Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

Ulaşım da, sistemi ve israfı düzeltin...

5.08.2019 - 08:41:34

Düzce Belediyesi,  borçlar ortaya çıkınca hizmet alanlarını masaya yatırıp kar- zarar tablosunu ortaya çıkartıp zarar edenler için pansuman tedbirler almaya başladı. Bunlardan birincisi, personelin mesai ücretlerini kaldırmak. İkincisi özelleştirmek oldu.

Şimdilerde, ulaşımda  zarar olduğu tespit edildi. Pansuman tedbir olarak da,  Belediye otobüs şoförlerinin bayram mesailerini kesmekte bulunuldu. Zararın nedeni şimdi şoförlere verilmesi gereken bayram mesaisi midir? Şimdi, yıllarca hatalı- eksik ve sistemsiz uygulamaların faturasını emekçi şoförlere ve temizlik işçisine mi keseceksiniz?  Adaletli olunur mu sizce bu uygulama?  Doğrusunu araştırdınız mı zararın asıl nedeni ni?

Özelleştirecekmi siniz? Daha önce de özelleştirmişlerdi. Yaz- boz tahtasına dönen bu ulaşım işine kimsenin aklı almaz oldu.  Peki niye zarar etti ulaştırma? Var mı zararla ilgili bir hazırladığınız bir dosya? Açıklayın kamuoyu bilsin.

Düzce halk otobüsleri, Boğaziçi Beldesi sınırlarına otobüs kaldırıyor. Taha ki Osmanca kavşağına kadar.   Bu güzergâhta  başarıyla hizmet veren Boğaziçi Kooperatifi var. Bu kooperetif Kabalak ve Yayla köylerine; sabah erken saatten geç  vakite kadar yöreye canla başla hizmet veriyor. Her saat başı araçları bulunan bu kooperatif varken niye belediye halk otobüsü?  Peki, niye Boğaziçi Belediyesi özel halk otobüsü veya belediye otobüsü çalıştırmıyor?   Düzce Belediyesi otobüs seferlerini bu hatta tutunca serbest kart ile yolculuk yapanlar  Boğaziçi Kooperatifinin araçlarına para verip binmek istemiyor.

“Bunun adı hizmet Harun Can Şerbetçi” diye cevap verecekseniz; benim de cevabım hazır:O zaman Beyköy Beldesine de halk otobüsü çalıştırın kardeşim. Orası da bizim beldemiz deği mi?

Konutlarda da ücretsiz ring seferleri var. Niyeymiş? Pazaryeri iş yapsın. İyi de hafta bir gün oranın pazarı. Bir gün olsun  o zaman hizmet seferleri. Bir otobüs bir günde bir depo yakıt kullansa, bunun  maliyetini siz bulun.

Bir otobüs; haftada  üç gün olan açık olan  yeni pazaryerinden geçerken ne kadar zaman kaybedip, ne kadar gaz  tüketiyor bilen var mı?

Peki şehir içi, İstanbul Caddesi, Atatürk Bulvarı, Celel Kasapoğlu Caddesindeki yoğunlukta dur kalk yapan, otobüsler ne kadar yakıt tüketiyor? 

Peki, yolların asfaltsızlığı döneminde hurdaya dönen otobüsler ne kadar yakıt tüketiyor? Var mı bilen?

Beyciler-Çavuşlar hattında üç otobüs çalışırken Metek Toki otobüsleri niye Beyciler-  Karaca  mahalleri hattına giriyor? K

Siz önce güzergâh uygulamasını bir güncelleyin kardeşim. “Zarar- ziyan- mesai ücretini kaldırma- özelleştime” en kolay mazeret olmamalı.

Peki niye dolum sistemi sağlam bir yapıya kavuşmuyor? Arka mahallelerde dolum sistemi hiç yok. Beycilerden gelirken bakkalın önünde dur. Akçakoca yolunda fiberglas büfenin önünde dur. Vatandaş bilet dolumu yaptırsın. En az bu işlemler beş dakika. Ne kadar yakıt kaybı  var bir ölçütünüz mü?

Bu arada, bilet bulamayan, kart dolumu yapmayan çok sayıda vatandaşında beleş hizmet aldığını, ortalama bu sayısının  500 bilet olduğu bilgisine ulaştım.

Peki, seçimlerden önce  kıyak olsun diye kaç kişiye ücretsiz kart dağıtıldı? Baktınız mı?

Sözde ucuz gaz kullanılıyor. Yine zarar. Öğrenciye ve sivile de zam yapıldı geçtiğimiz aylarda. Yine zarar diyorsanız, o zaman israfı ve sistemi masaya yatırın efendim. 

“Hizmet”diyorsanız; zararın faturasını ne şoförlere ve vatandaşa kesmeyiniz efendim. 

Kısacası; kazın ayağı bence farklı. Sizler de bunun farkında mısınız bilmiyorum.

 
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
SAYIN HARUN BEY...BİR DE ARAŞTIRMA HASTANESİNE GİDİP GELEN HASTALARIN KÜÇÜCÜK MİNİBÜSLERDEKİ ÇEKTİĞİ EZİYETLERE DE DEĞİNSENİZ ÇOK İYİ OLACAK..TEŞEKKÜRLER...
LÜTFÜ IŞIK - 31.08.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,43

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8