karşısında hesap verirsin, peki bunlara hesap soracak hakim, savcı var mı? Var elbette Hakim de var Savcı’da var amma bunları soracak yürek var mı bilemem. Bırak onu bunu taşıdığın beden senin mi, daha öte o bedeni taşıyan can senin mi, bunların hiçbiri senin değil hepsi sana emanettir bu emanetleri doğru kullanmazsan hesabı çok ağır olur, bunların hesabını soran dünyadaki Hakim, Savcı’ya benzemez.

Cennet mekan, Lokman Aleyhisselamın Allaha münacaatı hatırıma geldi, yanlış aktarıyorsam rabbim beni bağışlasın.

(Yarabbi bana verdiğin sağlığa sıhhate bunca sonsuz nimete karşılık senin hakkını bu ömürle nasıl öderim diyor.)

Allah: (Kulumun bana karşı aciz olduğunu bilmesi, anlaması yeter diyor.)

Rabbim cümlemizi Allah’ın gücünü gerçek manada bilen, habibinin yolundan gidenlerden eylesin.
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8