Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Allah korkusu kalmadı

9.05.2019 - 09:07:43

MÜSLÜMAN toplum olarak her geçen gün uçuruma gidiyoruz. Nedeni çok basit arkadaşlar…  İşin içine para girdiği zaman her şeyi unutuyoruz. Çıkarımız için, menfaatimiz için, kar’ımız için, koltuk için, para için her kılığa giriyoruz. Yeter ki işin içinde para olsun.

Yazıma devam edeceğim, önce kısa bir söyleşi yapayım. Yeni yetişen gençler bilmez ama genelde bildiğimiz bir şey söyleyeceğim.

Hani bir film vardı İslamiyetin Doğuşu, diğer bir adı da Çağrı diyoruz. Başrollerde Anthony  Ouınn oynuyor.

Bu film biz Müslümanlara çok şeyi anlatıyor. Ama dinleyen kim? Takan kim? Kimsenin umurunda bile değil.

Filmde müslümanlığın yayılışı var, müslümanların işkence ve eziyet gördüğü sahneler var. Tüm o işkencelere rağmen dinini değiştirmeyen, müslümanlıktan vazgeçmeyen, kelimeyi şehadet getirmeye çalışan, Müslüman olmak için canını veren sahneler var. Hatta mümkünse çocuklarınıza bu filmi izlettirin.

Bugüne gelirsek, dinden imandan her geçen gün uzaklaşıyoruz. Para için yapmayacağımız iş kalmadı.

Bu yetmedi daha devamı var. Ezan sesinden rahatsız olanlar var. Ramazan ayında bile alkol alanlar var. Kumar oynayanlar var. Be insanlar… O halde bayram namazları niye kalabalık oluyor.

Bu yetmedi daha devamı var. İstanbul’da muhabirin biri vatandaşlara soru soruyor?  ‘’İslamın şartı kaçtır?’’,  ‘’Gusul abdesti nasıl alınır?’’, ‘’Yatsı namazı kaç rekattır?’’.

Vallahi de billahi de 20 kişiden 1 kişi bildi. Muhabir soruyor, karşısındakiler gülüyorlar, alay edercesine cevap veriyorlar, birbirlerine soruyorlar. Kimisi ise hemen kaçıp gidiyor, arkadaşlar biz nereye gidiyoruz. Bize ne oldu?

Gazeteler, televizyonlar, dizi vermekten, magazin yayınlamaktan vazgeçmiyorlar. Şu sanatçı şunu yapmış, bu sanatçı bunu yapmış, şu işadamı sevgilisine yat almış, şu boşanmış, şu kaçamak yapmış, şu işadamı kendisinden 40 yaş küçük sevgili almış, falanca kişiler gece hayatında yakalanmış vs. vs. yayınlar sürüyor.

Müslüman bir ülke olmamıza rağmen uğraştığımız şeylere bakar mısınız? Para için, miras için herkes birbirini yiyor. Hak yiyenler, kul hakkı alanlar hayatlarından memnun yaşıyorlar. Hiç birinde korku yok. Ne zaman yaşlanıyoruz o zaman Allah demeye başlıyoruz.

Lüks mağazalar, lüks restorantlar, lüks arabalar, lüks villalar, lüks marketler, lüks tatiller, lüks yaşam varken ne gerek var ezber ders öğrenmeye değil mi? Ne gerek var çocuklarımızı sıkmaya değil mi?

Ben kimseyi yönlendirmiyorum, ben kimseyi suçlamıyorum, ben kimseye karışamam, ben de hatalar yapmışımdır, şu anda sadece düşüncelerimi söylüyorum.       

Her türlü imkanlara sahip olmamıza rağmen doyumsuz bir toplum olduk. Bizlere Hendek ilçesini versinler, vallahi Sakarya’yı da isteriz. Niye mi? Özenti var, hırs var, hastalık var.

Ölüm döşeğinde olsak bile, ‘’oğlum hayvanın yemini verdin mi’’, ‘’oğlum arabayı iyi park ettin mi?’’, ‘’yavrum dükkanı iyi kapattın mı?’’ deriz. Allahım sana sığınıyorum demeyiz? Bence zor deriz.

Kısacası Allah korkusu her geçen zaman azalıyor. İstanbul Küçükçekmece ve Beylikdüzü’nde yaşanan son olayları bırakın görmeyi insan duymak bile istemiyor.

Gelin 5 dakika oturup bir düşünelim. Biz nereye gidiyoruz?

Esenkalın…
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
sağ ol metin abi yine gerçeklere değindin.sen bir tanesin.düzcenin gerçek yüzü ortada.az kaldı senin heykelini yakında dikeceğiz.
halil - 9.05.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,31

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8