Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Aydın F. MARADİT

Yeter ki hizmet aşkı olsun

24.05.2019 - 09:25:28

DÜZCE’DE en fazla Halil Nimetoğlu görevde kalabilmişti. Şimdiki Valimiz Zülkif Dağlı ise Nimetoğlu’nu bir ay geçmiş durumda. Yani Düzce’de en uzun süre görev yapabilen valimiz üç yılını anca dolduracak.

Aman nazar değmesin. Valilerimizin daha uzun süreler görev yapmasını arzu ediyoruz.

Nedeni belli, yapılacak işlerin geçmişini ve geçirdiği süreçleri daha iyi kavrayıp, iyi hizmet verme şansları artıyor.

Valimiz Sayın Zülkif Dağlı ile Düzce Postası olarak özel görüşmemizde de bu durum hemen ortaya çıkıyordu. Hangi konu açılsa geçirdiği aşamalar, takıldığı noktalar hepsi valinin hafızasında canlanıyor. 

Kamuoyunun hassasiyetlerini tahlil edecek zamanı bulan Dağlı, mesela merkez parklarımızın tekrar kamuya kazandırılması adına hiç tereddüde kapılmadan gereğini yaptı. Belediye’nin başvurusu ile acil müdahalenin gerçekleşmesini sağladı. Ve dava sürecine takılmadan yıkımlar gerçekleşti. Biraz zaman kaybedilseydi, parkların temizlenmesi yine mahkemenin yürütmeyi durdurmasına takılacaktı. 

Sayın Özlü’nün bugün konuştuğu projelerin tamamı, daha önce Vali ile birlikte il olarak ele aldığı konulardı. O zaman Özlü bakanımızdı. Projeler hazırlandı. Şimdi icra koltuğuna oturdu, bunların hepsini bir bir yapacak.

Benim gördüğüm Vali ile Belediye Başkanı hiç olmadığı kadar koordineli bir çalışma gerçekleştirecekler.

Stadyum civarının büyük bir yeşil alan haline getirilmesi işi de bunlardan biri. Vali, bu parkın yapılabilmesi için Mustafa Kemal Atatürk Okulu binasının yenilenmesi projesini durdurdu. Yani “Oraya yeni bir bina yapılıp sonra park yapımı için yeniden yıkılmasın” diye… İşte belediye ile valiliğin birlikte koordineli şekilde hareket etmesine güzel bir örnek. 

Vali ile belediye başkanının işbirliği sayesinde stadyum, Gençlik Merkezi, Mustafa Kemal Atatürk Okulu ve (belki) Askerlik Şubesi de taşınıp buradaki binalar kaldırılacak. Ve bu ada 50 dönümlük büyük bir yeşil alan haline getirilip eski Düzce Lisesi’nin bahçesi ile birleşecek.     

Ovamız, sahilimiz, dağlarımız, akarsularımız, sanayimiz, tarımımız, tarihimiz, eğitimimiz, sağlığımız, asayişimiz, ekonomimiz, kültürümüz ve sosyal işlerimiz v.b. ne varsa bölgeyi tanıyan idarecilere ihtiyaç duyuyor.

Fakat en önemlisi hizmet aşkı.  Bu bakımdan Vali Sayın Dağlı ve Başkan Sayın Özlü başta olmak üzere idarecilerimize başarılar dileriz.

 

                                     

  

               
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Sayin Maradit, bir gazeteci olarak yapmis oldugunuz isabetli tespitler icin tesekkur ederim. Borokrasinin uyumu ilin gelecegi icin elzemdir. Tekrar tebrikler.
Mehmet ÖNEMLİ - 27.05.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,66

Sayın MARADİT,Ben Düzce İ.H. Lisesi mezunuyum.Ve şimdiki Kuyumcu İHL önünden her geçişte ve burada yapılan her mezunlar gününde öğrencilik hatıralarım canlanır.O nedenle de buranın İHL olarak kalmasını sağlayanlara hep dua ederim.Ancak yine bir İHL mzunu olarak Düzce Lisesi mezunlarında hep üzülürüm.O bölgede bir yer tarif edilirken hala eski Düzce Lisesi diye tarif ettiğimiz halde oradan mezun binlerce öğrencinin hatıralarını ve duygularını hiçe sayarak önce okulu ve ismini ortadan kaldırdık sonrda oraya yapılan parka 15 temmuz adını koyduk.15 temmuz elbette kırmızı çiğimizdir.ancak başka bir alana veya tesise 15 temmuz adı verilse de eski Düzce lisesnin bulunduğu alana Düzce lisesi parkı ismi verilse hatta mezunların biraraya gelebileceği eski Düzce Lisesnin daha küçük sembolik bir binası yapılsa oradan mezun olan binlerce Düzce Liseliye bir jest olmazmı.Zira bizim Düzceliliği öne çıkaracak ve bizi birleştirecek her türlü adıma şiddetle ihtiyacımız var.Size bağlı medyada böyle bir kampanya başlatılabilirmi veya böyle bir adım için önayak olurmusunuz.Saygılarımla....
bavdas - 24.05.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,92

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8