Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

No enformasyon!

24.4.2019 - 09:26:55

GEÇTİĞİMİZ günlerde Turizm Haftası nedeniyle bürokratik olarak bir başlangıç yaparak, bu yaz mevsimi için umutlar dağıttık.

Düzce kabağından 40 çeşit yiyecek, içecek ürün yapan Kent Konseyi Kadın Meclisi üyelerini çağırmadık. Ancak Şubat ayında İstanbul’da EMİTT Fuarında, bolca pilav dağıtıp, dublörünü kullanarak Düzce kabağını yılın başrol oyuncusu seçtik.

Kadınlarımızın televizyon kanallarındaki sunumlarıyla daha etkili tanıtım yaptığı bu günlerden sonra, şimdi de geleneksel hale gelen Bereket Festivali yada Düzce otlarından yapılacak yiyeceklerin olacağı Ot Festivali 26 Nisan’dan itibaren başlıyor. Bu festivalimizin Alacaçatı’da yapılan Ot Festivali gibi daha Uluslararası olması dileğiyle diyerek umut vaat ettiğini görüyoruz.

6 Mayıs’ta da Düzce Festivali başlıyor. Çok merak içindeyiz ve bekliyoruz.

Bu arada, yine Düzce’nin tüm etnik kökenlerinin geleneksel yemeklerinin tanıtımının ve tarifinin yapıldığı Yemek Kitabımız da çıktı.  Meydan Lourus ansiklopedisine benzeyen bu yemek kitabının tariflerine diyecek yok. Ancak, koca bir tabak yemeğin resmi tam sayfa, tarifi kenarında kaybolmuş. Bun rağmen yine çok iyi bir düşünce.

Şimdi turizm mevsiminde nelerimiz var, nelerimiz yok bir bakalım: Akçakoca denizimiz garanti cepte. Yaylalar da garanti, şelaleler de öyle. Rafting de banko. Kamışlık içindeki Efteni Kuş Cenneti de idare eder. Kuş gözetleme kulesi ve iskelede züğürt tesellisi.

Efteni Kaplıcası turizmde yine yok, kayış atmış, tesisler çürümeye terk edilmiş. Derdin Kaplıcası HES ablukasında. İş adamı Hızır Ekşi’nin sahibi olduğu kısımda bulunan eski kaplıca binası onarılmış hizmete hazırlanıyor. Elde olanlar bunlar. 

Baktığımızda; halen tesislerimiz yetersiz, tanıtımımız amatörce ve yetişmiş eleman açığı tam gaz. Eldeki mevcut tanıtımlarla bir şeyler yapmaya çalışıyoruz.

Düzce Valiliğinin önüne koyulan dev ekran tanıtım çalışması dikkat çekiyor. Yanındaki Enformasyon Bürosu ise yıllarca beklediğimiz bir girişimdi.

Ancak bu büro günün büyük bölümü kapalı veya gün boyu kapalı, hafta sonu kapalı. Personel yok. Buraya her personel de gelmiyormuş. Burayı sürgün yeri gibi görüyorlarmış. Zaten burada görev alacaklar, dil bilecek, Düzce’yi çok iyi bilecek, tanıtım ve yol tarifinde etkin olacak. Maalesef personel yok.

Oldu mu şimdi? 

Niçin Turizm Bakanlığından personel ataması istenmemiş ki diye düşündüm. Ancak, bürokratik işler bunlar, bizim aklımız ermez diye geçti aklımdan.

26 Nisan’da Bereket Festivali başlayacak. Bugünlerde bari öğrencilerden oluşacak bir ekip koyun buraya. 6 Mayıs’ta da Düzce Festivali var. Bugünlerde de bir ekip olsun enformasyon bürosunda. 

Turizm Haftası başlattık, festivaller de var ama büromuz kapalı.

Kısacası, elde bir şeyler var olmasına var da, No Enformasyon!
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8