Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.11.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Bakan’a yapılanlar haksızlıktır

26.06.2019 - 09:38:07

DÜZCE'NİN huyundan mıdır,  suyundan mıdır nedir bilemiyorum ama  çamur at izi kalsın modası halen devam ediyor. 

2-3 hafta önce Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi (K.S.S.) genel kurul yaptı. Bu genel kurulda bazı istenmeyen, hak edilmeyen, bizlere yakışmayan, hele hele Düzcelilerin hiç benimsemediği, istemediği bazı ileri geri gelişmeler yaşandı.

Bir kişi ile işin varsa, bir kişiyi istemiyorsan, bir kişiyi sevmiyorsan, bir kişiden hoşlanmıyorsan bunu toplum içinde değil, kalabalık yerde değil, odasında, makamında, işyerinde konuşarak halledebilirsiniz.

KSS’nin genel kurulunda bir kişiye yüklenmek, bir kişiye hakaret etmek, bir kişiyi rencide etmek bana göre manidar bir olay değildir. Lütfen biraz insaflı olun, dolduruşlara aldanmayın, kanmayın. Bugün böyle yapanların başına yarın aynısı gelebilir. Yani ne ekerseniz onu biçersiniz.

Mehmet Bakan’dan bahsediyorum. Bakan benim babamın oğlu değil, bu yazıdan haberi olmayabilir. Zaten olmasın.

Bu adam benim için adamdır. Bana göre adamdır. Onun hakkını yemem, Düzce için çırpınan, Düzce için çalışan bir adamdır. Neden böyle yazdığımı şimdi sizlere izah edeceğim.

Hazır oturmuş bir sisteme herkes sahip çıkar. Hiç uğraşmadan, didinmeden kurulan bir düzenin başına herkes geçmek ister. Bir insan yıllarca mücadele edip bir kooperatifi bugünlere getirmiş ise teşekkür etmek gerekir. Yerden yere vurmak bizlere yakışmaz.

Aynı insanlardan aynı yüzlerden bıkmış olabilirsiniz. Allah aşkına siz söyleyin, Düzce’de hangi oda, dernek, kooperatif, vesaire başkanları değişti. Hepsi yıllardır aynı yüzlerle aynı isimlerle devam etmiyor mu?

Bakınız ben Mehmet Bakan’ı yıllardan beri tanırım. Basın mensubu olduğum için kimin neler yaptığını bildiğim gibi Bakan’ın da neler yaptığını bilirim. Onun onlarca haberini yapmış birisiyim.

Mehmet Bakan MHP İl Başkanlığı, TSO Başkanlığı, Emniyeti Güçlendirme Derneği Başkanlığı, Belediye Meclis Üyeliği, Bütçe Komisyonu Başkanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü Dernek Başkanlığı, Sanayi Camisi Dernek Başkanlığı, KSS Başkanlığı, Gençlerbirliği Kulüp Başkanlığı yaptı. Düzce’de Bakan Motor yenileme ile ilk motor atölyesini kurdu. Daha bir sürü işlere imza attı.

Hatta ve hatta Çıraklık Eğitim Merkezi’ni Düzce’ye getiren bir kişidir.  Allah aşkına bu kadar hizmet veren bir kişiye bu kadar yüklenmek vebal midir?

Dedim ya istemiyorsanız kalabalık yerde değil, dernek odasına gider öyle konuşursunuz. Bilmenizi istediğim şu:

KSS Kooperatifinin 2020 yılında borcu zaten bitecek ve site yönetimine geçecek. 

Bakınız, 1997’de sel gören, 1999 yılında iki depremi birden yaşayan, 13 sene mahkeme kapılarında sürünen bir kooperatifi bugünlere getiren, bu hale getiren, düzene sokan birine bu kadar yüklenmek hiç birimize yakışmaz.

530 üyesi olan bir kooperatifte 500 kişi tapularını almış. Alt yapısı bitmiş, doğalgazı gelmiş, belediye sınırları içine giren bir kooperatif olma unvanına kavuşmuştur.

KSS’de daha yeni yeni projeler var. Ruhsatları alınmış olan sosyal tesisler, camiiler, lokantalar, berber vs. vs. inşaatların da yakında  başlayacağını yetkililerden öğrendim.

Yiğidi öldürün ama hakkını yemeyin. Mehmet Bakan hiçbir menfaat gözetmeden, maaş almadan yıllarca Ankara yollarını aşındırdı. O zaman bu bağıranlar, çağıranlar, hakaret edenler neredeydi?

Bana göre Düzce için çivi çakan birine yapılan bu karalamalar haksızlıktır. Düzce için başka çivi çakanlar varsa söyleyin buradan beri onları da yazalım.  Kimse bana kızmasın. Buyrun söyleyin. Onları da bu köşede yazalım. Düzce için yıllarını kim verdiyse, kim hizmet ettiyse  yazalım.

Mehmet Bakan benim için bu köşede yer almasını bildi. Sizler de bilin.   Bakan’ı yakından takip etmeye devam edeceğim. Her çaktığı çiviyi sizlerle paylaşacağım. Sayın Mehmet Bakan’a Düzce’ye verdiği hizmetlerinden dolayı şahsım adına çok çok teşekkür ederim.

Esenkalın…   
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8