Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Aydın F. MARADİT

Tam sahura kalkacak ki, belediye suyunu kesmiş!..

7.05.2019 - 14:57:29

DÜZCE Belediyesi su alacaklarının peşine düştü.

Borcu olanların suyu kesilecek… İmtiyaz yok, esneme yok!

Tam da ramazanın birinci günü ne talihsiz bir açıklama.

Evde çoluk çocuk ekmek beklerken bir de Belediye’nin gelip suyunuzu kestiğini düşünün. Yaşamayan bilmez ama biraz empati yapmalısınız.

Yani belediyelerimiz bir yandan Suriyeli sığınmacılara yardım versin diğer yandan kendi  fakir fukarasının suyunu kessin!..

Eğer Belediye tahsil edilemeyen su paralarına kaldıysa işimiz çok zor.  

Ben parası olduğu halde su parasını ödemeyen kimse olduğuna inanmıyorum. Çünkü parası olan neden su parasını ödemesin ki?

Sevgili Belediye Başkanımız Faruk Özlü’ye nasıl bir danışmanlık yapılıyor böyle?

Mübarek ayda “Borcunu ödemeyenin suyunu keserim” diye açıklama yaparken onu uyaracak bir Allah’ın kulu yok mu!

 

FARUK ÖZLÜ SINIF ATLATABİLECEK Mİ?

 

YENİ Belediye Başkanı Faruk Özlü, parklardaki kaçak yapıları yıktırmasıyla kimseye pabuç bırakmayacağını gösterdi. Fakat devamı çok önemli.   

Geçtiğimiz pazar günü gezdim; park şu an adeta sahipsiz bir görünümde. Böyle giderse eskiye döner ve sahip çıkacak birileri hemencecik ortaya çıkar.

Âlemcilerin, aylakların ya da kendini bilmezlerin parkı oluverir.

Aileler yanından bile geçemez. Eski halini arar oluruz!

Zaten geçmişte de ayyaşların mekânı olması bahane edilerek özel şahsa kiraya verilmişti. Sanki Belediye’nin bir merkez parkını kontrol edecek yeterince personeli yokmuş gibi!

Şimdi bir okurumuz parkın kameralarla donatılmasını önerdi. Mesela burada nöbet tutacak belediye görevlileri de olmalı. Sahipsiz görünüm ortaya çıkarsa bu görevliler sorumlu tutulmalı.

Bir de Orman İşletmesi’nin yanındaki park gibi her yer mobilyalarla doldurulmamalı. Hem israf olur hem de gereksizdir.

Merkez parkımız piknik yeri değildir.

Merkez parklara olması gerektiği kadar banktan başka mobilya konulmamalı. Hatta çimlerle gezinti yolları arasında bordür bile olmasa yeridir.

Ağaç altları çalı görünümlü süs bitkileri ile de, süs çiçekleri ile de doldurulup işgal edilmemeli. Çünkü çimlik geniş ferah alan ön plana çıkarılmalı. Zaten yeterince büyük olmadığından eldeki alan mümkün mertebe boş muhafaza edilmeli.

Bu saydıklarım gelişmiş modern şehirlerin merkez parklarındaki uygulamalardır.

Dediğim gibi bu park mesire yeri de değil, çocuk bahçesi de değil. Bu asla akıldan çıkmamalı.

Piknik yapabilmemiz için çevremizde yeni mesire alanları açılabilir. Onu yeri başkadır.

Çocuklarımızın oyuncaklarda vakit geçirmesi için ise mahalle parklarımız daha da genişletilmelidir. Onu yeri de başkadır.           

Gereksiz uygulamalardan kaçmazsak merkez parkımız şark tipi düzensiz bir panayır yerine döner. Kimseye de yeterli olamaz.

Bir şehrin prestij sınıfı park ve meydanlarıyla, çarşısı ve ana caddelerindeki görünümle ölçülür. Ve bir önemlisi de kendine has özellikler taşıyabilmesidir.

Bu bakımdan bundan sonraki adımlar belirleyici olacak. Sınıf mı atlayacağız, yoksa daha geriye mi kayacağız. Bunu zaman gösterir.

Hoşçakalın.                       
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Mükemmel bir açıklama tebrik ederim. Suruyelilere bedava hizmet kendi vatandaşına tehdit. Belediyenin kurtuluşu su parasına kaldıysa vah halimize.
AHMET - 8.05.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,40

Bu parklar belediye tarafından ihalesi yapılıp maddeler ve kanunlar çerçevesinde işletmeye açılıyor Ama ruhi kurnaz döneminize sayarsak 30 yıldır düzeyi yöneten akp belediyeleri bu ihaleleri yapıp sonra kacak yapıkapsamina giriyor sanki akp ilkdefa seçildi sanırsın başka bir partinin başkanından devraldı yakında eskisi gibi otçu balici ve fuhuş yuvadi ticarethanesi olmamasi icin denetim olmadi mutlak zorunluluk gerektirir örneğin akp.den önce DYP belediye başkanı rahmetli SÜLEYMAN KUYUMCU dönemini bilenler hatırlar parklarda bekçiler görevliydi 7/24Nobet tutardı. mesire ve piknik alanı olarak hasanlar barajı çevresi neden değerlendirilmiyor 30 bin öğrenimin olduğu koca şehir bir barajımız var ana degerlendiremiyoruz bu baraj boluda olsa.para başar para. Ahmet ay
ahmet ay - 8.05.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%47,66

"Bir şehrin prestij sınıfı park ve meydanlarıyla, çarşısı ve ana caddelerindeki görünümle ölçülür." Dikkate alinmasi gereken bir tespit...
PEYAMİ SAFA - 8.05.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,27

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8