Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Belediye Dibe Vurdu

9.08.2019 - 09:17:47

Sevgili okuyucularımız, Düzce Belediyesi’nin çalışmalarını, atamalarını, eleman alımlarını, açıklamalarını yakından takip etmeye çalıştım.

Düzce Belediyesi’nde değişen bir şey olmadı. Yeni Belediye Başkanımız Sayın Faruk Özlü’de Düzceliler’in ve bir kaç kişinin fikirlerine uydu gitti.

Sayın Özlü göreve başlar başlamaz İnönü Parkı ile gövde gösterisi yaparak Düzcelileri umutlandırdı. Aradan geçen zaman farkında cıss balon patladı.

Belediye dibe vurmaya başladı. Borç çok ama danışmanlar, atamalar, eleman alımları, taraf tutmalar, lafa bakmalar, lobiciler derken belediye gerçekten dibe battı.

İşçiler maaşlarını alamazken, tasarruf tedbirleri yapacağız derken, kısıtlamaya giderken, işe alınanlar ne oluyor demekten kendimizi alamadık.

Seçim öncesi verilmiş sözler mi var demekten kendimi alamıyorum. Vallahi yine açık açık söylüyorum. Benim kimseden korkum yok. Gizleyecek bir şeyim yok, fırıldaklıkla, yalancılıkla, şakşakçılıkla işim olmaz. El ovuşturmam, el bağlamam, çıkar için eğilmem. Benim korktuğum vardır. İnandığım vardır. Kandıramadığım vardır. O da ALLAH’tır.

Su paramı, emlak vergimi, çevre temizlik parasını, çöp parasını kuruşu kuruşuna öderim. Bakınız hesaplara belediyede bir kuruş borcum çıkmaz.

Ama Başkanım şunu unutmayın. Size karşı hala 1-0 öndeyim. Bu arada sizi uyarmak benim görevim. Siz göreve başlamadan önce şu yazıyı yazmıştım. ‘’AMAN ETRAFINIZDAKİLERE DİKKAT EDİNİZ’’ demiştim. Ve lobiciler harekete geçerek sizi yönlendirmeye, kararlar aldırmaya başladılar. Ben böyle olacağını hissettiğim için sizi uyarmıştım.

Daha işin başındasınız, alacağınız kararları bir kez daha gözden geçirmenizi rica ediyorum. Dost acı söyler doğru söyler lafını unutmayınız.

Şu anda belediye halen çiftlik havasından kurtulamadı.Mehmet  Keleş’in ve Dursun Ay’ın havası esiyor.

Sayın Başkanım… Şu işe aldıklarınızı, önemli mevkilere getirdiklerinizi, belediye birimlerinde görev yapanları, atamalarınızı bir kez daha gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum.

Sizin kafanıza kimler girdi? Nasıl girdi? Sizi nasıl yönlendirdiler bunu biz bilemeyiz. Keşke bazı kararları alırken bir kaç defa düşünseydiniz. Birkaç defa daha araştırma yapsaydınız.

Düzce Belediye Başkanı olarak daha işin başındasınız. Bu millet sizin şahsınıza oy verdi. Yandaşlarınıza oy vermedi. Bu vesile ile bütün işlerden siz sorumlu olacaksınız. Sizlerin kanına girenler her kim ise sorumlu değillerdir. Onların adları bile geçmez. Onlar sadece lobicilik yaparlar. Her attığınız imzanın altında sizin adınız olacaktır.

Bir takım düşünün bilet futbolculara değil, teknik direktöre yani hocaya kesilir. Sizler Düzce’nin teknik direktörü ve hocası sayılırsınız. Bakınız her geçen gün belediye dibe vurmaya başladı.

Yapılan hizmetleri sökmekle, hazır binaları yıkmakla elinize bir şey geçmez. Bunlara ne katabiliriz demek gerekir.

Belediye’de atamaları kimler yaptırdı? Eleman alımlarına kim ön ayak oldu? Hurda işi ne oldu? İnönü Parkı işi ne oldu? Trilyonlarca liralık borçlar ne safhada? Bu borçlar hakkında inceleme, denetleme sonuçlarını açıklayabilecek misiniz?

Anlamadığım bir şey daha var. Her başkanlığa gelen kişi neden İstanbul caddesi ile uğraşıyor? Biri kapatıyor, biri açıyor, biri söküyor vs. vs. niye bu cadde ile uğraşıyorlar?

Affedersiniz… Bu arada kaçak çıkmalar ne oldu? Hani bayramdan sonra bayram vardı. Allah’ın bayramları biter mi? Kimbilir hangi senenin bayramı değil mi?

Gelecek köşemde Düzce belediyesi ile ilgili yazımıza devam edeceğiz.

Esenkalın…

 
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Yahu en basit birşey söyliyeyim işe gelmeden maaş almalar var imran aktepenin oğlu belediyede çalışıyor ama nerde gören varmı ne iş yapıyor bilen varmı ve bu imran aktepe kim ki herkesi abluka altına almış vali belediye başkanı partiyi kullanıp kendi çıkarları doğrultusunda hareket eden kan emicilerden uzak durun artık size yaklaşan insanları iyi tanıyı sizin bu davranışlarınız partiden soğutuyor insanları bu şekilde devam ederseniz reise de oy moy yok 2023 de havanızı alırsınız
Düzceli - 9.08.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%57,11

hoş geldin metin abi.seni çok özledik.yine adam gibi konulara değindin.helal olsun abi.belediye bitmişti hepten yok oldu.işi bilen ve dürüst çalışana bu alemde yer yok abi.tebrikler.hayırlı bayramlar.güzel abim.
halil - 9.08.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%56,21

BİLE BİLE HAR VURUP,HARMAN SAVURANLARDAN HESAP SORULMADIKÇA DEĞİŞEN HİÇ BİR ŞEY OLMAZ.
harbici - 9.08.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,21

Seçimlerin üzerinden geçen süre sonunda yapılmış müthiş bir yorum ve yazı.. Ağzınıza, kaleminize sağlık...
EMRE - 9.08.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,89

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8