Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Sözlü… Özlü… Faruk Özlü…

22.4.2019 - 09:15:38

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün belediye başkanlığına seçildikten sonra kendisi hakkında ilkyazımı yazıyorum. Bundan sonra da yazılarım olumlu veya olumsuz şekilde ne varsa devam edecek.

Faruk Özlü göreve başlar başlamaz makam arabalarını garaja çektirdi. Yardımcılarını, danışmanlarını açıkladı. Birim müdürlerinde oynama olacak bu kesin, yani belediye içerisinde operasyonlar devam edecek.

Düzce Belediyesi’nde tasarruf dönemi başladı. Arabalar garaja çekilirken, mazotta da 5 litre indirime gidildi. Yani 30 litre yerine 25 litre kullanılacak. Makam araçları akşam olduğu zaman garajlara bırakılacak. Her memur gibi makam sahipleri de mesaiye normal şartlarda gelecek.

Önce bu iş için günaydın diyelim. Bir de öyle iddialar var ki sormayın. Makam arabaları ile yıllardır saltanat sürülmüş, cirit atılmış, özel işler yapılmış, okul servisleri yapılmış, alış verişlere gidilmiş, ayak işleri yapılmış, kimileri evlerine özel bırakılmış, kimileri evlerine kadar et ve kıyma bile göndermiş, yengene söyle akşama bu kıymalarla köfte, etlerle kavurma yapsın, araba aşağıda garajda duruyor hadi bekleme çabuk ol gibi vs. vs. işlerde kullanılmış.

Ben bu yaşananları, ismini vermeyeceğim bir belediye başkanı döneminde belediye başkan yardımcısına söyledim. Bana verdiği cevap tokat gibi oldu. “Binsinler, bu arabalar kiralık, yatacakları yerde kullansınlar, paraları zaten ödeniyor.”

Sayın Özlü sadece bir örnek verdim. Siz geldiniz bu makam araçlarını kaldırdınız, mazotu kısıtladınız. Tasarrufa gidiyoruz dediniz tebrik ederim.

Gelelim ikinci konuya… Birçok belediyeler açıklamalarda bulunuyor ve müfettiş çağırıyorlar.

Düzce Belediyesinde işe gelmeden maaş alanlar olmuş mu? Bankamatik memurları var mı? Ya da herhangi bir birimde çalışıyor gösterilip maaş alanlar var mı?

Siz bu konularda müfettiş çağırmayı düşünüyor musunuz? Borçlar hakkında inceleme yaptırmayı göze almak ister misiniz?

Sonra basının karşısına geçip dobra dobra her şeyi açıklar mısınız? Burada yanlış burada doğruluk var diyebilecek misiniz?

Düzce Belediyesi’nde personel sayısı kaçtır? Yıllık maaş gideri ne kadardır? Tuttuğunuz danışmanlar maaş almayacaksa, Türk Hava Kurumu için mi koşturacaklar. Danışmanların aynı partili olmaları sizce daha önce verilen sözler mi?  Bir taraftan tasarruf derken, diğer taraftan gider olacak mı?

Particilik olayını bir kenara bırakıp, geçmiş belediye başkanları hakkında araştırma yapmayı ve halka açıklamayı düşünüyor musunuz? Düzce belediyesi hakkında har vurup harman savrulmuş diyebilecek misiniz? Düzce Belediyesi reklamlar için trilyonlar harcamış diyebilecek misiniz? Düzce belediyesi çiftlik gibi kullanılmış diyebilecek misiniz? Düzce halkına şeffaf bir belediyecilik sunabilecek misiniz?

 Dursun Ay’ın yaptığını biliyorsunuz… Audi ile Passata binmem dedi ve sattı, arkasından da araba kiraladı. Yani şapkayı Ali çıkardı Veli giymiş oldu. Siz bu konularda hassas davranacak mısınız?

Hani arabaları garaja çekerken, mazotu kısıtlarken diğer taraftan da kısıtlamanın paraları başka yerlere aktarılmasın.

Sözlü Özlü bir Faruk Özlü tanıyoruz. Sloganımız bu değil mi? Hayret değil mi? Çiğdem Günal’ın hiç zorlanmadan meclis başkanlığı’na gelmesi hayret değil mi? Sanki meclis üyeleri anlaşmış gibi hepsi ona oy verdi. Allah Allah diyerek kafa sallayalım. Bu arada Günal’ın ne mezunu olduğunu bilmiyorum.

Sayın Özlü… Sizi bir belediye başkanı değil, bir bakan olarak kabul ediyorum. Laflara bakmayan, tahriklere kapılmayan, masaya yumruğunu vuran, önüne gelen dosyaları inceleyen, rastgele imza atmayan, Düzce’nin kaderi ile oynamayan, sizleri yanlış yönlendirmeye kalkanları tespit eden, etrafındaki çakallara dikkat eden biri olarak görüyor ve uyarıyorum.

Düzce çok farklı bir kenttir. Ankara ile kıyaslamayın, Düzce’de öyle kişiler var ki, ahırının önüne ve ev kapısının dibine kadar asfalt döktürürler. Hatta İstanbul caddesini kapattıracak kadar iddialı insanlar vardır.

Allahu ekber deyip size şapkayı ters giydirirler haberiniz olsun. Sayın bakanım belediye ile sizinle ilgili yazılarım devam edecek. Bu arada unutmadan size bir şey söylemek istiyorum.

Sayın bakanım hatırlatayım 1-0 öndeyim.

Esenkalın…

 

  
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8