Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Bayramdan sonra bayram var

20.05.2019 - 08:58:35

Düzce Postası Gazetesi olarak Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’yü makamında ziyaret ettik.

Başkan Özlü’nün ekibimizi sıcakkanlı bir şekilde karşılaması bize ayrı bir mutluluk verdi.

Düzce’de işler değişmeye başladı, taşlar yerinden oynamaya başladı. Düzce kalıbını kırmaya başladı.

Bunu niye böyle söylüyorum. Biliyorsunuz 50 senede bir devran döner, değişir derler ya Düzce’de de değişmeye başladı.

Düzce belirli kişilerin kalıbından çıkmaya başlarken, bunu başarmak için kolları sıvayan Başkan Faruk Özlü ve ekibini kutlarım.

Düzce’de yapılacak çok iş var. Düzce yeniden inşa olacak, Düzce yeniden eski kimliğine kavuşacak. Düzce adına yakışır bir il olacak. Düzce yeşillenecek, Düzce güzelleşecek, Düzce’ye çeki düzen verilecek.

Bu sen veya ben olarak değil, biz olarak yapılacak. Her bir Düzceli Özlü’ye destek vermeli ve yardımcı olmalıdır. Bu yolda bu çorbada herkesin payı olmalıdır.

Özlü ile yaptığımız sohbette birçok konulara el attık. Kısa zamanda olacak işler dışında uzun zamana yayılacak işler de var.

En önemlisi para lazım. O halde belediyeye kimin borcu varsa ödesin. Belediye’de boş duracak değil ya, halkın istediği, halkın şikayetçi olduğu her konuya el atacak.

Bayramdan sonra bayram var dedim. Artık torpil yok, arkadaşçılık, akrabacılık, sülalecilik, komşuluk, tanışmışlık, zenginlik sökmeyecek. Zengin ne ise fakir de o olacak. Belediye’de kimin işi varsa yasalar ve kanunlar çerçevesinde halledilecek.

Şu meclis üyesi imiş, bu zenginmiş, bu yoluna asfalt istiyormuş, falanca kişi ahırın kapısına kadar asfalt yaptırmış, falanca kişinin hakkına girmiş, çıkma yapmış, kaçak bina dikmiş, ruhsat alacakmış gibi işlere son verildi.

Halkın içine giren, şeffaf bir belediyecilik örneği sergileyen, hata yapmamaya özen gösteren bir anlayışla Faruk Özlü sahneye çıktı.

Evet İnönü parkı ve gazino yıkımı ile başlayan lodos rüzgarı bayramdan sonra fırtınaya dönecek.

Fırtına gelecek diye çok seviniyorum. Niye mi? Adaletsizlik yapan kim ise, komşusunun hakkını yiyen, yerine tecavüz eden, torpil gören, adamım var diyen, yapılanlara göz yuman, insan kayıran, kaçak yapılara ve inşaatlara görmezden gelen, çıkmalar yapan, işgalleri idare eden, onun bunun lafı ile yol açtıran, köşeleri zapteden, biz değil, ben varım diyen, ilimizi soğana çeviren, kalkınmasını önleyen, gelir kapısı için her taşın altından çıkan, menfaati için Düzce’yi satan, Düzce’yi Düzce olmaktan çıkartan kim varsa hakkımızı helal etmiyoruz.

Daha saymak istemiyorum. Bu saltanat devri bitmeye başladığına göre, bu devri yeniden inşa etmek isteyen Faruk Özlü’ye sahip çıkmak, arka çıkmak, yanında olmak hepimizin borcudur. Bütün Düzceliler’in görevidir.

Evet bayramdan sonra bayram var. Bütün kaçak çıkmalar yıkılacak. Kimsenin gözyaşına bakılmayacak, kimseye torpil yapılmayacak. İsterse belediye başkanı, isterse belediye başkan danışmanı, isterse belediye meclis üyesi olsun. Bütün kaçak yerler tek tek incelenip, şikayetler tek tek takip edilerek yıkılacak.

Ben yapılacakların yanında en çok kaçak yapılaşmaya ve çıkmalara özen gösteriyorum. Devletin malına, yoluna, toprağına, kaldırımına çıkma yapamaz, işgal edemez. Kaçak oda, balkon, asma kat vs. yapamaz.

Artık kimse ben belediyeye giderim işimi hallederim diyemez. Yasalar herkese aynı olacak, ayrım yapılmayacak.

Özlü’yü takip edeceğim, en ufak bir şey duyar veya görürsek, bunu da buradan yazmak benim boynumun borcu olsun.

Şu anda birlik zamanı, Özlü’ye destek zamanı, haydi elele vererek yeşil Düzce’yi yeniden inşa edelim. Bayramı hep beraber kutlayalım.

Esenkalın…
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8